Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 2 marca 2024, 19:52

Gry marca 2024 - Polska, Japonia i Muminki

W marcu zdecydowanie nie zabraknie gier do grania, niemniej trudno jednoznacznie ocenić ten miesiąc. Z jednej strony zapowiedziane produkcje powinny być udane, z drugiej brakuje czegoś prawdziwie szalonego czy przełomowego. Czy to jednak źle?

Spis treści

Napisałbym, że marzec zapowiada się dobrze, bo będę mógł pograć na PC w Horizona: Forbidden Westa, zamierzam też spędzić wiele długich godzin z Dragon’s Dogmą II. Zdaję sobie jednak sprawę, że w tym miesiącu nie wszyscy będą zadowoleni. Niby jest w co grać i każdy powinien znaleźć coś dla siebie, brakuje jednak jakiejś pierwszoplanowej produkcji. Takiej głównej atrakcji marca, o której wszyscy będą rozmawiali! Kto wie, może czymś takim okaże się Rise of the Ronin?

The Thaumaturge

Data premiery: 4 marca 2024

INFORMACJE

  1. Gatunek: RPG
  2. Platforma: PC
  3. Przybliżona cena: ok. 169 zł (PC)

Warszawa z 1905 roku czeka

W The Thaumaturge mieliśmy grać już w lutym, ale twórcy zdecydowali, że jednak marzec jest lepszym terminem na wycieczkę do alternatywnej Warszawy z roku 1905. Jako Wiktor Szulski zajmiemy się sprawami rodzinnymi, zostaniemy uwikłani w tajemnice miasta, a także rozwiążemy kilka zagadek. To wszystko w stylu oldskulowej gry RPG z mnóstwem historycznych nawiązań i mrugnięć okiem.

Wiktor Szulski okaże się ciekawym bohaterem?

The Thaumaturge zaoferuje turowe starcia, a także sporo swobody w podejściu do zadań. Jako tytułowy taumaturg mamy do dyspozycji eteryczne istoty zwane Salutorami, które przydadzą się w walce oraz podczas eksploracji Warszawy i interakcji z jej mieszkańcami. Przygotujcie się na sporą dawkę rodzimego humoru.

  1. Więcej o grze The Thaumaturge

Ocenia Krzysztof „Draug” Mysiak

Fool’s Theory to nazwa, którą warto zapamiętać. Nie, nie tylko dlatego, że zespołowi temu powierzono opracowanie remake’u Wiedźmina. Choć pierwsze dzieło – Seven: The Days Long Gone z 2017 roku – nie do końca mu się udało, pokazało, że jest to deweloper ambitny i kreatywny. Dlatego nie wahałem się ani chwili przed uruchomieniem wersji demo The Thaumaturge, gdy tylko stała się dostępna – i już wiem, jest to dla mnie pozycja obowiązkowa. Jeszcze nie mam pewności, czy zostanę wielbicielem tutejszych turowych potyczek i wątków nadprzyrodzonych, ale sama perspektywa wycieczki po klimatycznej Warszawie z początku XX wieku to aż nadto, by skłonić mnie do zakupu.

Ocenia Filip „fsm” Grabski

Mimo otwartej głowy i pozytywnego nastawienia Seven: The Days Long Gone nie spodobało mi się, choć RPG „z twistem” lubię. The Thaumaturge to dzieło tych samych ludzi, ale ma w sobie jakąś trudną do określenia moc przyciągania, która sprawia, że jestem nim bardzo zainteresowany. Ciekawy czas i miejsce akcji, intrygująca atmosfera, przemieszanie wątków przyziemnych ze światem duchów i całkiem ładna (choć nie oszałamiająca) strona wizualna dają nadzieję na coś co najmniej dobrego. Jeśli tylko autorzy „dowiozą” temat od strony technicznej i nie zagalopują się z ceną, mamy szansę na mały hit.

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Chciał być informatykiem, potem policjantem, a skończyło się na „dziennikarzeniu” na UŚ. Tam odkrył, że można połączyć pasję do grania z pisaniem. Następnie bytował w kilku redakcjach, próbując przekonać wszystkich, że gry MMO są najlepsze na świecie. Tak trafił do działu publicystyki na GOL-u, gdzie niestrudzenie kontynuuje swoją misję – bez większych sukcesów. W przerwach od walenia z axa hoduje cyfrowe pomidory, bawiąc się w wirtualnego farmera. Nie mając własnego ogródka, zadowala się opieką nad drzewkiem bonsai. Kręci go też jazda na rowerze, zaś czytać lubi mangę i fantastykę. A co najważniejsze, pochodzi z Sosnowca, gdzie zresztą mieszka i z czego jest dumny!

więcej

TWOIM ZDANIEM

Która premiera marca zapowiada się najciekawiej?

The Thaumaturge
14,1%
Expeditions: A MudRunner Game
2%
Snufkin: Melody of Moominvalley
6,7%
Outcast: A New Beginning
3,4%
Lightyear Frontier
0,7%
Alone in the Dark
10,8%
Horizon: Forbidden West – Complete Edition
9,4%
Dragon’s Dogma II
32,7%
Rise of the Ronin
17,8%
South Park – Snow Day!
1,3%
inna - dodaj w komentarzu
1%
Zobacz inne ankiety
Gry maja 2024 - w maju w tramwaju pełno gier!
Gry maja 2024 - w maju w tramwaju pełno gier!

Maj to naprawdę tłoczny miesiąc! Poza tymi najgłośniejszymi tytułami pojawią się nowy Prince of Persia, Homeworld 3, a także Song of Conquest w wersji 1.0. Będzie w co grać, dlatego zadbajcie o to, aby majówkę spędzić również z rodziną lub znajomymi.

Gry kwietnia 2024 - potężna polska strategia, koreańska Eve i bezkompromisowy rywal Diablo
Gry kwietnia 2024 - potężna polska strategia, koreańska Eve i bezkompromisowy rywal Diablo

Kwiecień to jeden z tych spokojniejszych miesięcy, w ramach których można nadrobić growe zaległości lub sięgnąć po jakąś produkcję indie. Nie oznacza to jednak, że nie będzie w co grać! Może i obejdzie się bez głośnych premier, ale czy to źle?