Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Sword Legacy: Omen (PC)

Sword Legacy: Omen PC

Taktyczna gra RPG inspirowana legendami arturiańskimi. Sword Legacy: Omen zabiera gracza w podróż do krainy Britannia, rozdartej przez wewnętrzne spory.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | taktyczne | legendy arturiańskie | indie

PC Windows
Okładka Sword Legacy: Omen (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13sierpnia2018

13sierpnia2018

Steam

Sword Legacy: Omen jest taktyczną grą RPG opracowaną przez zespół Firecast Studio. Produkcja została wydana przez firmę Team17 (autorów między innymi bestsellerowego cyklu Worms), a trafiła na platformę PC. Źródłem inspiracji dla twórców były przede wszystkim tuzy gatunku pokroju Final Fantasy Tactics oraz serii XCOM.

Fabuła

Historia opowiedziana w Sword Legacy: Omen opiera się w pewnym stopniu na legendach arturiańskich. Pozycja zabiera gracza w podróż do krainy Britannia, rozdartej przez wewnętrzne spory oraz trawionej przez plagę dziesiątkującą jej mieszkańców. Na Britannię składają się mniejsze królestwa, czyli Mercia, Northumbria, Anglia, Kent oraz Wessex. Wśród nich dominuje pierwsze z wymienionych, którego władca – Lord Leof – starał się za wszelką cenę utrzymać pokój i zapewnić dobrobyt swoim podwładnym. Niestety nie wszyscy podzielali jego cele, przez co król padł w końcu ofiarą morderstwa.

Pałający żądzą zemsty Uther – jego wierny sługa, a zarazem jeden z najdzielniejszych rycerzy Britannii – rozpoczyna prywatną vendettę i wyrusza na poszukiwania legendarnego miecza Excalibura, jako że zgodnie ze starożytnym proroctwem tylko posiadacz owej klingi jest w stanie raz na zawsze zakończyć wszystkie problemy trapiące Britannię. Heros nie jest osamotniony, bowiem w podróży towarzyszy mu ekscentryczny czarodziej Merlin, a z czasem dołączają do nich również inni śmiałkowie – skromny farmer Duanne, złodziejka Gwen, mnich Felix, barbarzyńca Ferghus, rogaty łucznik Flint oraz krasnolud Gorr.

Mechanika

W wydanym na platformie PC Sword Legacy: Omen akcję ukazano w widoku izometrycznym. W toku zmagań przemierzamy zróżnicowane lokacje – wyprawa wiedzie nas przez wyżej wymienione królestwa, odmienne tak pod względem panującego w nich klimatu i dominującej zabudowy, jak nastawienia do naszej drużyny. W miarę postępów w przygodzie protagoniści zdobywają doświadczenie i tym samym zwiększają swój potencjał bojowy.

Oprócz rozmów z postaciami neutralnymi i wykonywaniem zlecanych przez nie zadań istotną rolę odgrywa walka z przeciwnikami. Niczym we wspomnianym wcześniej cyklu XCOM starcia toczą się w trybie turowym, a w ich trakcie równie ważne, co posiadanie odpowiednio mocnego zespołu, jest opracowanie skutecznej taktyki w oparciu o indywidualne zdolności herosów. Uther i Ferghus świetnie sprawdzają się w walce w pierwszym szeregu, Flint (strzelający z łuku) oraz Felix (leczący swoich towarzyszy) doskonale radzą sobie ze wspieraniem sprzymierzeńców z bezpiecznej odległości, natomiast Gorr wykorzystuje swe umiejętności do wznoszenia tymczasowych umocnień i konstrukcji pułapek. Niekiedy dobrym pomysłem jest również wykorzystanie okazji oferowanych przez otoczenie – podpalenie beczek z prochem może zaowocować eksplozją natychmiast posyłającą nieprzyjaciół na tamten świat.

Kwestie techniczne

Sword Legacy: Omen działa w oparciu o technologię Unity – oryginalna stylistyka i bogata kolorystyka skutecznie maskują pewne niedostatki w poziomie detali; uwagę zwracają również przerywniki filmowe zrealizowane w charakterystycznym, kreskówkowym stylu. Warto odnotować, że pomimo baśniowej otoczki gra jest wyjątkowo brutalna – bohaterowie przecinają swoich oponentów na pół, a częstym widokiem są fontanny krwi towarzyszące śmierci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.1 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 64,99 PLN

Gry podobne do Sword Legacy: Omen

Wymagania wiekowe Sword Legacy: Omen

16+

Wymagania sprzętowe Sword Legacy: Omen

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-760 2.8 GHz / AMD Ryzen 5 1400 3.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 / Radeon HD 6850 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7 64-bit