Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 stycznia 2004

Poradnik: FIFA Football 2004

Redakcja GRYOnline.pl, 5 stycznia 2004, 20:16

„To, że ten poradnik jest nieco inny niż poprzednie, spowodowane jest szeregiem zmian, które zostały wprowadzone do nowej edycji Fifa Football. Materiał ma pomóc Wam w opanowaniu nowych elementów gry, czyli trybu kariery oraz systemu Off the Ball - kontrola zawodnika bez piłki. [...] Reszta to tylko wspomnienie pokrótce najważniejszych informacji znanych już z poprzednich części gry. Przedstawiłem je jednak tak, aby zarówno gracze zaawansowani, jak i początkujący znaleźli to, czego szukają.” - poradnik do FIFA Football 2004, czyli bramki są dwie a piłka jedna...

Król powraca na telefony komórkowe

Wojak, 5 stycznia 2004, 15:59

Trzecią, ostatnią część filmowego „Władcy Pierścieni”, czyli „Powrót Króla”, możemy już od kilku dni oglądać w polskich kinach. Ci, którzy chcą przeżyć opowiedzianą tam przygodę raz jeszcze, z pewnością sięgnęli już po grę The Lord of the Rings: the Return of the King, czyli całkiem niezły hack and slash, gdzie głównym zadaniem jest przede wszystkim walka z wszystkimi wrogami w zasięgu wzroku. Gra o takim samym tytule, w której przed graczem stoi podobny cel, zawitała właśnie na... Telefony komórkowe.

Druidzi i Magowie w świecie World of WarCraft

Phoenix, 5 stycznia 2004, 15:58

W przeciągu minionego miesiąca informowaliśmy Was kilkakrotnie (vide newsy z 12, 15 i 23 grudnia) o wszelkich nowinkach związanych z oczekiwaną od dłuższego już czasu grą z gatunku MMOcRPG – World of WarCraft firmy Blizzard Entertainment. Dzisiaj mam przyjemność przedstawić Wam kolejne wiadomości dotyczące rzeczonego tytułu. Otóż na łamach autoryzowanego przez Blizzarda serwisu fanowskiego pod nazwą Fires of Heaven (gildia) pojawiły się rozszerzone dane traktujące o klasie Druida i Maga, szczegóły poniżej.

Empire Deluxe Enhanced Edition – klasyczny pomysł w nowej oprawie

Krystian Smoszna, 5 stycznia 2004, 15:55

Killer Bee Software, firma zarządzająca prawami do słynnych gier Empire i Perfect General, ogłosiła w dniu dzisiejszym, że w lecie br. opublikuję kolejną odsłonę tego pierwszego tytułu, tym razem w wersji Deluxe Enhanced Edition. „To niezwykle ekscytujące, być świadkiem kolejnego etapu w ewolucji Empire Deluxe” – powiedział Mark Kinkead, właściciel Killer Bee Software. Firma zapowiada, że gra ulegnie lekkiemu przeobrażeniu. Pojawi się więcej jednostek, zostaną też wprowadzone nowe reguły, które w parze z już dawno sprawdzonymi pomysłami, powinny zyskać akceptację fanów serii. Nic więcej na temat samej gry, jak na razie nie wiadomo.

Zagraj gratis w japońską trójwymiarową grę walki, wzorowaną na serii Soul Calibur!
Zagraj gratis w japońską trójwymiarową grę walki, wzorowaną na serii Soul Calibur!

eLKaeR, 5 stycznia 2004, 15:52

Należysz do zagorzałych zwolenników artystycznego japońskiego stylu manga i lubisz wirtualne bijatyki pokroju Soul Calibur II? Powinieneś zatem Szanowny Czytelniku czym prędzej sięgnąć po interaktywną wersję pokazową PeCetowej gry, zatytułowanej The Fragments of Innocent Sinner i powstającej w oparciu o twórczość plastyczną osobnika nazwiskiem Ryuka Akaishi.

10 najlepszych trailerów minionego roku wg GameSpy

Krystian Smoszna, 5 stycznia 2004, 13:42

Nie da się ukryć, że trailer to w dzisiejszych czasach jedna z najpopularniejszych form prezentacji kolejnych procesów powstawania gry. W przypadku nadciągających wielkimi krokami hitów, a takimi będą z pewnością w tym roku Doom 3, czy Half-Life 2, każdy nowy film obrazujący ich działanie, wyczekiwany jest w niemniejszym stopniu, co grywalne demo. Dlatego biorąc pod uwagę dzisiejsze znaczenie trailerów, nie powinna nikogo dziwić inicjatywa serwisu GameSpy, który postanowił zrobić kolejne podsumowanie i zebrać do kupy 10 najlepszych prezentacji video, jakie mogliśmy oglądać w minionym roku.

Małysz skoczył kiepsko, natomiast „potatek” rewelacyjnie

eLKaeR, 5 stycznia 2004, 09:23

Wczorajszy pucharowy konkurs skoków narciarskich na obiekcie K 120 w Innsbrucku (przedostatni etap głośnego Turnieju Czterech Skoczni) okazał się szczęśliwy dla Petera Zonty ze Słowenii (265,2 pkt.), który zwyciężył przed Veli-Matti Lindstroemem (253,9 pkt.) i Janne Ahonenem (253,8 pkt.) z Finlandii. Formą nie błysnął Adam Małysz, zajmując pozycję w trzeciej dziesiątce z wynikiem 218,4 pkt. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Sigurd Pettersen z Norwegii - zdobywca czwartej lokaty w zawodach (251,8 pkt.). Zakończono również siódmą rundę Internetowego Pucharu Świata, toczonego za pośrednictwem programu komputerowego pt. Skoki narciarskie 2004.

Point of Attack 2 – najbardziej realistyczna strategia wszechczasów debiutuje na rynku
Point of Attack 2 – najbardziej realistyczna strategia wszechczasów debiutuje na rynku

Krystian Smoszna, 5 stycznia 2004, 08:35

Gdy do budżetu gry dokładają się Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych (USAF), a ich Biuro Badań Naukowych pomaga w pracach developerowi, możemy być pewni, że finalny produkt będzie znacznie różnił się od tego, co proponują nam inne firmy software’owe. Jeśli dodamy do tego fakt, że pierwotnie program miał służyć tylko i wyłącznie szkoleniu amerykańskich żołnierzy, a na rynek gier komputerowych trafił przypadkiem, powinien nam się ukształtować pełny obraz rozbudowanego do granic możliwości symulatora wojennego, który może sobą zainteresować tylko hardcore’owych fanów gier strategicznych.

In the Raven Shadow – demo klasycznej gry przygodowej
In the Raven Shadow – demo klasycznej gry przygodowej

Krystian Smoszna, 5 stycznia 2004, 08:34

Stworzona przez czeską grupę Cinemax, gra In the Raven Shadow to klasyczna przygodówka point & click, pod względem technicznym przypominająca wczesne produkcje firm LucasArts i Sierra On-Line.