Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS5XSX
Okładka King Arthur: Knight's Tale (PC)
OkładkaKing Arthur: Knight's Tale (PC)

King Arthur: Knight's Tale

Taktyczna gra RPG z elementami strategii, budząca skojarzenia z nowożytnymi częściami serii XCOM. W King Arthur: Knight’s Tale od studia NeocoreGames wcielamy się w Mordreda, którego zadaniem jest powstrzymanie króla Artura przed podbojem Avalonu.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | taktyczne | legendy arturiańskie | elementy strategiczne | crowdfunding

Kolekcja gier
Obserwuj grę

King Arthur: Knight's Tale Premiera

26kwi2022

PC

2023

PS5 XSX

Gry podobne do King Arthur: Knight's Tale

The Hand of Merlin

Expeditions: Viking

Sword Legacy: Omen

King Arthur: Knight’s Tale jest taktyczną grą RPG z elementami strategii. Produkcja została opracowana przez węgierskie studio NeocoreGames, w którego portfolio można znaleźć między innymi takie pozycje, jak seria The Incredible Adventures of Van Helsing oraz gra Warhammer 40.000: Inquisitor - Martyr. Tytuł stanowi kolejną część zapoczątkowanego jeszcze w 2009 roku cyklu King Arthur.

Fabuła

Głównym bohaterem gry King Arthur: Knight’s Tale jest Mordred. Protagoniście udało się zabić króla Artura, jednak sam również padł ofiarą śmiertelnego ciosu. Pani Jeziora przeniosła władcę do mistycznego Avalonu, nie przewidując, że trawiący go ból odmieni go nie do poznania. Król stanął bowiem na czele mrocznej armii, przy pomocy której czyni Avalon krainą rodem z koszmarów. Pani Jeziora nie pozostało więc nic innego, jak przywrócić do życia również Mordreda i złożyć na jego ręce zadanie powstrzymania Artura raz na zawsze. Dalsze losy zarówno protagonisty, jak i całego Avalonu, zależą już od decyzji podejmowanych przez nas w toku rozgrywki.

Mechanika

W King Arthur: Knight’s Tale akcję ukazano z lotu ptaka. Filarem gry są misje popychające do przodu fabułę oraz liczne zadania poboczne, które wybieramy z poziomu obszernej mapy świata. Przenoszą nas one do rozmaitych mrocznych lokacji, jak gęste lasy, trzęsawiska czy mroczne tunele. Przemierzając je, często przychodzi nam stawać w szranki z przeciwnikami; mowa zarówno o ponad pięćdziesięciu rodzajach standardowych adwersarzy, jak i o dziesięciu znacznie potężniejszych bossach. Starcia z nimi toczą się w trybie turowym, a w ich trakcie musimy wykazać się zmysłem taktycznym, odpowiednio rozstawiając członków naszej drużyny i umiejętnie żonglując ich zdolnościami.

W miarę postępów do Mordreda dołączają bowiem również inni herosi (jest ich ponad trzydziestka); każdy z nich reprezentuje jedną z sześciu profesji i dysponuje indywidualnymi umiejętnościami, które rozwijamy w toku przygody. Co ciekawe, możemy zarówno zabierać ich na własne misje, jak i powierzać im osobne zadania. Warto przy tym mieć się na baczności, gdyż ich śmierć na polu bitwy jest permanentna, a leczenie odniesionych przez nich ran to proces wyjątkowo czasochłonny. Poza tym poszczególni wojownicy często popadają między sobą w konflikty, a także uważnie obserwują nasze poczynania, przez co jeśli mocno im podpadniemy, mogą opuścić naszą drużynę, a nawet zwrócić się przeciwko nam.

Oprócz tego podczas zabawy musimy ulepszać zamek Camelot będący naszym centrum dowodzenia (konstrukcje wznoszone w jego obrębie zapewniają nam dostęp do rozmaitych ulepszeń). Ponadto często przychodzi nam podejmować decyzje o znaczeniu globalnym; tylko od nas zależy przy tym, czy zdecydujemy się nieść pomoc mieszkańcom krainy, czy też będziemy rządzić twardą ręką, nie zważając na ich potrzeby.

Po ukończeniu głównej fabuły możemy natomiast spróbować swoich sił w specjalnych wyzwaniach testujących nasze zdolności; wśród nich znajdziemy między innymi rozmaite zadania generowane proceduralnie oraz starcia z potężnymi bossami. W zamian za ich realizację otrzymujemy dostęp do cennych nagród.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry King Arthur: Knight’s Tale utrzymano w mrocznej stylistyce. Całość przygotowano w oparciu o skany fotogrametryczne, natomiast animacje przygotowano z wykorzystaniem technologii motion capture.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 67 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,6 / 10 na podstawie 88 głosów czytelników.

King Arthur: Knight's Tale cena w dniu premiery: 161,99 PLN

Wymagania wiekowe King Arthur: Knight's Tale: 16+

King Arthur: Knight's Tale Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-4690 3.5 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780 / Radeon R9 280X lub lepsza
 • 120 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7-4770K 3.5 GHz / AMD Ryzen 5 1500X 3.5 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 / 8 GB Radeon RX 580 lub lepsza
 • 120 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PC
PS5
XSX