Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka The Thaumaturge (PC)
OkładkaThe Thaumaturge (PC)

The Thaumaturge PC

Vitriol

The Thaumaturge to polska gra RPG od autorów Seven: The Days Long Gone. Produkcja przenosi nas do Warszawy na początku XX wieku, w czasach gdy miasto to było częścią caratu Rosji. Projekt stawia na rozbudowaną fabułę obracającą się wokół ezoterycznych elementów rzeczywistości.

RPG | turowe | widok izometryczny | polskie | indie | początek XX wieku | urban fantasy | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Thaumaturge Premiera PC

data nieogłoszona

producent: Fool's Theory wydawca: 11 bit studios Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Thaumaturge (początkowo znane pod roboczą nazwą Vitriol) jest izometryczną produkcją reprezentującą gatunek RPG. Pozycja w dużej mierze skupia się na fabule oraz wykorzystywaniu możliwości ezoterycznych postaci towarzyszących głównemu bohaterowi. Za stworzenie gry odpowiada polskie studio Fool's Theory, które wcześniej współpracowało z belgijską firmą Larian przy takich dziełach jak Divinity: Original Sin 2 czy Baldur’s Gate 3, a także samodzielnie zaprojektowało tytuł Seven: The Days Long Gone.

Fabuła

W 1905 roku Warszawa jest wielokulturowym miastem, w którym nie brakuje wystawnych bali organizowanych przez wyższe sfery, jak i nocnych porachunków kryminalistów. Metropolia zamieszkana przez polskich mieszczan, żydowskich kupców oraz rosyjskich żołnierzy pozostaje we władaniu imperium rosyjskiego, jednak rosnące niepokoje zapowiadają zmiany.

Warszawa to również teren działań Taumaturgów, na których skinienie zjawiają się Salutorzy – eteryczne stworzenia, zjawy oraz przerażające monstra. Ci zadziwiający ludzie nie tylko zdają sobie sprawę z istnienia tajemniczych elementów rzeczywistości, lecz są również w stanie wykorzystać je do własnych celów.

Mechanika

Dzieło zespołu Fool’s Theory to gra przygodowa nastawiona na fabułę, prowadzenie dialogów, podejmowanie trudnych moralnie decyzji oraz manipulowanie rzeczywistością. Wcielamy się w niej w postać tytułowego Taumaturga, który może korzystać z siły Salutorów. W trakcie zabawy rozwijamy bohatera, dostosowując umiejętności do preferowanych sposobów radzenia sobie z konfliktami. Prowadząc śledztwa i rozwiązując problemy rodem z początków XX wieku, korzystamy z pomocy ezoterycznych stworzeń, które ułatwią nam eksplorację świata czy wpływanie na nastroje mieszkańców Warszawy. Jednocześnie staniemy się również świadkami prawdziwych wydarzeń oraz napotykamy historyczne postacie.

W The Thaumaturge pojawia się turowy system walki – podczas starć wykorzystamy konwencjonalne środki, jak i umiejętności Salutorów. Pozwalają one nakładać na przeciwników negatywne statusy (np. dodatkowe obrażenia na koniec każdej rundy) bądź wykonywać bezpośrednie, potężne ataki.

Ostatnia modyfikacja 15 marca 2023

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Thaumaturge: 16+