Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Prolog - solucja GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V znajdziesz opis przejścia głównej misji 1 - Prolog. Nasza solucja do GTA 5 krok po kroku wyjaśnia jak uciec z miejsca pierwszego napadu i jak rozprawić się z siłami policji czekającymi na zewnątrz budynku.

Ogólne założenia misji 1 - Prolog

Sposób odblokowania: Misja załącza się automatycznie po rozpoczęciu gry.

Grywalne postacie: Michael, Trevor

Dodatkowe informacje: Misja ta nie tylko stanowi wstęp do właściwej gry, ale pomoże ci też w zapoznaniu się z kilkoma najważniejszymi mechanizmami rozgrywki, a mianowicie braniem udziału w strzelaninach, prowadzeniem pojazdów oraz przełączaniem się pomiędzy grywalnymi postaciami. Nie musisz się do niej w żaden specjalny sposób przygotowywać, bo wszystkie nowe elementy rozgrywki będą ci na bieżąco przedstawiane.

Kompletny opis przejścia misji 1 - Prolog

Do zdetonowania ładunku musisz użyć telefonu - GTA 5: Prolog - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Do zdetonowania ładunku musisz użyć telefonu

Misję rozpoczynasz sterując postacią Michaela, chwilowo bez możliwości przejęcia kontroli nad Trevorem. Zaznajom się z podręcznym radarem i wejdź do pomieszczenia z przetrzymywanymi osobami. Wyceluj z broni w zakładników (nie strzelaj do nich), tak by wymusić na nich przejście do sąsiedniego składziku. Po wykonaniu tej akcji wyjmij z inwentarza telefon komórkowy, wybierz domyślną zakładkę kontaktów (Contacts) i potwierdź chęć zdalnego zdetonowania ładunku (Detonate), odblokowując sobie dzięki temu dostęp do skarbca.

Wyceluj w głowę wartownika - GTA 5: Prolog - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Wyceluj w głowę wartownika

Wyrusz liniowymi korytarzami do skarbca i wejdź do środka. Podejdź do oznaczonego przez grę stolika, tak by zabrać gotówkę. Podejmij próbę wyjścia ze skarbca, co doprowadzi do pojmania Michaela przez jednego ze strażników. Nie martw się tym stanem rzeczy, bo scena ta jest częścią samouczka mającego zapoznać Cię z przełączaniem się pomiędzy grywalnymi postaciami. Przytrzymaj odpowiedni przycisk na padzie, wybierz postać Trevora i puść przycisk. Po przejęciu kontroli nad Trevorem wyceluj w głowę strażnika i zabij go.

Strzelanina na placu przed budynkiem - GTA 5: Prolog - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Strzelanina na placu przed budynkiem

Wznów przemarsz mający na celu dotarcie do wyjścia z budynku, zapoznając się po drodze z zasadą działania osłon. Po dotarciu na parking przed budynkiem schowaj się za najbliższą zasłoną i rozpocznij eliminowanie przebywających w pobliżu stróżów prawa. Możesz w dalszym ciągu sterować Trevorem, ale jeśli chcesz jeszcze skuteczniej namierzać i pozbywać się funkcjonariuszy to powróć do sterowania postacią Michaela. Niezależnie od wybranego bohatera w pierwszej kolejności zabijaj najbliżej rozstawionych policjantów, nie pozwalając im się zbliżyć czy zajść od flanki uczestników napadu.

Pojazd, który zostanie użyty do ucieczki - GTA 5: Prolog - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Pojazd, który zostanie użyty do ucieczki

Wkrótce zmuszony zostaniesz do wyruszenia nieutwardzoną ścieżką prowadzącą w stronę głównej drogi. Warto tu pomagać sobie opcją sprintu, przy czym nie zapominaj też o sukcesywnym eliminowaniu kolejnych policjantów, chowając się w razie potrzeby za ich pojazdami lub innymi skutecznymi zasłonami. Po dotarciu do wspomnianej wyżej drogi zlikwiduj ostatnią grupę stróżów prawa i podbiegnij do pojazdu, który zatrzymał się po lewej stronie, tak by do niego wsiąść.

Droga prowadząca w stronę lotniska - GTA 5: Prolog - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Droga prowadząca w stronę lotniska

Przed Tobą pierwsza scena wymagająca przejęcia kontroli nad pojazdem. Trasa przejazdu do lotniska jest bardzo prosta, albowiem musisz kierować się prosto, skręcając w prawo dopiero po zbliżeniu się do policyjnej blokady. Na sam koniec czeka Cię krótka scena, w trakcie rozgrywania której zmuszony zostaniesz do sterowania postacią Trevora. Prowadź ostrzał zza zasłony, eliminując pojawiających się w okolicy nowych stróżów prawa. Gra wkrótce wyświetli kolejny filmik przerywnikowy i w rezultacie prolog dobiegnie końca.

Nagrody za ukończenie misji: brak

Wymagania do ukończenia misji w 100%: Misja ta nie posiada żadnych dodatkowych wymagań, tak więc automatycznie zaliczana jest w 100 procentach.