Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Ja kontra prawo - solucja GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V zamieściliśmy opis przejścia głównej misji 42 - Ja kontra prawo.... W naszej solucji do GTA 5 znajdują się informacje jak zaliczyć pościg na autostradzie i jak ukraść cenne pojazdy.

Ogólne założenia misji 42 - Ja kontra prawo...

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główną misję 41 (Szybka robota #2). Możesz już udać się do miejsca spotkania z Devinem (punkt D na mapie świata), które zlokalizowane jest w centralnej części Los Santos, a konkretnie w dzielnicy Alta.

Grywalne postacie: Franklin, Trevor, Michael

Dodatkowe informacje: Misja ta niemal w całości zakłada wykorzystywanie różnorakich środków transportu - najpierw auta przyznanego Franklinowi, następnie policyjnych motocykli i na sam koniec dwóch bardzo szybkich sportowych pojazdów. Niezależnie od wykorzystywanej w danym momencie maszyny kluczem do sukcesu będzie sprawnie omijanie ruchu ulicznego.

Kompletny opis przejścia misji 42 - Ja kontra prawo...

Stacja benzynowa - GTA 5: Ja kontra prawo - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Stacja benzynowa

Miejsce rozpoczęcia misji to plac budowy i jeśli chcesz wysłuchać pełnej rozmowy z Devinem i Molly to najlepiej jest tam dotrzeć jako Franklin. W trakcie spotkania dowiesz się o konieczności pozyskania dwóch bardzo drogich samochodów. Po zakończonej rozmowie wsiądź do samochody (Ocelot F620) i wjedź do autostradę, wyruszając w stronę stacji benzynowej zlokalizowanej we wschodniej części mapy. Po dotarciu na stację benzynową rozpocznie się wyścig z dwoma młodzieńcami w bardzo szybkich autach.

Przygotuj się na długi wyścig, w trakcie rozgrywania którego musisz skupić się wyłącznie na bezbłędnym omijaniu wolniej przemieszczających się pojazdów - GTA 5: Ja kontra prawo - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Przygotuj się na długi wyścig, w trakcie rozgrywania którego musisz skupić się wyłącznie na bezbłędnym omijaniu wolniej przemieszczających się pojazdów. Nie próbuj natomiast przegonić pozostałych uczestników wyścigu, bo nie jest to wymagane przez grę i zresztą początkowo gra ci na to w ogóle nie pozwoli. Po drodze pomagaj sobie spowolnieniem czasu i przejedź też pomiędzy dwoma ciężarówkami (powyższy screen) i dwoma autobusami, albowiem wszystko to jest wymagane do zaliczenia misji w stu procentach.

Tunel, do którego należy zjechać za Trevorem - GTA 5: Ja kontra prawo - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Tunel, do którego należy zjechać za Trevorem

Musisz podążać za sportowymi autami do momentu, w którym gra wyświetli krótką cut-scenkę. Zaczekaj aż uzyskasz kontrolę nad Michaelem i rozpocznij pościg na policyjnym motocyklu. Także i tym razem nie musisz za wszelką cenę dążyć do doścignięcia osób w sportowych autach, a jedynie dbać o to żeby po drodze w nic nie uderzać. W odpowiednim momencie przejedź ponadto za Trevorem przez lewy tunel (jazda pod prąd), dzięki czemu zaliczysz kolejną czynność wymaganą do pełnego ukończenia misji.

Pilnuj się szczególnie podczas przejazdu przez niewielkie miasteczko - GTA 5: Ja kontra prawo - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Pilnuj się szczególnie podczas przejazdu przez niewielkie miasteczko

Kontynuuj pościg i podobnie jak wcześniej skupiaj się w głównej mierze na unikaniu kontaktu z wolniej poruszającymi się pojazdami, tym bardziej, że Michael może w wyniku zderzenia spaść z motocykla i przyczynić się do zawalenia misji. Po tym jak ścigane auta zatrzymają się zadecyduj którą z postaci chcesz sterować już do samego końca opisywanej misji.

Staraj się utrzymywać przez cały czas dużą prędkość - GTA 5: Ja kontra prawo - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Staraj się utrzymywać przez cały czas dużą prędkość

Niezależnie od wybranego grywalnego bohatera pozostała ci już tylko jedna rzecz do wykonania, a mianowicie dotarcie do garażu w Los Santos. Nie martw się jeśli uszkodzisz po drodze prowadzoną maszynę, bo gra nie wymaga dowiezienia ich w idealnym stanie. Po tym jak wszystkie postacie pojawią się przy garażu misja dobiegnie końca.

Nagrody i wyzwania misji 42 - Ja kontra prawo...

Nagrody za ukończenie misji:

  1. nowa osoba na liście kontaktów Franklina: Molly
  2. nowa osoba na liście kontaktów Michaela: Molly
  3. nowa osoba na liście kontaktów Trevora: Molly

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  1. Tight Squeeze - Musisz w trakcie wyścigu (grając jako Franklin) przejechać pomiędzy dwoma ciężarówkami.
  2. Bus Passed - Musisz w trakcie wyścigu (grając jako Franklin) przejechać pomiędzy dwoma autobusami.
  3. Follow the Leader - Musisz w trakcie pościgu policyjnego (grając jako Michael) skręcić w odpowiednim momencie za motocyklem sterowanym przez Trevora i przejechać pod prąd przez tunel.
  4. Time - Musisz ukończyć misję w czasie krótszym niż 12 minut. Kluczem do sukcesu jest naturalnie stałe utrzymywanie wysokiej prędkości. W końcowej części misji dokładnie wybieraj też pokazywane na radarze zjazdy, dzięki czemu do garażu dotrzesz najkrótszą drogą.
  5. Split Seconds - Musisz w trakcie wyścigu użyć specjalnej zdolności Franklina, czyli spowolnienia czasu.