Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Serpent in the Staglands (PC)
OkładkaSerpent in the Staglands (PC)

Serpent in the Staglands PC

Opracowana przez niezależne studio Whalenought drużynowa gra RPG, nawiązująca do klasyki gatunku pokroju serii Baldur’s Gate. Jej akcja toczy się w tytułowej krainie Staglands, odznaczającej się surowym transylwańskim klimatem i niewysokim poziomem rozwoju technologii.

RPG | fantasy | widok izometryczny | crowdfunding | indie | klasyczne RPG

Serpent in the Staglands Premiera PC

28maja2015

Steam

28maja2015

producent: Whalenought Studios wydawca: Whalenought Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Serpent in the Staglands

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Expeditions: Viking

Wrota Baldura

Serpent in the Staglands to drużynowa gra cRPG z widokiem izometrycznym, inspirowana klasykami gatunku, takimi jak Baldur’s Gate czy Darklands. Za powstanie tytułu odpowiada niezależne amerykańskie studio Whalenought, zaś jego produkcję ukończono dzięki funduszom zebranym w serwisie Kickstarter.

Akcja gry przenosi nas do tytułowej krainy Staglands, cechującej się surowym transylwańskim klimatem oraz poziomem technologicznym odpowiadającym późnej epoce brązu. Wcielamy się w śmiertelną inkarnację księżycowego boga Necholai, który w dzień zimowego przesilenia zstępuje na Ziemię, aby uczestniczyć w zorganizowanym na swoją część festiwalu. Podczas próby otwarcia portalu powrotnego, Necholai zostaje jednak uwięziony wśród swoich wyznawców. Zdany jedynie na pomoc fanatycznego kapłana i grupy niegodnych zaufania akolitów, musi stworzyć drużynę, która pomoże mu przetrwać w nowym, niebezpiecznym środowisku i odnaleźć odpowiedzi na wszystkie nurtujące go pytania.

Rozgrywka łączy rozwiązania stosowane we współczesnych produkcjach cRPG z klasyczną mechaniką gatunku. Podczas zabawy kontrolujemy pięcioosobową drużynę bohaterów, których potęga stanowi wypadkową kombinacji sprzętu oraz ponad 100 różnych umiejętności magicznych, bitewnych i rzemieślniczych. Fabuła gry jest nieliniowa, pozwalając na swobodną eksplorację otwartego świata, złożonego z licznych pustkowi, miast, wieży, świątyń, lochów i jaskiń. Pomocą służy nam specjalny notatnik, gdzie możemy zapisywać informacje dotyczące kolejnych questów i zagadek – to jedyna opcja śledzenia postępów, w grze nie znajdziemy bowiem klasycznego dziennika lub listy zadań. Podczas podróży na naszej drodze staje rzecz jasna cała masa potworów, duchów, złych czarowników i zbuntowanych wyrzutków. Walka z nimi odbywa się w czasie rzeczywistym z systemem aktywnej pauzy, podczas której możemy podejmować decyzje taktyczne i wykorzystywać rozmaite zdolności specjalne członków drużyny.

Całość przedstawiona jest w klasycznym rzucie izometrycznym, a stworzona na silniku Unity 3D grafika gry jest mocno oldskulowa i znacznie bardziej rozpikselowana, niż w stanowiącym główną inspirację twórców Baldur’s Gate.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.2 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Serpent in the Staglands: Odpowiednia dla każdego wieku.

Serpent in the Staglands Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Pentium 4 2.6 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows XP