Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 28 stycznia 2004

Wyniki finansowe korporacji Electronic Arts w III kwartale 2003 roku

ComCo, 28 stycznia 2004, 17:20

Wraz z wiadomością o przesunięciu momentu rynkowego debiutu pełnych wersji: The Sims 2 oraz Medal of Honor: Pacific Assault, korporacja Electronic Arts opublikowała również raport o swoich wynikach finansowych, dotyczący trzeciego kwartału 2003 roku rozliczeniowego.

Mini samochodziki w mini wyścigach

Elrond, 28 stycznia 2004, 14:06

Pamiętacie taką "starowinkę" jak Micro Machines ? Sterując małymi samochodzikami i omijając przeszkody w rodzaju płatków śniadaniowych należało oczywiście wyprzedzić oponentów i dotrzeć do mety na jak najlepszej pozycji. Gra dostarczała wielu emocji, chociażby przedstawiając wyścigi samochodowe w tak nietypowy sposób. Podobna rozrywkę chce nam sprezentować niezależny, francuski developer, Frogames, który poinformował o swoim projekcie zatytułowanym MiniOne Racing. Miłośnicy "ścigałek" w wersji mini będą mogli nacieszyć się tą grą już w pierwszym kwartale tego roku.

Data premiery Ground Control 2 potwierdzona
Data premiery Ground Control 2 potwierdzona

ComCo, 28 stycznia 2004, 13:50

Przedstawiciele prasowi zespołu developerskiego Massive Entertainment podali, iż sequel wyśmienitej gry strategicznej Ground Control, noszący podtytuł Operation Exodus, pojawi się na sklepowych półkach zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, tj. w czerwcu bieżącego roku. Ponadto, na konferencji w Londynie pokazano również alpha-wersję programu (ukończona w około 80%), w którą mieli przyjemność zagrać obecni tam dziennikarze.

Rozpoczęto prace nad oficjalnym dodatkiem do Kreed
Rozpoczęto prace nad oficjalnym dodatkiem do Kreed

Krystian Smoszna, 28 stycznia 2004, 13:17

Na oficjalnej stronie firmy Russobit-M, pojawiła się wczoraj informacja o rozpoczęciu prac nad oficjalnym dodatkiem do gry Kreed – interesującego FPS, który wciąż nie może doczekać się na swoją światową premierę. Rosjanie udostępnili też pierwszy film, w którym zaprezentowano kilka premierowych lokacji.

Square Enix wprowadza możliwość odzyskania utraconych kont w Final Fantasy XI

Krystian Smoszna, 28 stycznia 2004, 12:23

Square Enix – producent multi-platformowej gry online Final Fantasy XI, postanowił wyciągnąć dłoń do jej użytkowników, wprowadzając możliwość odzyskania bohaterów, którzy zostali usunięci z rozgrywki bez ich wiedzy. Japończycy tłumaczą się, że masowa kasacja kont nie była spowodowana winą serwera, ale używanymi przez graczy programami cheatującymi, które są prawdziwą plagą tego typu zabawy. Sprawa jest o tyle dziwna, że na ogół producenci, dbając o dobry wizerunek swoich gier, starają się wykorzenić oszustów na wszelkie możliwe sposoby.

Pedałuj graczu najmilszy, miast wciskać multum klawiszy
Pedałuj graczu najmilszy, miast wciskać multum klawiszy

eLKaeR, 28 stycznia 2004, 11:44

Polski cyklista, z impetem wjeżdżający na drogową „zebrę”, nie tylko sprzeniewierza się obowiązującemu prawu, ale również postępuje stricte autodestrukcyjnie w kontekście ewentualnej kolizji np. z samochodem osobowym, którego kierowcę chroni przecież swoiste opancerzenie w postaci karoserii. Znacznie bezpieczniejszą, a w dodatku niemalże tak samo zdrową, formą spędzania czasu dla amatorów dwóch pedałów (ukłon w stronę słynnego Bohdana Tomaszewskiego) jest zabawa z elektroniczno-rozrywkowym urządzeniem sterującym o nazwie GAMEbike.

Rynek gier PC tylko czwartą częścią rynku gier konsolowych

Łosiu, 28 stycznia 2004, 10:56

Od razu na wstępie dodam, iż co prawda powyższe stwierdzenie odnosi się do rynku amerykańskiego, to podobna sytuacja ma miejsce na całym świecie, co de facto znakomicie uwidacznia, czemu gier na PC jest coraz mniej i czemu takie firmy jak np. Interplay decydują się na developing wyłącznie gier na konsole. Przejdźmy jednak do rzeczy. Otóż, takie stwierdzenie pojawiło się w raporcie stowarzyszenia Entertainment Software Association (ESA) reprezentującego amerykańskich wydawców gier, dotyczącym roku 2003. Raport stwierdza też, iż po raz pierwszy sprzedaż gier przekroczyła poziom 7 miliardów dolarów. Co więcej sprzedaż gier dla dorosłych „M-rated” (17+) spadła w porównaniu z rokiem 2002.

Nowy mod CLSA II Campaign do Operation Flashpoint
Nowy mod CLSA II Campaign do Operation Flashpoint

Krystian Smoszna, 28 stycznia 2004, 09:59

Czeski serwis Tiscali Games opublikował na swoich łamach mod do gry Operation Flashpoint, zatytułowany CLSA II Campaign. Rozszerzenie zawiera premierową kampanię, składającą się z 30 misji, przerywniki filmowe i introdukcję trwającą 67 minut, a także ponad 100 nowych jednostek (wliczając w to zarówno pojazdy, jak i żołnierzy piechoty). CLSA II Campaign, pod względem rozbudowania daleko przewyższa oficjalne dodatki do Operation Flashpoint dostępne w sklepach, a jego głównym atutem jest to, że można go ściągnąć całkowicie za darmo (link do pliku poniżej).

The Sims 2 i Medal of Honor: Pacific Assault najwcześniej w lipcu 2004 roku

Krystian Smoszna, 28 stycznia 2004, 09:11

Podczas wczorajszej konferencji firmy Electronic Arts, podsumowującej wyniki finansowe z trzeciego kwartału 2003 roku, poruszono temat opóźnienia wielce oczekiwanych przez graczy tytułów: The Sims 2 i Medal of Honor: Pacific Assault. Dziennikarze zostali poinformowani, że obie gry ukażą się w drugim lub trzecim kwartale finansowym 2005 roku, co przekładając na normalny system kalendarzowy oznacza, iż możemy się ich spodziewać najwcześniej w lipcu 2004 roku.

Współtwórca sukcesu konsoli Xbox pracuje nad osiągnięciem sukcesu przez Phantoma

Łosiu, 28 stycznia 2004, 08:58

Praktycznie rzecz biorąc od momentu pierwszych, nierealnych, zapowiedzi konsoli Phantom wielu dziennikarzom oraz graczom wydawało się, że to jeden wielki „przekręt”. Świadczyły o tym zarówno same cechy konsoli „widmo” jak i firma Infinium Labs, której biur nikt nie był w stanie zlokalizować. W świetle najnowszych doniesień wydaje się jednak, iż Phantom to na prawdę poważne przedsięwzięcie. Po pierwsze z początkiem tego roku firma Infinium Labs weszła na giełdę NASDAQ, a po drugie dziś świat obiegła oficjalna informacja prasowa mówiąca, iż Kevin Bachus, człowiek o ponad 20-letniej historii w branży gier wideo i współtwórca sukcesu konsoli Xbox (m.in. doprowadził do zawarcia umów z ponad 200 wydawcami i producentami, dotyczących gier na Xboxa), został zatrudniony na stanowisku Prezesa i COO (chief operating officer) Infinium Labs.

Udostępniono kody źródłowe Return to Castle Wolfenstein: Enemy Territory

Krystian Smoszna, 28 stycznia 2004, 08:13

Wszystkich domorosłych producentów poprawek do gry Return to Castle Wolfenstein: Enemy Territory, z pewnością zainteresuje fakt, że w dniu wczorajszym firma Activision zdecydowała się wyjść naprzeciw oczekiwaniom, publikując pakiet wszystkich kodów źródłowych programu. Żeby móc się do nich dobrać, wystarczy skorzystać z linka, znajdującego się poniżej i ściągnąć plik. Do prawidłowego korzystania z kodów źródłowych niezbędny jest też zainstalowany program Visual C++ w wersji .NET lub 6 (ten drugi jest oczywiście bardziej rekomendowany).

Premiera DRIV3R przesunięta na czerwiec
Premiera DRIV3R przesunięta na czerwiec

Krystian Smoszna, 28 stycznia 2004, 07:47

Firma Atari – jeden z wiodących producentów gier na rynku oprogramowania rozrywkowego, poinformowała wczoraj, że najnowsza odsłona serii Driver, nosząca numer trzeci, nie ukaże się pod koniec marca - jak to pierwotnie zapowiadano - ale dopiero 1 czerwca.

Piętnaście darmowych dni z grą Ultima Online i rozszerzeniem Age of Shadows

eLKaeR, 28 stycznia 2004, 07:07

Każdy użytkownik, który grał niegdyś przez Internet w Ultima Online i nie wytrwał do ubiegłorocznej premiery rozszerzenia o podtytule Age of Shadows, może obecnie uzyskać swoistą amnestię w wirtualnej rzeczywistości. Bowiem właśnie teraz firma Origin Systems przeprowadza specjalną akcję o charakterze promocyjnym.