Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 15 stycznia 2004

Ostatnie godziny na zdobycie wspaniałych nagród!
Ostatnie godziny na zdobycie wspaniałych nagród!

Fajek, 15 stycznia 2004, 17:22

Dziś jest ostatni dzień, a w zasadzie ostatnie kilka godzin, podczas których macie okazję wygrać niezwykle cenne nagrody – jedyny w swoim rodzaju plebiscyt „Na najlepsze gry roku 2003” dobiega końca!

Splinter Cell + Rainbow Six 3: Raven Shield za 79 PLN
Splinter Cell + Rainbow Six 3: Raven Shield za 79 PLN

Fajek, 15 stycznia 2004, 16:51

W EMPiKach oraz sklepach z grami można znaleźć pakiet Rainbow Six 3: Raven Shield + Splinter Cell za jedyne 79 PLN. Ta bardzo interesującą oferta jest podyktowana czyszczeniem magazynów przez firmę Play-It, która zmierza do usunięcia się z rynku dystrybucji gier.

Specjalna edycja Savage: The Battle for Newerth w Europie

Phoenix, 15 stycznia 2004, 16:00

W dniu dzisiejszym firma Digital Jesters podała do informacji publicznej wiadomość o specjalnym wydaniu gry Savage: The Battle for Newerth na terenie kontynentu europejskiego. Rzeczona edycja zawierać będzie szereg niedostępnych w wydaniu amerykańskim dodatków. Premiera gry planowana jest na dzień 20 lutego w przypadku Wielkiej Brytanii. Zaś osoby mieszkające w pozostałej części Europy sposobność zakupienia tego produktu będą miały dopiero w kolejnych miesiącach, tj. marcu i kwietniu.

BattleBorne Entertainment zapowiada swój debiutancki program dla Acclaim

Krystian Smoszna, 15 stycznia 2004, 15:30

Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia informowaliśmy Was o porozumieniu, jakie zawarła grupa BattleBorne Entertainment ze znanym producentem gier – firmą Acclaim. Ta ostatnia, zobowiązała się na mocy podpisanej umowy, wydać debiutancką produkcję BattleBorne, nad którą developerzy pracują już od dwóch lat.

Warner Bros. wkracza na rynek gier video, jako niezależny producent i wydawca

Łosiu, 15 stycznia 2004, 11:39

Warner Bros, gigant przemysłu filmowego, któremu zawdzięczamy powstanie takich słynnych serii jak The Matrix, Harry Potter czy Terminator dostrzegł drzemiące w branży gier video możliwości zarobku i postanowił zaistnieć na tym polu. Dziś w nocy świat obiegła informacja, iż nowo utworzonym specjalnym oddziałem firmy Warner Bros. Interactive Entertainment Inc. będzie kierował Jason Hall (piastując stanowisko Senior Vice President), współzałożyciel firmy Monolith Productions, Inc., gdzie do niedawna pełnił funkcję Chief Executive Officer. Warner Bros. Interactive Entertainment Inc. ostro wkroczy zaś na rynek gier.

Hell Forces ujawnione

Elrond, 15 stycznia 2004, 09:59

Piekielne Siły bo tak można chyba tłumaczyć nazwę Hell Forces to roboczy tytuł powstającego w rosyjskim studio Orion, FPSa. Gra powinna pojawić się w ostatnim kwartale tego roku a jej wydania podjęła się również rosyjska firma, Buka Entertainment. Gracz wciela się w postać głównego bohatera, Stephena Geista, który usiłuje dowiedzieć się, co też przytrafiło się jego zaginionemu przyjacielowi.

Power of Law - screenshoty i trailer
Power of Law - screenshoty i trailer

Krystian Smoszna, 15 stycznia 2004, 09:11

Developerzy z rosyjskiej grupy MiST Games, opublikowali wczoraj pierwsze screenshoty i trailer z ich nowej produkcji, zatytułowanej Power of Law. Fabuła gry przypomina bardzo modne ostatnio historyjki o alternatywnej rzeczywistości, filmy w rodzaju „Dark City”. Nasz bohater chodząc codziennie rano do pracy, odkrywa, że otaczający go świat nie jest tak do końca normalny i postanawia odnaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy. Gra utrzymana w konwencji gry strategicznej z elementami RPG, ukaże się w Rosji już w lutym. Czy Power of Law, wejdzie na światowy rynek, na razie nie wiadomo.

Ojciec serii Leisure Suit Larry i Vivendi Universal – negocjacji ciąg dalszy...

Łosiu, 15 stycznia 2004, 08:59

Wielu fanów znakomitej, zabawnej przygodowej serii Sierry, opowiadającej o perypetiach wiecznego podrywacza, Larrego, entuzjastycznie zareagowało na wieści o developingu Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude, i z niesmakiem przyjęło pierwsze grafiki z nowej gry oraz przyjętą koncepcję jej realizacji. Wielu nie podoba się też to, że Al Lowe nie bierze udziału w pracach nad Magna Cum Laude, jednakże sytuacja ta może już niedługo ulec zmianie.

Top 10 gier w US (15/01/04)

ComCo, 15 stycznia 2004, 08:54

Organizacja NPD Group / NPD Funworld nadrobiła zaległości, które powstały w wyniku ubiegłorocznej przerwy świątecznej, dzięki czemu możemy bliżej przyjrzeć się - kolejnemu w tym tygodniu - zestawieniu amerykańskich bestsellerów wśród gier komputerowych (obejmuje tydzień, zakończony trzeciego dnia stycznia). Pomimo faktu, iż na liście aktualnie obecnych jest aż sześć pozycji z cyklu The Sims (!), na pierwsze miejsce udało się wskoczyć grze akcji/FPS, pt. Call of Duty. Ranking zamyka świetna pozycja z gatunku cRPG - Star Wars: Knights Of The Old Republic.

Team Sabre w „złotym” statusie
Team Sabre w „złotym” statusie

ComCo, 15 stycznia 2004, 08:13

Jeden tytuł ukończony, kosztem drugiego - to zdaje się aktualna polityka wydawnicza korporacji Novalogic. O ile na Joint Operations będziemy musieli jeszcze poczekać parę ładnych miesięcy, o tyle 21 stycznia bieżącego roku na sklepowych półkach zadebiutuje rozszerzenie popularnej strzelanki pierwszoosobowej Delta Force: Black Hawk Down, noszące podtytuł Team Sabre.

Kolejne opóźnienie rynkowego debiutu Joint Operations

ComCo, 15 stycznia 2004, 07:52

Data premiery kolejnego dzieła programistów z firmy Novalogic, tj. strzelanki pierwszoosobowej o nazwie Joint Operations: Typhoon Rising, została przesunięta na drugi kwartał bieżącego roku. Opóźnienie najpewniej związane jest z przedłużającym się procesem beta-testów oraz chęcią dopracowania produkcji pod każdym względem.

Legendarne gry z konsoli Nintendo Famicom (NES) powracają w wersji mobilnej

eLKaeR, 15 stycznia 2004, 07:07

Ubiegły rok był momentem oficjalnego zakończenia produkcji (inauguracja nastąpiła w 1983) japońskiej ośmiobitowej konsoli Famicom, znanej w państwach zachodnich pod nazwą Nintendo Entertainment System (vide news z 31 maja 2003). Pamięć o legendarnej platformie elektroniczno-rozrywkowej pomogą zachować gry ze specjalnej serii pt. Famicom Mini, dedykowanej kieszonkowym urządzeniom z rodziny Nintendo GameBoy Advance.