Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 14 stycznia 2004, 14:10

autor: Soulcatcher

GOL ASY, czyli najlepsze gry roku 2003 - kategoria cRPG

Plebiscyt kończy się na dniach więc czas powiedzieć parę słów na temat gier z ważnej dla wielu graczy kategorii cRPG. W tym roku w plebiscycie pojawiło się pięć tytułów: Gothic II, Grandia II, Lionheart: Legacy of the Crusader, Piraci z Karaibów oraz Star Wars: Knights of the Old Republic

Plebiscyt kończy się na dniach więc czas powiedzieć parę słów na temat gier z ważnej dla wielu graczy kategorii cRPG.

W tym roku w plebiscycie pojawiło się pięć tytułów: Gothic II, Grandia II, Lionheart: Legacy of the Crusader, Piraci z Karaibów oraz Star Wars: Knights of the Old Republic

Tu możesz oddać swój głos w plebiscycie.

Tu możesz zobaczyć listę nagród dla głosujących.

A oto krótka prezentacja wybranych gier:

 

GOL ASY, czyli najlepsze gry roku 2003 - kategoria cRPG - ilustracja #1

Sequel jednej z najlepszych gier akcji/cRPG roku 2001. Podobnie jak w części poprzedniej akcja Gothic II toczy się w świecie fantasy i kontynuuje fabułę poprzedniczki, tj. wojny pomiędzy siłami zła (cała masa potworów, Orków i Ogrów pod przewodnictwem Smoków) i Ludźmi. Jednak tym razem nie poruszamy się już tylko wewnątrz kolonii przestępców objętej zasięgiem magicznej bariery, a na jej zewnątrz.

Więcej informacji o grze.

Galeria screenów do gry.

GOL ASY, czyli najlepsze gry roku 2003 - kategoria cRPG - ilustracja #2

Sequel znanej gry z gatunku cRPG, Grandia, wydanej jedynie na konsole SEGA Saturn oraz Playstation. Drugą cześć wydano na konsolę Dreamcast, jednak ze względu na duże powodzenie i liczne prośby fanów opracowano także wersję na PC. Fabuła gry toczy się 10 tysięcy lat temu na kontynencie Surisen. Gracz staje się młodym najemnikiem o imieniu Ryudo, znanym też jako „Geo Hound”. Akcja rozpoczyna się, gdy Ryudo zostaje wynajęty do ochrony Eleny, kobiety należącej do kościoła Church of Granas.

Więcej informacji o grze.

Galeria screenów do gry.

GOL ASY, czyli najlepsze gry roku 2003 - kategoria cRPG - ilustracja #3

Lionheart to gra z gatunku cRPG wzorowana na kultowej serii Fallout, powstała przy współpracy firmy Black Isle Studio (twórcy takich hitów jak: Fallout, Icewind Dale, Baldur’s Gate II) oraz Reflexive Entertainment (Zax: The Alien Hunter, Star Trek Away Team). Akcja toczy się w alternatywnej rzeczywistości XVI-wiecznej Europy. Zwrotną osią w historii świata była Trzecia Wyprawa Krzyżowa, na którą w 1192 roku wyruszył król Anglii, Ryszard Lwie Serce. Podczas morderczych walk nasza rzeczywistość uległa zmianie. Ziemią wstrząsnął kataklizm w wyniku, którego do naszego świata przedostała się potężna magia i nadprzyrodzone istoty.

Więcej informacji o grze.

Galeria screenów do gry.

GOL ASY, czyli najlepsze gry roku 2003 - kategoria cRPG - ilustracja #4

Pirates of the Caribbean to gra przygodowa/cRPG oparta na motywach filmu fabularnego Jerry’ego Bruckheimera (Armageddon, Pearl Harbor) o tytule „Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl” z Johnnym Deppem w roli głównej. Akcja przenosi gracza do XVII-wieku, złotej ery piractwa, gdzie staje się niezależnym kapitanem okrętu żaglowego z tamtych czasów, szukającym szczęścia, sławy i pieniędzy na Karaibach. Akcja gry rozpoczyna się w momencie gdy nasz bohater staje się świadkiem ataku sił francuskich na wyspę znajdującą się pod kontrolą Anglików.

Więcej informacji o grze.

Galeria screenów do gry.

GOL ASY, czyli najlepsze gry roku 2003 - kategoria cRPG - ilustracja #5

Gra stworzona została przez doświadczony zespół BioWare Studios, twórców m.in. najpopularniejszego cyklu cRPG Baldur’s Gate. Fabuła przenosi nas 4000 lat wstecz przed wydarzeniami poznanymi w filmach z serii Gwiezdne Wojny, w realia Starej Republiki. Trwa wieczna walka pomiędzy dobrymi siłami Jedi oraz złymi Sith. Mimo odległych czasów cywilizacja, którą przyszło nam poznać, jest wysoko zaawansowana technologicznie, od tysiącleci znane są podróże kosmiczne. W grze poznamy dokładnie powierzchnię planety Tatooine, kryjącą starożytne tajemnice i wiele niebezpieczeństw. Ogółem do zwiedzenia jest osiem światów. Oprócz miejsc znanych z filmów trafimy do zupełnie nowych, takich jak np. miasto Taris.

Więcej informacji o grze.

Galeria screenów do gry.

Zapraszamy do oddawania swoich głosów na gry.

Tu możesz oddać swój głos w plebiscycie.

Tu możesz zobaczyć listę nagród dla głosujących.