Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 20 stycznia 2004

GOL ASY rozdane! - plebiscyt na najlepsze gry roku 2003 dobiegł końca

Fajek, 20 stycznia 2004, 22:12

GOL ASY przyznane! Największy plebiscyt na „Najlepszą grę roku 2003” dobiegł końca – znamy już tytuły wyróżnionych gier jak również szczęśliwców, którzy wygrali nagrody. Tytułem roku 2003 została gra Call of Duty!

Najbardziej oczekiwane gry 2004 roku wg GameSpy, odc. II – miejsca 32-25

Krystian Smoszna, 20 stycznia 2004, 18:26

Dziś mamy wtorek, a więc czas na drugą odsłonę najbardziej oczekiwanych gier 2004 roku, według serwisu GameSpy. Pierwsze spojrzenie na poniższą ósemkę i wszystko jasne: aż pięć tytułów przeznaczonych tylko na konsole, w tym dwa na popularnego Game Boy Advance. Mimo mojej wielkiej sympatii dla tej maszynki, nie jestem w stanie pojąć jak Metroid Zero Mission, czy River City Ransom EX może być bardziej oczekiwany od znajdującej się na czterdziestym miejscu Ultimy X: Odyssey, czy niewiele wyżej ulokowanym Far Cry. Co prawda, rynek amerykański, czy brytyjski znacznie różni się od polskiego, ale jakoś nie mogę w to uwierzyć, żeby zwolennicy handheld’ów byli w przewadze nad posiadaczami PeCetów. Dziwi mnie też stosunkowo niska lokata EverQuest II. Przecież pierwsza część tej gry, jest jednym z najpopularniejszych MMORPG na świecie.

ApeXtreme doceniona na CES

Elrond, 20 stycznia 2004, 14:32

Dwa tygodnie temu umieściliśmy na naszym serwisie news, w którym mogliście przeczytać kilka informacji na temat nowej konsoli do gier, ApeXtreme. Dzisiaj spieszymy wam donieść, że wspomniana konsola, która po raz pierwszy została pokazana na targach Consumer Electronics Show otrzymała na tejże imprezie nagrodę w kategorii "best new home audio or video product" czyli Najlepsza nowość audio/video.

World Rally Championship 4 w produkcji!

Krystian Smoszna, 20 stycznia 2004, 13:48

Wielbiciele wyścigów samochodowych na PlayStation 2 mają powody do radości. Zaledwie dwa miesiące temu ukazała się trzecia odsłona rewelacyjnej serii World Rally Championship, a już teraz jej producent - Evolution Studios – informuje na swojej oficjalnej stronie, o rozpoczęciu prac nad kolejną częścią gry, opatrzoną numerem 4.

UT2003 i UT2004 - niestety niekompatybilne sieciowo

Elrond, 20 stycznia 2004, 13:28

Dzisiaj rano mogliście przeczytać news dotyczący konwentu, na którym gracze testowali zaawansowaną wersję Unreal Tournament 2004. Niestety, mam bardzo przykrą wiadomość dla wszystkich, którzy ostrzyli sobie zęby na możliwość pogrania w ten shooter na serwerach dedykowanych UT2003.

Top 20 gier w UK (20/01/04)

eLKaeR, 20 stycznia 2004, 12:44

Układ podium pozostał bez zmian (Need for Speed: Underground przed Grand Theft Auto: Double Pack i The Simpsons: Hit & Run) w zestawieniu brytyjskich bestsellerów elektroniczno-rozrywkowych, przygotowywanym wspólnym wysiłkiem organizacji ChartTrack i ELSPA (Entertainment and Leisure Software Publishers Association). Najnowszą wersję listy hitów (o poprzedniej odsłonie pisaliśmy 14 stycznia 2004) opracowano w oparciu o dane, zebrane w okresie od 10 do 17 stycznia 2004.

FBI prowadzi śledztwo w sprawie kradzieży kodu Half-Life 2. Skonfiskowano pierwsze komputery!

Krystian Smoszna, 20 stycznia 2004, 09:46

Kradzież kodu Half-Life 2 odbiła się szerokim echem w branży komputerowej rozrywki i nadal jest bolesną raną dla Valve Software. Biorąc pod uwagę zarówno straty materialne, jak i nadszarpniętą reputację firmy, było niemal pewne, że sprawa nie rozejdzie się po kościach i znajdzie swój finał w sądzie. Prowadzone przez FBI śledztwo już trwa, czego najlepszym dowodem jest konfiskata sprzętu Christophera Toshoka, członka grupy Hungry Programmers.

Metalheart – klasyczny cRPG zza naszej wschodniej granicy
Metalheart – klasyczny cRPG zza naszej wschodniej granicy

Wojak, 20 stycznia 2004, 08:54

Firma Akella (twórcy m.in. Sea Dogs oraz Pirates of the Caribbean) poinformowała właśnie, że otwarta została oficjalna strona internetowa jej nowej gry, która nazywać się będzie Metalheart: Replicants Rampage. Przy okazji podano również garść informacji o tym, czym dokładnie ów tytuł będzie.

NASA wykorzystuje technologię nVidii do wirtualnej rekonstrukcji obszaru Czerwonej Planety!

ComCo, 20 stycznia 2004, 08:28

W ostatni czwartek, kosmiczny łazik Spirit szczęśliwie pozostawił pierwsze koleiny na Marsie. Ponadto, do centrum NASA (amerykański Państwowy Urząd Lotnictwa i Astronautyki) przekazane zostały pierwsze zdjęcia Czerwonej Planety, zaś niedługo rozpocznie się proces badania tamtejszej atmosfery. Tymczasem, korporacja nVidia poinformowała, iż jej technologia renderowania efektów trójwymiarowych (stosowana przy okazji rozmaitych produkcji komputerowych) zostanie wykorzystana przez pracowników powyższej instytucji do opracowania wirtualnego modelu obszaru Marsa!

Ciekawy wywiad z twórcami Hitman: Contracts

Wojak, 20 stycznia 2004, 08:25

Pracownicy czeskiego serwisu DOUPE.cz najwyraźniej nie mogą doczekać się już premiery gry Hitman: Contracts, bowiem zdecydowali się spróbować wyciągnąć od producenta nowe informacje o tej nadciągającej produkcji. Na rozmowę udało im się namówić jednego z założycieli firmy IO Interactive i trzeba przyznać, że wywiad, który przygotowali, jest całkiem interesujący.

Unreal Tournament 2004 – wrażenia z grania

ComCo, 20 stycznia 2004, 08:18

Uczestnicy ostatniego konwentu „growego”, który odbył się w amerykańskim mieście Raleigh (Północna Kalifornia), mieli okazję przetestować całkiem zaawansowaną wersję sieciowej strzelanki pierwszoosobowej, pt. Unreal Tournament 2004. Premiera tej produkcji zaplanowana jest na marzec bieżącego roku, zaś poniżej znajdziecie garść wybranych rewelacji nt. wrażeń z grania, które w specjalnym poście na forum dyskusyjnym ProUnreal ujawnił użytkownik o pseudonimie Cursive.

VU Games na Starym Kontynencie w 2004 roku; Counter-Strike: Condition Zero w marcu?!

ComCo, 20 stycznia 2004, 07:51

Korporacja Vivendi Universal Games ogłosiła niedawno swój plan wydawniczy na 2004 rok, który zawierał jednak błędne informacje oraz dotyczył wyłącznie kontynentu północnoamerykańskiego. Teraz, podobna lista (zapewne po wzmożonej korekcie) pojawiła się dla wszystkich europejskich graczy.