Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Baldur's Gate II: Shadows of Amn (PC)

Baldur's Gate II: Cienie Amn PC

Baldur's Gate II: Shadows of Amn

Kontynuacja bestsellerowej gry RPG studia BioWare z 1998 roku. Fabuła Baldur’s Gate II: Shadows of Amn stanowi kontynuację opowieści z części pierwszej, w której protagonista stawiał czoła samemu synowi Bhaala i swemu rodzonemu bratu Sarevokowi.

RPG | fantasy | widok izometryczny | Dungeons & Dragons | kooperacja | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Baldur's Gate II: Shadows of Amn (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22września2000

1grudnia2000

pudełko PL

Zapewne marzyłeś by kiedyś oderwać się od szarej rzeczywistości i przenieść się choć na chwilę w miejsce, gdzie czekają cię niesamowite przygody, heroiczne walki z przerażającymi bestiami, czy niezliczone wyprawy przez mroczne lochy i pustkowia. Baldur's Gate II przeniesie cię do Zapomnianych Krain, wejdziesz w niesamowity świat przygód, intryg i zaciekłej walki, gdzie swoje przeznaczenie określisz mieczem i magią. Kontynuacja epickiej epopei opowiadającej o przygodach przybranego syna Goriona, który w poprzedniej części gry, wraz z grupą przyjaciół, musiał pokonać swego rodzonego brata, Saveroka. Tym razem losy rzuciły bohatera na południową część Wybrzeża Mieczy, do nieznanej krainy Amn. Został tam porwany, wraz z całą swoją drużyną, przez potężnego maga Irenicusa. Z trudem udaje im się uwolnić z lochów czarnoksiężnika, a gdy ten próbuje ich powstrzymać zostaje zatrzymany przez Zakapturzonych Czarodziei i wraz z Imoen, przyjaciółką bohatera z dzieciństwa, uwięziony w nieznanym miejscu. Zostajesz sam w nieznanym mieście, z misją odszukania Imoen i pokonania złego Irenicusa.

 • gra Baldur's Gate II: Cienie Amn oparta jest na 2-giej edycji AD&D rozszerzonej o dodatkowe opcje.
 • gracz może zacząć grę nową postacią albo zaimportować postać z Wrót Baldura (89,000 exp) lub z Opowieści z Wybrzeża Mieczy (161,000 exp).
 • do wyboru mamy nową rasę Pół-Orka oraz takie klasy postaci jak: Beastmaster, Łowca Umarłych, Zabójca czy Inkwizytor. Do kupienia lub zdobycia są setki magicznych przedmiotów i zabójczych broni.
 • postacie mogą szkolić się posługiwaniu się nowymi broniami oraz mają nowe umiejętności dotyczące korzystania z nich np. walka dwoma broniami lub walka wyłącznie jedną bronią.
 • ilość dostępnych czarów zwiększyła się do 300 (o 130 więcej niż we Wrotach Baldura).
 • gra oparta jest na ulepszonym enginie Infinity, w którym teraz można toczyć rozgrywkę w rozdzielczości 800x600 w pełnoekranowym trybie 3D z wykorzystaniem akceleratorów grafiki.
 • tryb multiplayer umożliwia grę do sześciu osób jednocześnie.
 • wersja kolekcjonerska gry zawiera dodatkowy CD-ROM z dodatkami i muzyką z gry w formacie audio oraz wzbogaca grę o dwie postacie sprzedające magiczne przedmioty z Doliny Lodowego Wichru i Planescape. Wersja polska zawiera dodatek.
 • polska wersja gry jest zlokalizowana z profesjonalną wersją językową z udziałem znanych polskich aktorów.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 6  

Nośnik: 4 CD + 1 BONUS CD

Ocena czytelników: 9 / 10 na podstawie 13142 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 159 PLN

Gry podobne do Baldur's Gate II: Cienie Amn

Klasyfikacja PEGI Baldur's Gate II: Cienie Amn

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Baldur's Gate II: Cienie Amn

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium II 300 MHz
 • 64 MB RAM
 • karta dźwiękowa
Baldur's Gate II: Cienie Amn - The Darkest Day
Baldur's Gate II: Cienie Amn - The Darkest Day

Recenzja 4 lutego 2002, 11:54

Pod względem graficznym i muzycznym nie można TDD nie zarzucić - w końcu to dobre, stare BG2 ;). Nowe lokacje i potwory powstały na bazie tych dostępnych w starych grach z serii (BG1, Icewind Dale, etc.) i zostały jedynie troszkę przerobione. Jeśli więc jesteście koneserami gatunku możecie pobawić się w zabawę - z jakiej gry pochodzi miejsce które właśnie zwiedzam ;). Autorzy pokusili się wprawdzie o dodanie „czegoś od siebie” np. efektów graficznych niektórych zaklęć i musze z czystym sumieniem przyznać, że to również wyszło im całkiem nieźle. Niestety przyjemności z gry w TDD w znacznym stopniu pozbawia nas olbrzymia ilość bugów. Wszystkim beta testerom należy się solidny klaps! Do wypuszczenia patcha 1.02 gra stawała się wręcz niemożliwa do ukończenia (cześć lokacji nie dała się odwiedzić jak np. karczma pod Miedzianym Diademem). Teraz jest już znacznie lepiej jednak mimo wszystko pojawiają się niespodzianki w stylu zawieszania się komputera, wychodzenia do Windows, czy też niemożliwości ukończenia niektórych zadań (albowiem autorzy nie przewidzieli, że można je w ten sposób rozwiązać).