Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS5XSX
Okładka Dragon's Dogma II (PC)
OkładkaDragon's Dogma II (PC)

Dragon's Dogma II

Dragon's Dogma 2

Gra RPG akcji z otwartym światem, opracowana przez firmę Capcom. Znakiem rozpoznawczym serii Dragon's Dogma II są szalenie widowiskowe potyczki z bossami i fakt, że postać gracza wspierają tzw. Pionki - własnoręcznie wykreowani pomocnicy, których możemy wypożyczyć innym graczom.

RPG | TPP | fantasy | sandbox | RPG akcji | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon's Dogma II Premiera

data nieogłoszona

PC PS5 XSX

producent: Capcom wydawca: Capcom Strona oficjalna

Gry podobne do Dragon's Dogma II

Elden Ring

Dark Souls III

Monster Hunter: World

Dragon’s Dogma II jest drugą odsłoną zapoczątkowanego w 2012 roku cyklu gier RPG akcji. Podobnie jak pierwsza część serii, produkcja została opracowana przez firmę Capcom, a jej głównym projektantem był Hideaki Itsuno.

Fabuła

Dragon’s Dogma II zabiera nas w podróż do fantastycznego uniwersum. W trakcie rozgrywki wcielamy się w postać znaną jako Arisen, której smok – symbol zniszczenia świata – odebrał serce. Od tej pory jej celem staje się pokonanie skrzydlatej bestii, jednak nim tego dokona, będzie musiała zmierzyć się z szeregiem innych wyzwań. Na tej pełnej niebezpieczeństw ścieżce bohater (lub bohaterka) nie jest sam, bowiem towarzyszą mu tak zwane Pionki (ang. Pawns) – tajemnicze istoty z innego świata, które służą mu swoim wsparciem w każdej sytuacji.

Mechanika

W Dragon’s Dogma II akcję oglądamy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Produkcja oddaje nam do dyspozycji rozległy otwarty świat inspirowany średniowieczną Europą, w którym znajdziemy zarówno malownicze plenery, jak i miasta czy osady oraz potężne warownie. Przemierzając go, realizujemy różnorodne zadania; oprócz misji popychających fabułę do przodu, na sprawdzenie czekają tu rozmaite questy i aktywności poboczne. W miarę postępów zdobywamy coraz lepsze wyposażenie i rozwijamy postać, dzięki czemu z czasem możemy stawiać czoła coraz większym wyzwaniom.

Po drodze często napotykamy przeciwników, z którymi toczymy bardzo dynamiczne i widowiskowe starcia. Na polu walki musimy być w ciągłym ruchu, unikać wrogich ataków i wyprowadzać szybkie kontry oraz robić dobry użytek z umiejętności bojowych naszej postaci. Tylko od nas zależy, czy będziemy walczyć przy pomocy miecza, szyć do nieprzyjaciół z łuku, czy też posyłać adwersarzy do piachu, robiąc użytek z magii. Na naszej drodze stają zarówno szeregowi oponenci, których pokonanie nie stanowi większego problemu, jak i znacznie potężniejsi od nich nieprzyjaciele, pokroju gryfów czy olbrzymów, których eliminujemy, wdrapując się na ich cielska i atakując ich słabe punkty.

Na polu walki nie jesteśmy sami, bowiem w naszych przygodach może uczestniczyć maksymalnie trójka towarzyszy. Te tak zwane Pionki posiadają unikalne umiejętności i są kontrolowane przez zaawansowaną AI, która uczy się rozmaitych zachowań w trakcie kolejnych bitew. Co ciekawe, gra pozwala nam wynajmować towarzyszy innym graczom (by zdobyli więcej doświadczenia) oraz rekrutować postacie wyszkolone przez innych członków społeczności.

Tryby gry

Dragon’s Dogma II pozwala wyłącznie na zabawę w pojedynkę. Realistyczne zachowania naszych towarzyszy mogą jednak powodować złudzenie rozgrywki w trybie współpracy.

Kwestie techniczne

Dragon’s Dogma II może pochwalić się oprawą graficzną wysokiej jakości. Produkcja działa w oparciu o technologię RE Engine, która wcześniej napędzała między innymi takie projekty, jak Resident Evil VII: Biohazard oraz Resident Evil: Village, i robi z niej bardzo dobry użytek. Podobać się może zarówno świat pełen detali, jak i szczegółowe, bogato animowane postacie i przeciwnicy.

Ostatnia modyfikacja 2 czerwca 2023

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Dragon's Dogma II: 18+

PC
PS5
XSX