Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Baldur's Gate II: Throne of Bhaal (PC)

Baldur's Gate II: Tron Bhaala PC

Baldur's Gate II: Throne of Bhaal

Dodatek do cRPG-a Baldur's Gate II. Stanowi on kontynuację głównego wątku z kampanii tej gry i jednocześnie wieńczy historię zapoczątkowaną przed pierwszą odsłoną serii. Rozszerzenie przynosi nowe krainy do zwiedzenie i zadania do wypełnienia.

To jest dodatek do gry Baldur's Gate II: Cienie Amn.

RPG | fantasy | widok izometryczny | Dungeons & Dragons | kooperacja | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Baldur's Gate II: Throne of Bhaal (PC)

producent: BioWare

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19czerwca2001

31lipca2001

pudełko PL

Tron Bhaala kończy epicką sagę opowiadającą o przygodach ludzkiego potomka boga wojny, która jak pamiętamy rozpoczęła się w warowni Candlekeep w grze Wrota Baldura. W Tronie Bhaala możemy odkrywać nowe miasta i podziemia podążając dalej głównym wątkiem z Cieni Amn. Tym razem wędrujemy po ziemiach Tethyru, w czasach gdy olbrzymia wojna przyniosła zniszczenia w skali niespotykanej wcześniej w świecie Forgotten Realms. Przygotowano rozbudowane podziemia Watcher’s Keep, gdzie spotkamy potężnego demona.

Na potrzeby gry przygotowano nowy zestaw opcji Advanced Dungeons & Dragons. Są to m.in.: wzbogacone charakterystyki postaci, nowe NPC do przyłączenia, nowe dialogi i relacje między członkami drużyny oraz ponad 40 czarów z wysokich poziomów magii (m.in. Wish, Bigby's Hand Spells). Podniesiono granicę doświadczenia postaci do ośmiu milionów, co pozwoli osiągnąć niektórym klasom nawet 40 poziom. Pojawiły się także nowe specjalne umiejętności dla każdej klasy postaci, jak specyficzne uderzenia dla wojowników, nowe pułapki dla złodzieja czy określone czary dla kleryków i magów. Dodatek wymaga posiadania pełnej wersji Baldur’s Gate II: Cienie Amn.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 6  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 2224 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Gry podobne do Baldur's Gate II: Tron Bhaala

Klasyfikacja PEGI Baldur's Gate II: Tron Bhaala

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Baldur's Gate II: Tron Bhaala

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM
Baldur's Gate II: Tron Bhaala - recenzja gry
Baldur's Gate II: Tron Bhaala - recenzja gry

Recenzja 10 sierpnia 2001, 13:31

Nie ma chyba gracza, którego by nie ucieszył podniesiony limit punktów doświadczenia do 8.000.000. Zwłaszcza dla tych, którzy jeszcze grają w BG II jest to świetna wiadomość biorąc pod uwagę, że gdzieś tak w Podmroku dostępny limit 2.900.000 punktów kończył się i nasza drużyna przestawała się rozwijać, co było mocno dołujące. Teraz nasi wojownicy, kapłani lub łotrzykowie będą mogli osiągnąć czterdziesty poziom doświadczenia a magowie i druidzi trzydziesty pierwszy! Wiąże się to jeszcze z uzyskaniem dodatkowych zdolności klasowych wysokiego poziomu. Nie będę ich tu wszystkich opisywał, bo jest tego dosyć dużo, ale wspomnę o możliwości nauczenia się dodatkowych czarów najwyższych poziomów przez magów i kapłanów oraz super bojowych zdolnościach wojowników w rodzaju „krytycznego uderzenia” lub „młyńca”. Mocniejsza wersja tego ostatniego, czyli „większy młyniec” polegająca na tym, że liczba ataków wojownika po jej użyciu wzrasta do 10 w czasie jednej rundy, bez żadnych karnych modyfikatorów, pozwoliła mojej drużynie wyjść obronną ręką z nielichych tarapatów.