Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka The Witcher 4 (PC)

Wiedźmin 4 PC

The Witcher 4

Wiedźmin 4 (tytuł roboczy) to czwarta odsłona cyklu gier RPG polskiego studia CD Projekt RED, który oparto na twórczości pisarza Andrzeja Sapkowskiego.

RPG | TPP | fantasy | książki | sandbox | polskie | RPG akcji | Find Your Next Game

PC Windows
Okładka The Witcher 4 (PC)

producent: CD Projekt RED

wydawca: CD Projekt RED

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

data nieogłoszona

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wiedźmin 4 / The Witcher 4 (tytuł roboczy) to czwarta odsłona przebojowej serii gier RPG polskiego studia CD Projekt Red, opartych na bestsellerowych opowiadaniach i powieściach fantasy Andrzeja Sapkowskiego.

Gra nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana, ale wypowiedzi dewelopera pozwalają przypuszczać, że projekt jest w przygotowaniu. Dysponujemy również pewnymi wskazówkami co do tego, czym będzie Wiedźmin 4.

Kiedy?

Zaktualizowana strategia biznesowa firmy CD Projekt z marca 2021 roku sugeruje, że pełna produkcja Wiedźmina 4 ruszy w 2022 roku. Biorąc pod uwagę czas powstawania poprzednich dzieł dewelopera, premiery gry nie należy spodziewać się wcześniej niż w 2025–2026 roku.

Ciri

Fabuła Wiedźmina 4 najpewniej rozegra się po wydarzeniach przedstawionych w Wiedźminie 3: Dzikim Gonie. Niemniej studio CD Projekt Red deklaruje, że historia Geralta z Rivii jest już zamknięta, dlatego należy spodziewać się zmiany głównej postaci – najbardziej prawdopodobną kandydatką do tej roli jest Ciri. Pod znakiem zapytania stoi natomiast kwestia tego, jak twórcy rozwiążą problem różnych wariantów losów tej bohaterki, zależnych od zakończenia Wild Hunt (przypuszczalnie jeden z nich zostanie uznany za kanoniczny, a reszta odrzucona).

Co wiemy

Pod względem rozgrywki The Witcher 4 zapewne będzie kontynuował kierunek rozwoju studia CD Projekt Red wyznaczony przez gry The Witcher 3 i Cyberpunk 2077. Przygoda znów zostanie osadzona w otwartym świecie, a mechanizmom właściwym gatunkowi RPG (rozwój postaci, interaktywne dialogi, rozbudowane zarządzanie ekwipunkiem etc.) będą towarzyszyły rozwiązania charakterystyczne dla gier akcji. Można oczekiwać bardziej dopracowanego systemu walki, a także nowych mechanik, np. skradania się. Prawie na pewno zachowana zostanie perspektywa trzecioosobowa.

Multiplayer

CD Projekt Red kładzie nacisk na opowiadanie rozbudowanych historii dla jednego gracza, lecz od czasu wydania Cyberpunka 2077 studio chce uzupełniać swoje gry o sieciowe komponenty wieloosobowe. Nie musi to jednak oznaczać dodania trybu multiplayer do Wiedźmina 4 – równie dobrze moduł online może przybrać postać produkcji, która byłaby związana z opisywaną tu pozycją, lecz funkcjonowałaby niezależnie od niej (analogicznie np. do Red Dead Redemption 2 i Red Dead Online).

REDengine

Tak jak wszystkie poprzednie dzieła studia CD Projekt Red, Wiedźmin 4 powstanie w oparciu o jego własną technologię REDengine.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.8 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Witcher 4

18+