Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Dragons Dogma 2 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Dragons Dogma 2 - poradnik do gry

Dragons Dogma 2 - poradnik do gry

Poszukiwań serca ciąg dalszy Dragons Dogma 2 poradnik to najlepsze porady na start, do rozwoju postaci, walki. Opisujemy wszystkie mechaniki, znajdźki, mapy, kreator postaci, klasy postaci, poziomy trudności, buildy, bossów, wymagania sprzętowe, długość gry, sterowanie.

Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2024

Nasz poradnik do Dragons Dogma 2 pomoże wam w pełni zbadać świat gry, opanować jej mechaniki i systemy. Duży nacisk położyliśmy na rozmaite sekrety i znajdźki, a także na wszelakich bossów, z którymi zmierzycie się podczas gry. Znajdziecie tu również odpowiedzi na często zadawane pytania oraz informacje na temat klas postaci (Vocations), ekwipunku, szybkiej podróży, kreatorze postaci, i tym podobnym. Całość zamyka poradnik trofeowy, w którym wyjaśniamy jak zdobyć platynę i ukończyć grę na 100%.

Dragons Dogma 2: Zawartość poradnika

Pierwszy rozdział poradnika składa się przede wszystkim z porad na start, które pomogą wam rozpocząć przygodę z grą i uniknąć częstych błędów. Dowiecie się m. in. o dostępnych klasach postaci i o tym, która Wokacja będzie najlepsza dla Waszego stylu gry. Opisujemy również kreator postaci. Poza tym w rozdziale znajdziecie także informacje na temat podstawowych elementów rozgrywki takich jak dostępne wokacje, system Pionków oraz lokacje przydatnych Portcrystali. Znajdziecie tutaj także bestiariusz, w którym zapoznacie się z rodzajami przeciwników dostępnych w grze, a także przeczytacie porady, jak z nimi walczyć.

Następny rozdział poświęcony jest często zadawanym pytaniom. Ta część została podzielona na kilka mniejszych segmentów, odpowiadających różnym aspektom gry. W sekcji poświęconej ważnym wyborom dowiecie się, jakie konsekwencje będą nieść ze sobą podjęte przez Was decyzje, takie jak np. zdecydowanie o losie złapanego szpiega czy oddanie Svenowi pieniędzy. W dziale wokacji dowiecie się jak zmienić klasę postaci, a także jak odblokować jedną z wokacji zaawansowanych takich jak Sorcerer, czy Warfarer. Podrozdział zadania to zbiór przydatnych porad związanych z misjami głównymi oraz pobocznymi. Dowiecie się stąd jak kupić dom, jak odkryć sekret żebraka oraz jak ukończyć zadanie Saint of the Slums. Segment romansów zdradzi Wam sekrety związane z pozyskiwaniem sympatii NPC oraz podpowie, jak przeprowadzić wątki miłosne z Ulriką i Wilhelminą. Część poświęcona eksploracji pomoże Wam szybko przemieszczać się po rozległym świecie gry. Ostatni podrozdział stanowi zbiorczy zestaw odpowiedzi na pytania związane z mechanikami rozgrywki i znajdźkami. Dowiecie się stąd co warto sprzedawać, jak odblokować Dwarven Smithing oraz czym są tajemnicze Wyrmslife Crystals.

Poradnik zamyka aneks, w którym znajdziecie informacje na temat długości gry, dostępnych języków i edycji, sterowania, wymagań sprzętowych, trybów graficznych na konsolach oraz, przede wszystkim, poradnik trofeowy, w którym opisujemy jak zdobyć wszystkie osiągnięcia / trofea w grze.

Dragons Dogma 2: Szybkie porady na start

 1. Uważajcie na opcję Load from Last Inn Rest - dość enigmatyczna wczytania gry w ostatniej gospodzie może nadpisać postępy w Waszej grze. Uważajcie gdy będziecie z niej korzystać.
 2. Pamiętajcie, że przedmioty gniją w ekwipunku - niektóre delikatne przedmioty takiej jak owoce czy mięso zgniją, jeżeli pozostawicie je w ekwipunku na zbyt długo. Na bieżąco zużywajcie psujące się produkty.
 3. Często odpoczywajcie w gospodach - noc spędzona w gospodzie zapisuje Waszą grę, a także w pełni odnawia stracone zdrowie i wytrzymałość.
 4. Korzystajcie z otoczenia podczas walki - nie bójcie się wykorzystywać elementów takie jak głazy czy wybuchające beczki, by zdobyć przewagę nad przeciwnikiem.
 5. Chwyty przełamują obronę mniejszych wrogów - jeżeli mniejszy przeciwnik osłania się tarczą, możecie spróbować go chwycić by przełamać jego blok.
 6. Na bieżąco wynajmujcie pionki wsparcia - pionki wynajmowane od innych graczy nie levelują wraz z Wami. Konieczne będzie zatem rotacyjne wymienianie.
 7. Balansujcie ciężarem ekwipunku - nadmierne obciążenie negatywnie wpłynie na kondycję Waszej postaci. Na bieżąco pozbywajcie się niepotrzebnego balastu.
 8. Sprawdzajcie co kryje się pod wykrzyknikami - pojawiające się na mapie wykrzykniki to punkty wypatrzone przez jednego z Waszych pionków. Często kryją się pod nimi interesujące miejsca lub skarby.
 9. Kupujcie nowe umiejętności - co jakiś czas odwiedzajcie budynek Gildii, by rozwinąć, zmodyfikować lub nawet całkowicie zmienić swoją wokację.
 10. Korzystajcie ze skrótów klawiszowych, rozkazów i przedmiotów - gra niezbyt dobrze komunikuje obecność przydatnych skrótów klawiszowych. Wykorzystujcie je do wydawania komend drużynie, a także szybkiego wykorzystywania przedmiotów.

Po więcej szczegółowych informacji i przydatnych porad zajrzyjcie na stronę Porady na start.

Dragons Dogma 2: Podstawy

 1. Kreator postaci - w DD2 znajdziecie niezwykle rozbudowany system tworzenia postaci. Na naszej stronie opisujemy jego najważniejsze mechaniki i jak wybrane aspekty postaci mogą wpłynąć na dalszą rozgrywkę.
 2. Wszystkie wokacje (klasy) - na stronie tej znajdziecie listę wszystkich dostępnych w grze wokacji wraz z opisami, które pomogą Wam wybrać klasę idealną dla Was.
 3. Pawns (Pionki) - na stronie tej znajdziecie garść najważniejszych informacji o dostępnym w grze systemie towarzyszących Pionków.
 4. Lokacje wszystkich Portcrystali - podpowiadamy jak znaleźć i zdobyć wszystkie obecne w grze huby szybkiej podróży.

Dragons Dogma 2: FAQ

Ważne wybory:

 1. Iść do stolicy z Gregorem czy samemu? - na stronie tej znajdziecie odpowiedź na pytanie, czy warto wybrać się do stolicy wspólnie z kapitanem, czy może lepiej zorganizować sobie transport na własną rękę.
 2. Czy dać złoto Svenowi? - wyjaśniamy, czy warto jest pomóc tajemniczemu chłopakowi spotkanemu na ulicach stolicy.
 3. Puścić szpiega wolno czy nie? - prezentujemy możliwe rozwiązania problemu szpiega śledzącego Powstałego.
 4. Czy zdradzić sekret żebraka? - na stronie tej zobaczycie możliwe rozwiązania interesującego wątku pobocznego związanego z tajemniczym żebrakiem.

Wokacje:

 1. Jak zmienić wokację? - wyjaśniamy, jak i w którym miejscu możecie zmienić klasę postaci Waszego bohatera.
 2. Jak odblokować wokację Trickster? - podpowiadamy, jak odblokować jedną z najbardziej oryginalnych klas w grze.
 3. Jak odblokować wokację Magick Archer? - wyjaśniamy, gdzie i jak odblokować klasę łucznika wspomagającego się magią.
 4. Jak odblokować wokacje Mystic Spearhand? - podpowiadamy, jak odblokować hybrydową wokację walczącą włócznią.
 5. Jak odblokować wokację Warrior i Sorcerer? - instrukcja, dzięki której z łatwością odblokujecie dostęp do dwóch zaawansowanych wokacji.

Zadania:

 1. Czy questy są limitowane czasowo? - wyjaśniamy, działanie zadań i misji z ograniczeniem czasowym.
 2. Gdzie znaleźć Fruit Roborant dla dziewczynki w Melve? - podpowiadamy, jak znaleźć specjalny składnik do jednego z pierwszych zadań pobocznych w grze.
 3. Jak znaleźć pokój z książkami? - na stronie tej znajdziecie lokację pomieszczenia potrzebnego w wątku głównym.
 4. Jak wykraść list królowej? - podpowiadamy, jak wykonać składankową misję w zamku.
 5. Jak kupić dom? - ze strony tej dowiecie się, gdzie i za ile możecie kupić własny dom w DD2.
 6. Jak rozwiązać zagadki Sfinksa? - z tej strony dowiecie się, jak odpowiedzieć na podchwytliwe pytania mistrzyni zagadek.
 7. Co zrobić przed koronacją? - wyjaśniamy, czym jest punkt bez powrotu pod koniec wątku w Vernworth oraz co warto zrobić przed nim.

Romanse:

 1. Czy są romanse? - objaśniamy działanie systemu zdobywania sympatii NPC.
 2. Jak romansować z Uriką? - podpowiadamy, jak przeprowadzić wątek romansowy z przywódczynią wioski Melve.
 3. Jak romansować z Wilhelminą? - wyjaśniamy, jak romansować z właścicielką zamtuzu Rose Chateau Borderlie.

Eksploracja:

 1. Czy jest otwarty świat? - ze tej strony dowiecie się, czego możecie spodziewać się po świecie dostępnym w DD2.
 2. Co znaczą wykrzykniki na minimapie? - ze strony tej dowiecie się co oznaczają tajemnicze wykrzykniki, które co jakiś czas pojawiają się na Waszej minimapie.
 3. Jak zwiększyć udźwig postaci? - zdradzamy porady dotyczące zwiększenia możliwości Waszej postaci w zakresie ilości noszonego ekwipunku.
 4. Czy jest szybka podróż? - na tej stronie wyjaśniamy czy w grze jest możliwość szybkiego przemieszczania się między punktami na mapie.
 5. Jak znaleźć wioskę elfów? - wyjaśniamy, jak dostać się do wioski Sacred Arbor.
 6. Jak przejść przez granicę? - przedstawiamy różne metody przekroczenia granicy Vermundu i Battahl.
 7. Jak korzystać z kolejki? - objaśniamy zastosowanie kolejki liniowej znajdującej się w południowym Battahl.

Mechaniki i znajdźki:

 1. Czy jest multiplayer? - z tej strony poradnika dowiecie się, czy możecie zagrać w grę ze znajomymi.
 2. Jak czarować? - zbiór podstawowych informacji o systemie magii dostępnym w grze.
 3. Jak zapisać grę? - czy DD2 to kolejny soulslike bez manualnego zapisu? Z tej strony dowiecie się jak działa mechanika sejwowania gry.
 4. Do czego służą Wakestone? - wyjaśniamy sposób działania przedmiotów, dzięki którym możecie ożywić martwą postać.
 5. Po co są Seekers Tokens? - przedstawiamy najważniejsze informacje związane z pospolicie występującą znajdźką.
 6. Czy jest cykl dnia i nocy? - podpowiadamy jak radzić sobie z upływającym w grze czasem oraz podróżowaniem po zachodzie słońca.
 7. Co warto sprzedawać? - podpowiadamy co i kiedy warto sprzedać, by zwolnić nieco miejsca w ekwipunku i zarobić nieco złota.
 8. Dlaczego maksymalne zdrowie spada? - ze strony tej dowiecie się, czym jest obecny w grze efekt Loss oraz jak się go pozbyć.
 9. Jak odblokować Dwarven Smithing? - zdradzamy jak odblokować jeden z najlepszych stylów ulepszeń ekwipunku.
 10. Czym jest Dragonsplague? - wyjaśniamy i przestrzegamy przed tajemniczą klątwą nawiedzającą Pionki.
 11. Do czego służą Wyrmslife Crystals? - zdradzamy zastosowanie tajemniczych, krwistoczerwonych kryształów.

Dragons Dogma 2: Lista wszystkich bossów

Dragons Dogma 2 oferuje grającym starcia z różnorodnymi przeciwnikami. Wśród nich znajdą się istoty mniejsze i większe, mniej i bardziej niebezpieczne, walczące solo i w stadzie. Więcej informacji na temat tego, jaki potwory występują w grze oraz jak z nimi walczyć znajdziecie na osobnej stronie poradnika.

Dragons Dogma 2: Długość gry

Ukończenie Dragons Dogma 2 zajmie wam przynajmniej kilkadziesiąt godzin. Więcej na ten temat przeczytacie na oddzielnej stronie poradnika.

Dragons Dogma 2: Trofea, Osiągnięcia

Na oddzielnej stronie znajdziecie szczegółowy poradnik trofeowy, w którym opisujemy jak zdobyć platynowe trofeum i tym samym ukończyć grę na 100 procent.

Dragons Dogma 2: Edycje gry

Dragons Dogma 2 ukazało się w kilku edycjach różniących się ceną i zawartością. Na oddzielnej stronie poradnika opisaliśmy wszystkie edycje gry, a także bonusy otrzymane za zakup tytułu w przedsprzedaży.

Dragons Dogma 2: Wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 10 (64-bit), Windows 11 (64-bit),
 2. Procesor: Intel Core i5 10600, AMD Ryzen 5 3600 lub lepszy,
 3. Pamięć RAM: 16 GB,
 4. Karta wideo: NVIDIA GeForce GTX 1070, AMD Radeon RX 5500 XT z 8 GB VRAM lub lepsza,
 5. Dysk twardy: 100 GB dostępnego miejsca (SSD),
 6. Wersja biblioteki: DirectX: DirectX 12.

Więcej na temat wymagań sprzętowych, a także na temat trybów graficznych na konsolach, znajdziecie na osobnej stronie w naszym poradniku.

Autorzy Poradnika

Adam Celarek

Adam Celarek

Grami interesuje się od najmłodszych lat. Absolwent filmoznawstwa i wiedzy o nowych mediach na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie obronił pracę z zakresu ludologii. Pracę w GRY-Online.pl rozpoczął na początku 2023 roku. W redakcji pełni rolę autora poradników. Entuzjasta RPG-ów, nietuzinkowych gier indie oraz kompetytywnych tytułów e-sportowych (głównie bijatyk oraz gier MOBA). Poza grami interesuje się także papierowymi grami fabularnymi oraz karciankami kolekcjonerskimi. Miłośnik oldskulowej technologii i stylu retro.

więcej

Filip Melzacki

Filip Melzacki

Student filologii angielskiej. W GRYOnline.pl pracuje od 2020 roku. Zaczynał w Encyklopedii, w następnych latach przeniósł się do działu tłumaczeń, a następnie do Poradników. Miłośnik gier indie, RPGów, gier taktycznych i platformówek. W wolnych chwilach pasjonuje się śpiewem i pływaniem. Wciąż marzy o kampanii DnD, która mogłaby odtworzyć magię tej pierwszej.

więcej


Informacje o Dragons Dogma 2 - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 12 marca 2024

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.