Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Lionheart: Legacy of the Crusader (PC)

Lionheart: Legacy of the Crusader PC

Gra z gatunku cRPG wzorowana na kultowej serii Fallout. Akcja toczy się w alternatywnej rzeczywistości XVI-wiecznej Europy, gdzie magia przeplata się z technologią. Zabawa polega na wypełnianiu zadań, mordowaniu wrogów, zbieraniu skarbów i rozwijaniu bohatera.

RPG | fantasy | widok izometryczny | RPG akcji

PC Windows
Okładka Lionheart: Legacy of the Crusader (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12sierpnia2003

2października2003

pudełko PL

Lionheart to gra z gatunku cRPG wzorowana na kultowej serii Fallout, powstała przy współpracy firmy Black Isle Studio (twórcy takich hitów jak: Fallout, Icewind Dale, Baldur’s Gate II) oraz Reflexive Entertainment (Zax: The Alien Hunter, Star Trek Away Team). Akcja toczy się w alternatywnej rzeczywistości XVI-wiecznej Europy. Zwrotną osią w historii świata była Trzecia Wyprawa Krzyżowa, na którą w 1192 roku wyruszył król Anglii, Ryszard Lwie Serce. Podczas morderczych walk nasza rzeczywistość uległa zmianie. Ziemią wstrząsnął kataklizm w wyniku, którego do naszego świata przedostała się potężna magia i nadprzyrodzone istoty.

Wywołało to olbrzymie zmiany w postrzeganiu świata oraz dalszym rozwoju naszej cywilizacji. Tak błyskotliwy postęp techniczny, jaki miał wówczas miejsce (Renesans) został zahamowany, a ludzkość zaczęły nawiedzać siły zła, potężne demony i bestie. W obawie przed tymi nadprzyrodzonymi mocami zwykli ludzie oddali swe życie pod opiekę Inkwizycji, która przejęła władzę w większości cywilizowanych terenów Europy i walczy z magicznymi stworzeniami, magami-heretykami, itp.

Gracze przenoszą się w przeszłość do XVI wieku, 400 lat po kataklizmie, gdzie magia miesza się z techniką, a świat zamieszkują potężni magowie oraz znani z historii wynalazcy jak Galileo czy Leonardo da Vinci. Muszą zadecydować jak rozwijać swoją postać i odkryć swe prawdziwe przeznaczenie.

 • Złożony system tworzenia i rozwoju postaci oparty na tym znanym z Fallout 1&2, rozwój do 60 poziomu (30 skills, 40 perks, 15 traits).
 • Za przedstawienie działań odpowiada nowoczesny silnik graficzny Velocity (grafika w wysokiej rozdzielczości, rzut izometryczny, trójwymiarowe modele postaci).
 • Akcja rozgrywa się w ośmiu olbrzymich obszarach podzielonych na ponad 80 lokacji.
 • Rozbudowana fabuła, na około 60 godzin gry, setki questów i zadań pobocznych.
 • Cztery rasy do wyboru przy tworzeniu swej postaci.
 • Ponad 50 rodzajów przeciwników.
 • Ponad 30 zaklęć magicznych, których możemy się nauczyć i wykorzystać w walce.
 • Możliwość gry jedno i wieloosobowej.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 2337 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Lionheart: Legacy of the Crusader

Klasyfikacja PEGI Lionheart: Legacy of the Crusader

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków.

Wymagania sprzętowe Lionheart: Legacy of the Crusader

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Procesor Pentium III 1.2 GHz
 • 256 MB RAM
 • karta grafiki 8MB
Lionheart: Legacy of the Crusader - recenzja gry
Lionheart: Legacy of the Crusader - recenzja gry

Recenzja 20 października 2003, 17:31

Co ciekawe, jeśli zdecydujemy się wybrać rasę inną niż człowiek czystej krwi, musimy być świadomi, iż nasze dziedzictwo może wzbudzać niechęć, strach, a nawet wrogość napotkanych istot. Po wyborze rasy należy zdecydować, które cechy najbardziej nam odpowiadają (niektóre są dostępne tylko dla poszczególnych ras, np. Krwawe Szpony możemy wybrać jedynie wtedy, gdy jesteśmy półbiesem). Potem następuje wybór umiejętności (podzielone na te dotyczące walki, złodziejstwa i magii, np. walka bronią jednoręczną, dyplomacja itp.), a na końcu – czegoś w rodzaju ducha opiekuńczego. Są trzy duchy i każdy odpowiada za inny rodzaj magii (o której szerzej w dalszej części recenzji): duch żywiołów związany jest z magią boską, duch demoniczny odpowiada za magię umysłu, a duch zwierzęcy udostępnia magię plemienną. Po dokonaniu wyborów możemy nareszcie przystąpić do gry.