Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Wyścigi - porady GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V znajdziesz komplet informacji o przystępowaniu do wyścigów. Możesz dowiedzieć się jakiego rodzaju wyścigi pojawiają się w GTA 5, jak przygotowywać się do kolejnych wyścigów i jak zachowywać się w trakcie każdego wyścigu po to żeby go wygrać.

Wyścigi to domena Franklina - GTA 5: Wyścigi - porady - GTA 5 - poradnik do gry
Wyścigi to domena Franklina

W grze istnieje kilka rodzajów wyścigów - wodne, terenowe i uliczne. Do wyścigów najlepiej wybierać Franklina z racji jego niezwykle przydatnej zdolności specjalnej bardzo ułatwiającej każdy ciężki zakręt. Ponadto tylko on może brać udział w nocnych wyścigach ulicznych w LS.

Ogólne zasady dla każdego wyścigu są zbliżone. By zdobyć medal musisz ukończyć wyścig w pierwszej trójce. Nie możesz atakować swoich przeciwników strzelając w nich, czy próbując wysadzić. Możesz ich natomiast spychać, co zresztą oni będą robić dość regularnie. Musisz także przejechać przez każdy checkpoint. W większości przypadków (prócz wyścigów ulicznych) zostaniesz także wyposażony w pojazd, który będziesz sterować, więc nie musisz biegać po całym San Andreas szukając crossówki, by móc wziąć udział w wyścigu.

Przede wszystkim pamiętaj, ze ściganie w GTA, to nie Sonic Racing. Trzymając ciągle gaz z pewnością wypadniesz z trasy i się rozbijesz. Paląc gumę przed startem spowolnisz swój pojazd, a na trasie nie znajdziesz żadnych przyspieszaczy, ani bonusów (możesz co najwyżej w czasie wyścigów ulicznych jechać za pojazdem rywala by dostać lekkie przyspieszenie). Przede wszystkim kieruj spokojnie i rozważnie, unikając wypadków. Jeśli na starcie się rozbijesz, nie rozpaczaj, komputerowi gracze również często popełniają błędy, więc będzie czas by to nadrobić.

Staraj się unikać przepychanek i wzajemnego spychania. Jedź w bezpiecznej odległości od wszystkich i zwracaj uwagę na symbole na checkpointach informujące o następnym zakręcie. Staraj się też w miarę możliwości wyszukiwać różne skróty np. przez trawniki czy parki. W czasie wyścigów wodnych możesz też przechylać skuter do tyłu, by wykonywać skoki na falach. Co prawda jest to wolniejsze niż zwykłe przepłynięcie, ale możesz w ten sposób przeskoczyć nad przeszkodami i innymi graczami. Szybko odkryjesz, że wyścigi w Grand Theft Auto V nie będą stanowić zbyt wielkiego wyzwania, jeśli tylko będziesz miał odpowiedni pojazd, będziesz jechał rozważnie i będziesz regularnie wykorzystywał zdolność specjalną Franklina.