Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS5PCXSX
Okładka Outcast 2: A New Beginning (PS5)
OkładkaOutcast 2: A New Beginning (PS5)

Outcast 2: A New Beginning

Druga część serii przygodowych gier akcji, zapoczątkowanej w 1999 roku. W Outcast 2: A New Beginning ponownie trafiamy na planetę Adelpha i w skórze Cuttera Slade’a próbujemy ocalić jej mieszkańców przed dramatyczną w skutkach inwazją robotów.

Akcji | TPP | science fiction | sandbox | przygodowe gry akcji

Outcast 2: A New Beginning Premiera

2022

PC PS5 XSX

Gry podobne do Outcast 2: A New Beginning

Assassin's Creed: Valhalla

Horizon: Forbidden West

Forspoken

Outcast 2: A New Beginning jest drugą odsłoną cyklu przygodowych gier akcji, zapoczątkowanego w 1999 roku. Produkcja została opracowana przez autorów pierwowzoru, czyli belgijski zespół Appeal Studios. Opisywana pozycja jest zupełnie nowym projektem, powstałym na zgliszczach anulowanego w 2002 roku Outcast II: The Lost Paradise.

Fabuła

Outcast 2: A New Beginning zabiera nas w podróż na znaną z pierwszej części serii planetę Adelpha. Po raz kolejny wcielamy się w byłego komandosa – Cuttera Slade’a – który został wskrzeszony, by raz jeszcze spróbować ocalić mieszkańców tego globu. Starożytna rasa Talan padła bowiem ofiarą inwazji ze strony robotów, które zniewoliły ją, a następnie ogołociły Adelphę z surowców.

Mechanika

W Outcast 2: A New Beginning akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Gra oferuje otwarty świat, na który składają się osady Talan, antyczne świątynie oraz dzicz pełna niebezpieczeństw. Eksplorację tej rozległej krainy usprawnia plecak odrzutowy, który pozwala dostać się w wysoko położone i trudno dostępne miejsca.

Przemierzając Adelphę, realizujemy różnorodne misje oraz pomagamy Talanom w wyzwalaniu ich wiosek, co wiąże się z walką z przeciwnikami. Na naszej drodze stają zarówno roboty, jak i agresywni przedstawiciele miejscowej fauny. Stawiamy im czoła, korzystając z broni palnej lub walcząc w zwarciu. W starciach robimy użytek również z jetpacka, który pozwala wykonywać błyskawiczne uniki.

W miarę postępów zdobywamy coraz potężniejsze wyposażenie. Już posiadaną broń możemy ulepszyć bądź dostosować do własnych preferencji poprzez łączenie wielu różnych elementów. Ponadto z czasem poznajemy pradawne talańskie umiejętności, pozwalające nam korzystać z sił natury.

Kwestie techniczne

Outcast 2: A New Beginning może się pochwalić oprawą graficzną wysokiej jakości. Zabawa toczy się przy akompaniamencie soundtracku skomponowanego przez Lenniego Moore'a, czyli autora muzyki do pierwszej odsłony cyklu.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Outcast 2: A New Beginning: 16+

PC
PS5
XSX