Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS5XSX
Okładka King Arthur: Knight's Tale (PC)
OkładkaKing Arthur: Knight's Tale (PC)

King Arthur: Knight's Tale

Taktyczna gra RPG z elementami strategii, budząca skojarzenia z nowożytnymi częściami serii XCOM. W King Arthur: Knight’s Tale od studia NeocoreGames wcielamy się w Mordreda, którego zadaniem jest powstrzymanie króla Artura przed podbojem Avalonu.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | taktyczne | legendy arturiańskie | elementy strategiczne | crowdfunding

Kolekcja gier
Obserwuj grę

King Arthur: Knight's Tale Premiera

26kwi2022

PC

2023

PS5 XSX

Gry podobne do King Arthur: Knight's Tale

Expeditions: Viking

The Hand of Merlin

Sword Legacy: Omen

King Arthur: Knight’s Tale to taktyczna gra RPG zawierająca elementy strategii. Produkcja została opracowana przez węgierskie studio NeocoreGames, w którego portfolio można znaleźć takie pozycje, jak seria The Incredible Adventures of Van Helsing oraz gra Warhammer 40.000: Inquisitor – Martyr. Tytuł stanowi kolejną część zapoczątkowanego w 2009 roku cyklu King Arthur.

Fabuła

Głównym bohaterem gry King Arthur: Knight’s Tale jest Mordred. Protagoniście udało się zabić króla Artura, jednak sam również padł ofiarą jego śmiertelnego ciosu. Pani Jeziora przeniosła władcę do mistycznego Avalonu, nie przewidując, że trawiący go ból odmieni go nie do poznania. W konsekwencji król stanął na czele mrocznej armii, przy pomocy której upodabnia Avalon do krainy rodem z koszmarów.

Pani Jeziora nie pozostało więc nic innego, jak przywrócić do życia również Mordreda i złożyć na jego ręce zadanie powstrzymania Artura raz na zawsze. Dalsze losy zarówno protagonisty, jak i całego Avalonu, zależą już od decyzji podejmowanych przez nas w toku rozgrywki.

Mechanika

Akcję w King Arthur: Knight’s Tale ukazano w rzucie izometrycznym. Filarem gry są misje popychające do przodu fabułę. Obok nich na obszernej mapie świata natrafiamy również na liczne zadania poboczne. Jedne i drugie przenoszą nas do rozmaitych mrocznych lokacji, takich jak gęste lasy, trzęsawiska czy ciemne tunele.

Przemierzając je, bardzo często przychodzi nam stawać w szranki z przeciwnikami; mowa zarówno o ponad pięćdziesięciu rodzajach standardowych adwersarzy, jak i o dziesięciu znacznie potężniejszych bossach. Wszystkie starcia toczone są w trybie turowym. Podczas każdego z nich musimy wykazać się zmysłem taktycznym, odpowiednio rozstawiając członków naszej drużyny i umiejętnie żonglując ich zdolnościami.

W miarę postępów do Mordreda dołączają bowiem inne postacie znane z arturiańskich legend (jest ich ponad trzydzieścioro). Każda z nich reprezentuje jedną z sześciu profesji i dysponuje unikalnymi umiejętnościami, które rozwijamy w toku przygody. Co ciekawe, możemy zarówno zabierać je na własne misje, jak i powierzać im osobne zadania.

Warto mieć się przy tym na baczności, gdyż śmierć danego bohatera na polu bitwy jest permanentna – chyba że gramy na najniższym poziomie trudności – a leczenie odniesionych przez niego ran to proces wyjątkowo czasochłonny. Ponadto członkowie drużyny często popadają między sobą w konflikty, a także uważnie obserwują nasze poczynania, przez co jeśli mocno im podpadniemy, mogą opuścić oddział, a nawet zwrócić się przeciwko nam.

W przerwie od walk musimy natomiast ulepszać legendarny zamek Camelot, będący naszym centrum dowodzenia – konstrukcje wznoszone w jego obrębie zapewniają dostęp do rozmaitych ulepszeń. Co więcej, w czasie zabawy często przychodzi nam podejmować decyzje o znaczeniu globalnym. Tylko od nas zależy, czy zdecydujemy się nieść pomoc mieszkańcom krainy, czy też będziemy rządzić twardą ręką, nie zważając na ich potrzeby.

Ukończywszy główny wątek fabularny, możemy spróbować swoich sił w specjalnych wyzwaniach, które dodatkowo przetestują nasze zdolności. Znajdziemy wśród nich między innymi rozmaite zadania generowane proceduralnie oraz starcia z potężnymi bossami. Za ich realizację otrzymamy zaś cenne nagrody.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry King Arthur: Knight’s Tale utrzymano w mrocznej stylistyce. Całość przygotowano w oparciu o skany fotogrametryczne, natomiast animacje przygotowano z wykorzystaniem technologii motion capture.

Ostatnia modyfikacja 1 czerwca 2022

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 101 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,5 / 10 na podstawie 89 głosów czytelników.

King Arthur: Knight's Tale cena w dniu premiery: 161,99 PLN

Wymagania wiekowe King Arthur: Knight's Tale: 16+

King Arthur: Knight's Tale Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-4690 3.5 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780 / Radeon R9 280X lub lepsza
 • 120 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7-4770K 3.5 GHz / AMD Ryzen 5 1500X 3.5 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 / 8 GB Radeon RX 580 lub lepsza
 • 120 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PC
PS5
XSX