Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2024, 19:08

autor: Maciej Gaffke

Alone in the Dark będzie chyba potrzebowało kolejnego rebootu. Embracer Group jest zawiedzione sprzedażą najnowszej gry z kultowej serii

Nowa odsłona Alone in the Dark zawiodła Embracer Group pod względem liczby sprzedanych kopii, podobnie jak Outcast: A New Beginning. Gigant wspomniał o tym w raporcie za rok fiskalny 2023/2024.

Źródło fot. Pieces Interactive
i

David Harbour, czyli gwiazda serialu Stranger Things, nie pomógł nowej odsłonie Alone in the Dark w osiągnięciu oszołamiającej liczby sprzedanych egzemplarzy. Produkcja studia Pieces Interactive jest jedną z dwóch (obok Outcast: A New Beginning), które „nie spełniły oczekiwań zarządu” – zaznaczyła w raporcie za ostatni rok fiskalny Embracer Group, która jest właścicielem twórców rebootu tej kultowej serii.

Alone in the Dark zadebiutowało na rynku 20 marca 2024 r. i trafiło na PC, Xboxy Series X/S oraz PlayStation 5. Gra zebrała mieszane oceny od krytyków i całkiem dobre opinie od graczy, ale nie przełożyło się to na sprzedaż.

Co prawda nie poznaliśmy liczby sprzedanych egzemplarzy, ale możemy przytoczyć statystyki widoczne w serwisie SteamDB, aby pokazać, jak małym zainteresowaniem cieszyła się owa produkcja na platformie firmy Valve. Maksymalnie bawiło się przy niej jednocześnie 1628 graczy. W momencie pisania tej wiadomości takich osób jest jedynie 38. Jak na znaną i lubianą markę to naprawdę niewiele, choć trzeba mieć na uwadze, że jej szczytowa popularność przeminęła dawno temu, a teraz najwyraźniej nie udało się na nowo skrzesać jej iskry.

Niewykluczone, że Embracer Group może w przyszłości „postawić krzyżyk” na studiu Pieces Interactive. W ciągu ostatnich miesięcy gigant zamknął lub odsprzedał ponad 40 studiów, a w kwietniu rzekomo zwolnił kilku pracowników owej firmy.

Przypomnijmy, że Embracer Group przyczyniła się również do skasowania szeregu rozwijanych projektów. Ofiarą cięć padła choćby nowa odsłona serii Deus Ex od Eidos Montreal.

  1. Recenzja gry Alone in the Dark – tu straszy klimat, nie jumpscare'y

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

więcej