Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Napad na Biuro, infiltracja od strony dachu (Roof Entry) - solucja GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V jest opis przejścia głównej misji 69 - Napad na Biuro - infiltracja od strony dachu. Niniejsza solucja do GTA 5 informuje m.in. o tym jak bezpiecznie wylądować na dachu wieżowca FIB, jak zaliczyć wszystkie mini-gry z hakowania, jak bronić się przed atakami agentów i jak uciec z wieżowca po zaliczeniu wszystkich celów misji.

Wariant napadu związany z użyciem przebrań strażaków opisaliśmy na osobnej stronie.

Ogólne założenia misji 69 - Napad na Biuro - infiltracja przez dach

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główną misję 65 (Plany architekta) oraz wybrać w jej końcowej części wariant zakładający infiltrację od strony dachu (Roof Entry). Zaczekaj na smsa od Lestera i powróć do zakładu konfekcyjnego, czyli bazy wypadowej (punkt H na mapie świata).

Grywalne postacie: Michael, Franklin

Dodatkowe informacje: Wariant zakładający przedostanie się do wieżowca FIB od strony dachu zakłada konieczność stoczenia znacznie większości ilości walk niż w przypadku przekradania się w przebraniu strażaka. Do pierwszych potyczek dojdzie tuż po włamaniu się do serwerowni i walki będą się utrzymywały się już praktycznie do samego końca misji. Co do samej kradzieży dowodów z serwerowni, z atakiem tym powiązanych jest kilka ciekawych mini-gier, które wbrew pozorom mogą ci przysporzyć trochę kłopotów.

Kompletny opis przejścia misji 69 - Napad na Biuro - infiltracja przez dach

Placówka rządowa - GTA 5: Napad na Biuro, infiltracja od strony dachu (Roof Entry) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Placówka rządowa

Misję tę rozpoczynasz grając jako Michael. Wyjdź z zakładu konfekcyjnego, wsiądź do auta głównego bohatera (Obey Tailgater) i wyrusz do placówki rządowej zlokalizowanej na wschód od Los Santos. Do celu podróży prowadzi tylko jedna droga i dostęp do wewnętrznego obszaru ośrodka zostanie ci automatycznie przyznany. Zaparkuj auto w wyznaczonym miejscu i obejrzyj scenkę przerywnikową.

Po odzyskaniu kontroli nad Michaelem wsiądź do śmigłowca (Maverick) i wyrusz nim na zachód - GTA 5: Napad na Biuro, infiltracja od strony dachu (Roof Entry) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Po odzyskaniu kontroli nad Michaelem wsiądź do śmigłowca (Maverick) i wyrusz nim na zachód. Musisz zacząć wznosić się, kierując się w stronę żółtego okręgu. Obejrzyj tu kolejny krótki filmik, odbij się i rozpocznij swobodny lot. Po kilku sekundach lotu otwórz spadochron i zacznij kierować się w stronę pokazanego na screenie dachu wieżowca FIB. Postaraj się wylądować wewnątrz dużego żółtego okręgu, pomagając sobie w razie potrzeby opcją namierzania dachu i przytrzymywaniem dwóch przycisków celem spowolnienia lotu.

Zaczekaj aż uczestnikom napadu uda się przedostać do wnętrza wieżowca - GTA 5: Napad na Biuro, infiltracja od strony dachu (Roof Entry) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Zaczekaj aż uczestnikom napadu uda się przedostać do wnętrza wieżowca. Wybierz z inwentarza bombę samoprzylepną (Sticky Bomb), wyceluj w pokazane na screenie drzwi serwerowni i zdetonuj ładunek z bezpiecznej odległości. Szybko wejdź do środka, a to dlatego, że w siedzibie FIB załączy się alarm.

Odszukaj identyczny numer IP - GTA 5: Napad na Biuro, infiltracja od strony dachu (Roof Entry) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Odszukaj identyczny numer IP

Przed Tobą kilka mini-gier, których celem będzie włamanie się do tutejszego terminalu. Zacznij od wybrania ikony Mój komputer (My Computer), a następnie zewnętrznego napędu J: (External Drive). Na początek uruchom aplikację HackConnect.exe. Twoim zadaniem jest zlokalizowanie identycznego numeru IP do tego wyświetlanego u góry ekranu. Na szczęście nawet jeśli wyczerpiesz limit prób czy limit czasu to będziesz mógł spróbować od nowa z kolejnym adresem.

Wybieraj kolejne czerwone litery żeby skompletować hasło - GTA 5: Napad na Biuro, infiltracja od strony dachu (Roof Entry) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Wybieraj kolejne czerwone litery żeby skompletować hasło

Teraz uruchom aplikację BruteForce.exe. Założenia tej gry są bardzo oczywiste, albowiem musisz wciskać odpowiedni przycisk na padzie w momencie gdy kolejne czerwone litery znajdą się w niebieskiej ramce. Jeśli przycisk wciśniesz w złym momencie to proces zgadywania hasła rozpocznie się od nowa. Po zaliczeniu mini-gry uruchom program Down&Out.exe, rozpoczynając tym samym dwuminutowy proces kopiowania danych.

Atakuj pojawiających się wrogów - GTA 5: Napad na Biuro, infiltracja od strony dachu (Roof Entry) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Atakuj pojawiających się wrogów

Jak się zapewne domyślasz będziesz się musiał teraz bronić w tym miejscu do momentu pobrania danych. W zależności od upodobań możesz grać jako Michael lub jako Franklin. W obu przypadkach pamiętaj o korzystaniu z zasłon i uważaj na przeciwników pojawiających się przy szklanym dachu, starając się nimi w miarę szybko zajmować. W sytuacjach podbramkowych pomagaj sobie też opcją prowadzenia ślepego ostrzału i korzystaj z granatnika lub materiałów wybuchowych.

Uważaj na osoby korzystające z nakryć głowy i kamizelek kuloodpornych - GTA 5: Napad na Biuro, infiltracja od strony dachu (Roof Entry) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Uważaj na osoby korzystające z nakryć głowy i kamizelek kuloodpornych

Plan działania wkrótce ulegnie zmianie, albowiem śmigłowiec, który miał zostać użyty do ewakuacji zostanie trafiony rakietą (nie można niestety temu w żaden sposób zapobiec, albowiem pilotem jest osoba spoza kręgu wynajętych pomocników). Prowadź w dalszym ciągu działania obronne, pilnując się po tym jak wrogowie użyją granatu dymnego. Nie pozwalaj przeciwnikom zbliżyć się do miejsca, w którym się bronisz i rozważ skorzystanie z lepszych broni od tych startowych, a to dlatego, że będziesz musiał radzić sobie z osobami w ciężkich pancerzach.

Staraj się nie zabijać cywilów - GTA 5: Napad na Biuro, infiltracja od strony dachu (Roof Entry) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Staraj się nie zabijać cywilów

Po tym jak proces kopiowania danych dobiegnie końca zabierz napęd ze skopiowanymi danymi i wyrusz śladem sojuszników, sterując dowolnie wybraną przez siebie postacią. Za niedługo wpadniesz na dwóch przeciwników i z racji tego, że pojawią się oni tuż przy Tobie warto zlikwidować ich w walce wręcz. Zejdź po schodach na 52 piętro i ostrzelaj przeciwnika stojącego po drugiej stronie drzwi. Rozpocznij teraz przemarsz przez płonące pomieszczenia, eliminując kolejnych uzbrojonych pracowników Agencji. Nie atakuj natomiast bezbronnych osób, albowiem zablokowałoby ci to możliwość zaliczenia misji w stu procentach.

Odbijaj się od ściany wieżowca - GTA 5: Napad na Biuro, infiltracja od strony dachu (Roof Entry) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Odbijaj się od ściany wieżowca

Zignoruj zniszczony śmigłowiec i przedostań się na niższy poziom. Także i tu atakuj tylko te postacie, które korzystają z broni palnej. Zejdź po schodach na niższe piętro wieżowca i dotrzyj do miejsca, w którym będzie można zaczepić liny. Rozpocznij w tym miejscu zjazd po ścianie budynku. W trakcie rozgrywania tej sceny warto odbijać się regularnie od ściany wieżowca, wykonując długie skoki i w rezultacie przyśpieszając cały proces.

Po dotarciu na zewnętrzny balkonik przełącz się na Michaela i z pomocą spowolnienia czasu zlikwiduj pilota pokazanego na dołączonym screenie śmigłowca, starając się prowadzić ostrzał zza zasłony - GTA 5: Napad na Biuro, infiltracja od strony dachu (Roof Entry) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Po dotarciu na zewnętrzny balkonik przełącz się na Michaela i z pomocą spowolnienia czasu zlikwiduj pilota pokazanego na dołączonym screenie śmigłowca, starając się prowadzić ostrzał zza zasłony. Po wykonaniu tej akcji zlokalizuj nowy punkt zaczepu i dokończ zjazd po ścianie budynku, docierając docelowo na plac przed siedzibą FIB. Schowaj się tu za jednym ze słupów, likwidując ostatnich przeciwników przebywających w okolicy.

Wsiądź do karetki i oddal się od wieżowca - GTA 5: Napad na Biuro, infiltracja od strony dachu (Roof Entry) - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Wsiądź do karetki i oddal się od wieżowca

Jeżeli do tego napadu wybrałeś dobrego kierowcę to podjedzie on pod budynek karetką (Ambulance) i w takiej sytuacji nie będziesz musiał rozgrywać policyjnego pościgu. Wsiądź do karetki i oddal się nią od miejsca niedawnych walk. Pozostało ci już tylko dotrzeć bezpiecznie do posiadłości Franklina znajdującej się na wzgórzach Vinewood.

Nagrody i wyzwania misji 69 - Napad na Biuro - infiltracja przez dach

Nagrody za ukończenie misji:

  1. otrzymanie gotówki z tytułu napadnięcia na siedzibę FIB (wysokość nagrody uzależniona jest od wynagrodzenia trzech wynajętych pomocników; wypłatę otrzyma jedynie Franklin)
  2. zwiększenie umiejętności pomocników, którzy brali udział w napadzie (i przeżyli)

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  1. No Innocents - Nie możesz zastrzelić żadnego cywila w trakcie ucieczki z wieżowca FIB.
  2. Headshots - Musisz zabić 20 przeciwników strzałami w głowę.
  3. Accuracy - Musisz ukończyć misję z celnością na poziomie na co najmniej 70%.
  4. Perfect Drop - Musisz po wyskoczeniu ze śmigłowca wylądować wewnątrz żółtego okręgu znajdującego się na dachu budynku FIB. Pomagaj sobie opcjami namierzania dachu i spowalniania lotu.
  5. Hacker - Musisz złamać zabezpieczenia w serwerowni w czasie krótszym niż 45 sekund, a więc idealnie rozegrać obie mini-gry hakerskie.
  6. Time - Musisz ukończyć misję w czasie krótszym niż 19 minut. Nie strać zbyt dużo czasu na próbach włamania się do systemu ani w trakcie staczania walk w drodze do wyjścia z wieżowca.