Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 6 stycznia 2004

Sequel gry 3 Czaszki Tolteków zapowiedziany
Sequel gry 3 Czaszki Tolteków zapowiedziany

Wojak, 6 stycznia 2004, 16:31

3 Skulls of the Toltecs, dość leciwa już gra przygodowa rodem z Hiszpanii, doczeka się kontynuacji. Fenimore Filmore: The Westerner, bo tak się będzie zwać druga część tej zabawnej gry, ponownie pozwoli nam wcielić się w dość nieudolnego kowboja, który tym razem pomoże biednym farmerom w walce ze złym ranczerem Starekiem (Starkiem?). Ów łobuz ciągle zagraża biednym ludziom, a ci nie mogą sobie z nim poradzić, bowiem stoi on na czele dużo lepiej uzbrojonej grupy bandytów i przy ich pomocy ciągle przeszkadza farmerom w pracy. Naszemu bohaterowi nie pozostanie więc nic innego, jak tylko pomóc pokrzywdzonym.

Szykuje się nowa "maszynka" do gier

Elrond, 6 stycznia 2004, 15:56

Już jutro, na targach CES, korporacja VIA przedstawi swoją nową konsolę do gier z możliwością odtwarzania filmów DVD - ApeXtreme Personal Gaming Console and DVD Player. Sercem konsoli będzie chip następnej generacji oczywiście produkcji VIA, CN400 działający z prędkością 1.4GHz, systemem obsługującym ApeXtreme będzie WinXP a nasze oczy ucieszy grafika generowana przez procesor graficzny S3 DeltaChrome. Nie zapomniano również o naszych uszach - w środku tego cacka znajdziemy system audio VIA 5.1 "Vinyl". Producenci umieścili w konsoli również twardy dysk o pojemności 40GB, który jednak z łatwością będzie można wymienić na większy model.

Czarna Wyspa umarła, niech żyje Silver Style?

Wojak, 6 stycznia 2004, 15:37

Koniec zeszłego roku nie był szczęśliwy dla tych, którzy z niecierpliwością oczekiwali nadejścia trzeciego Fallouta. W połowie grudnia dowiedzieliśmy się, że pracująca nad tym tytułem firma Black Isle Studios, ze względu na ogromne problemy finansowe Interplaya, praktycznie przestała istnieć. Zwolniono większość pracowników (pozostało jedynie dwóch) i porzucono wszelkie projekty, w tym ten, który miał być nowym Falloutem – Van Buren. Jednak ci, którzy w tak smutny sposób rozstali się z Czarną Wyspą, nie mają na szczęście zamiaru odsunąć się zupełnie od tworzenia gier komputerowych, czego przykładem jest były game designer BiS - Damien Foletto.

Top 20 gier w UK (06/01/04)

eLKaeR, 6 stycznia 2004, 15:15

Zwariowana rodzina żółtoskórych bohaterów gry pt. The Simpsons: Hit & Run wdarła się na drugi stopień podium (za Need for Speed: Underground, ale przed Medal of Honor: Rising Sun) w zestawieniu brytyjskich bestsellerów elektroniczno-rozrywkowych, przygotowywanym wspólnym wysiłkiem organizacji ChartTrack i ELSPA (Entertainment and Leisure Software Publishers Association). Najnowszą wersję listy hitów (o poprzedniej odsłonie pisaliśmy 30 grudnia 2003) opracowano w oparciu o dane, zebrane w okresie od 27 grudnia 2003 do 3 stycznia 2004.

Wieści z Empire Interactive: Crazy Taxi 3 i Starship Troopers
Wieści z Empire Interactive: Crazy Taxi 3 i Starship Troopers

Krystian Smoszna, 6 stycznia 2004, 13:36

Brytyjska firma Empire Interactive ujawniła tytuł swojej nowej gry z serii Crazy Taxi. Będzie się ona nazywać High Roller i podobnie jak miało to miejsce wcześniej, pozwoli Ci pojeździć taksówką po ulicach jednego z dużych miast. Tym razem wybór padł na pustynną perłę Stanów Zjednoczonych, czyli Las Vegas, która w Crazy Taxi 3 określana jest mianem Glitter Oasis. Twoim zadaniem, jak na prawdziwego taksówkarza przystało, będzie rozwożenie pasażerów. Wysokość zapłaty uzależniona jest od szybkości z jaką poruszasz się po mieście. W każdym bądź razie łatwo nie będzie, jako że oprócz Ciebie, po ulicach Glitter Oasis poruszać się będzie dwunastu konkurentów.

Apel do wszystkich użytkowników, którzy nielegalnie zetknęli się z testową wersją gry Painkiller

eLKaeR, 6 stycznia 2004, 11:55

Nadal w globalnej Sieci krąży testowa wersja pozycji typu FPS pt. Painkiller, projektowanej w siedzibie polskiego studia o nazwie People Can Fly (vide news z 31 grudnia 2003). Rzeczony wariant programu był założeniach przeznaczony wyłącznie dla przedstawicieli mediów, jednakże w sposób nielegalny wydostał się z zamkniętego kręgu odbiorców. Korporacja wydawnicza Dreamcatcher Interactive postanowiła właśnie wyrazić swój stosunek do zaistniałej sytuacji.

GOL ASY czyli najlepsze gry roku 2003 - kategoria Gry Niedocenione

Elrond, 6 stycznia 2004, 10:30

Plebiscyt na GOL ASY, czyli najlepsze gry minionego roku, powoli zbliża się do półmetka. Już tylko 10 dni pozostało do 16 stycznia, kiedy to po raz ostatni będziecie mogli oddać swoje głosy w prezentowanych przez nas kategoriach. Dzisiaj postaram się przybliżyć wam nieco zawodników biorących udział w dyscyplinie zatytułowanej Gry Niedocenione.

Klasyczne gry przygodowe ze stajni korporacji Sierra na platformie N-Gage

eLKaeR, 6 stycznia 2004, 10:10

Akronim AGI (Adventure Game Interpreter) jest z pewnością bardzo dobrze znany entuzjastom „staroszkolnych” produktów elektroniczno-rozrywkowych i odnosi się do specyficznego systemu funkcjonowania (wpisywanie komend w języku angielskim itd.) szeregu wirtualnych przygodówek marki Sierra, wydanych w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku i posiadających obecnie status pozycji absolutnie klasycznych. Rosyjska grupa developerska o nazwie OpenTrap Software opracowała specjalny interfejs, umożliwiający uruchamianie gier wspomnianego typu przez kieszonkowe urządzenia z rodziny Series 60 (konsola N-Gage oraz telefony komórkowe Nokia 3650, 3660, 6600, 7650 i Siemens SX1).

Phantagram odzyskuje niezależność i „rusza z kopyta” przy pracach nad Kingdom Under Fire: The Crusaders

ComCo, 6 stycznia 2004, 09:12

Koreańskie studio Phantagram - twórcy m.in. Shining Lore (rozbudowany MMOcRPG), czy Kingdom Under Fire (udane połączenie elementów strategii czasu rzeczywistego oraz cRPG) - odzyskało właśnie status niezależnego developera. Do tej pory, ów zespół znajdował się pod strzechami korporacji NCSoft, jednak jego kierownictwo zdecydowało się odkupić około 70% akcji kontrolujących firmę i rozpocząć funkcjonowanie na własną rękę.

Top 10 gier w US (06/01/04)

ComCo, 6 stycznia 2004, 08:58

Stagnacja na liście amerykańskich bestsellerów wśród gier komputerowych (opracowywanej przez NPD Group/NPD Funworld) razi coraz bardziej. Pozycję lidera wciąż okupuje dodatek do The Sims, noszący podtytuł Makin' Magic, zaraz za nim uplasowała się strzelanka pierwszoosobowa Call of Duty, zaś czołową trójkę zamyka zestaw Zoo Tycoon: Complete Collection. Wszystko wskazuje na to, iż tylko długo oczekiwana produkcja może odmienić układ poniższej dziesiątki - może Medal of Honor: Pacific Assault?

Half-Life 2 i Counterstrike: Condition Zero w sprzedaży na Ukrainie!

Krystian Smoszna, 6 stycznia 2004, 08:12

Interesujące wieści dotarły wczoraj z Ukrainy do „szpiegów” z serwisu Planet Half-Life. Okazuje się, że u naszych wschodnich sąsiadów można już kupić na czarnym rynku zarówno Half-Life 2, jak i Counterstrike: Condition Zero. Jest to chyba najpoważniejszy skutek wycieku, jaki przytrafił się obu, tym bardzo oczekiwanym tytułom. Biorąc pod uwagę rozbudowany system kanałów przerzutowych i wciąż nieźle prosperujące piractwo we wschodniej Europie, nie jest wykluczone, że trefne wersje gier trafią w krótkim czasie także do Polski.

Alpha-wersja World of Warcraft wykradziona!

ComCo, 6 stycznia 2004, 07:30

Po mocno nieprzyjemnych sytuacjach, związanych z „przedpremierowym wyciekiem danych do Sieci” (dotyczyły one takich tytułów, jak: Doom III, Half-Life 2, S.T.A.L.K.E.R.: Oblivion Lost i Painkiller), korporacja Blizzard Entertainment padła ofiarą kolejnego włamania oraz kradzieży kodu źródłowego (w tym przypadku: alpha-wersji) aktualnie opracowywanej pozycji z gatunku MMOcRPG, pt. World of Warcraft.