Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

GTA 5 - poradnik do gry

GTA 5 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

GTA 5: Franklin i Lamar - solucja GTA 5 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Grand Theft Auto V możesz znaleźć opis przejścia głównej misji 2 - Franklin i Lamar. Poniższa solucja do GTA 5 podpowiada jak ukraść pierwszy samochód, jak wygrać wyścig z Lamarem i jak po raz pierwszy zgubić policyjny pościg.

Ogólne założenia misji 2 - Franklin i Lamar

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć główną misję 1 (Prolog).

Grywalne postacie: Franklin

Dodatkowe informacje: Misja ta ma na celu przede wszystkim przedstawienie postaci Franklina. Będziesz mógł ponadto przećwiczyć bardziej zaawansowane manewry pojazdami, jak również wykorzystywanie specjalnych zdolności postaci oraz uciekanie pościgom organizowanym przez stróżów prawa. Tym razem musisz też już sprostać ściśle określonym wymaganiom jeśli pragniesz ukończyć misję w 100 procentach i po szczegóły zapraszam na sam koniec jej opisu.

Kompletny opis przejścia misji 2 - Franklin i Lamar

Dwa pojazdy do wyboru - GTA 5: Franklin i Lamar - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Dwa pojazdy do wyboru

Tak jak już zostało to wyżej powiedziane opisywana misja w całości zaliczana jest sterując postacią Franklina. Wyrusz wąską alejką przebiegającą między budynkami, docierając do miejsca, w którym zaparkowane zostały dwa auta sportowe. Musisz wsiąść do jednego z tych pojazdów i warto wiedzieć, że wybór maszyny nie odegra kluczowej roli, bo oba auta cechują się zbliżonymi osiągami.

Specjalna zdolność Franklina pomaga w unikaniu kolizji - GTA 5: Franklin i Lamar - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Specjalna zdolność Franklina pomaga w unikaniu kolizji

Zgodnie z otrzymaną informacją musisz wyruszyć za autem kierowanym przez Lamara. W trakcie tej dość długiej przejażdżki nie możesz oczywiście pozwolić Lamarowi zdecydowanie odjechać, ale jeszcze bardziej powinieneś dbać o to żeby nie zderzać się z innymi pojazdami czy przeszkodami terenowymi, tak by nie uszkodzić niepotrzebnie skradzionej maszyny. Zgodnie z sugestią gry warto przećwiczyć stosowanie specjalnej umiejętności Franklina. Po jej uaktywnieniu możesz zaobserwować spowolnienie czasu podczas jazdy samochodem. Zdolność tę najlepiej jest wykorzystywać do omijania trudniejszych przeszkód, bezproblemowego pokonywania wąskich alejek oraz wykonywania ostrych nawrotów.

W trakcie przejazdu przez plan filmowy postaraj się nikogo nie potrącić - GTA 5: Franklin i Lamar - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
W trakcie przejazdu przez plan filmowy postaraj się nikogo nie potrącić

W dalszej części podróży samochodem czeka Cię między innymi przejazd przez plan zdjęciowy i warto tu zadbać o to żeby nie potrącić żadnej z osób w kostiumach obcych. Nieco później zmuszony też zostaniesz do wykonania kilku skoków i nie radzę z nimi przesadzać, tak by nie zderzyć się tuż po lądowaniu z innym uczestnikiem ruchu. Na koniec przejedziesz przez trzy wielopoziomowe parkingi i możesz sobie pomóc załączając światła w samochodzie.

Franklin i Lamar znajdą się wkrótce na celowniku stróżów prawa i w rezultacie Twoim nowym zadaniem stanie się zgubienie pościgu (dwie gwiazdki) - GTA 5: Franklin i Lamar - solucja - GTA 5 - poradnik do gry

Franklin i Lamar znajdą się wkrótce na celowniku stróżów prawa i w rezultacie Twoim nowym zadaniem stanie się zgubienie pościgu (dwie gwiazdki). Mechanizm ten działa na nieco innych zasadach niż w poprzednich odsłonach serii, albowiem musisz najpierw zniknąć ściagającym Cię policjantom z ich pola widzenia (wykorzystaj dużą prędkość maksymalną sterowanej maszyny), a następnie przeczekać w ukryciu na zakończenie pościgu, nie doprowadzając do ponownego wykrycia. Polecam schować się w jakiejś bocznej alejce czy na przykład w podziemnym garażu (powyższy screen).

Okolice domu Franklina - GTA 5: Franklin i Lamar - solucja - GTA 5 - poradnik do gry
Okolice domu Franklina

Po zgubieniu pościgu wyrusz w stronę oznaczonego przez grę salonu samochodowego będącego własnością Simeona Yetariana. Staraj się oczywiście unikać po drodze kolejnych kraks. Po obejrzeniu scenki przerywnikowej w salonie wsiądź do prywatnego auta Franklina (Bravado Buffalo) i dotrzyj nim do miejsca zamieszkania tej postaci. Zaparkuj pojazd w garażu, kończąc dzięki temu misję.

Uwaga - Jeśli chcesz zapisać misję to wejdź w interakcję z łóżkiem w sypialni. Po raz pierwszy możesz też skorzystać z opcji powtarzania zaliczonych już misji (np. po to żeby przetestować inne kombinacje grywalnych postaci czy zaliczyć dane zadanie w 100 procentach).

Nagrody i wyzwania misji 2 - Franklin i Lamar

Nagrody za ukończenie misji:

  1. 250 dolarów
  2. odblokowanie domu Franklina wraz z jego aktywnościami
  3. odblokowanie pojazdu Franklina (Bravado Buffalo)
  4. odblokowanie garażu przy domu Franklina
  5. odblokowanie aktywności na mapie świata

Wymagania do ukończenia misji w 100%:

  1. Not a Scratch - Nie możesz doprowadzić do wyraźnego uszkodzenia skradzionego na samym początku misji pojazdu (dozwolone są drobne otarcia). Pamiętaj o tym, że możesz używać specjalnej zdolności Franklina do unikania przeszkód.
  2. Focused Driver - Musisz w sumie przez siedem sekund używać specjalnej zdolności Franklina spowalniającej upływ czasu w trakcie jazdy samochodem.
  3. Winner - Musisz jako pierwszy dotrzeć do jednego z parkingów, na którym dobiega końca wyścig z Lamarem. Do zaliczenia tego wyzwania najlepiej przystąpić w trakcie ponownego przechodzenia opisywanej misji, bo doskonale będziesz już wtedy znał trasę przejazdu i czyhające po drodze zagrożenia.
  4. We Come in Peace - Musisz w trakcie przejazdu przez plan filmowy uniknąć potrącenia postaci w strojach obcych.