Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 14 stycznia 2004

Poradnik: The Lord of the Rings: The Return of the King

Redakcja GRYOnline.pl, 14 stycznia 2004, 18:24

”EA wydała w teorii drugą i ostatnią część gry na podstawie ekranizacji kultowej powieści J.R.R. Tolkiena „Władca Pierścieni”. Błyskotliwi orientują się zapewne, iż powinna to być trzecia część tejże gry. Cóż mogę powiedzieć… EA wcale się tym nie przejmowała i zmieściła „trzy” w „dwóch”…„ - Przed wami poradnik do The Lord of the Rings: The Return of the King.

GOL ASY, czyli najlepsze gry roku 2003 - kategoria Symulatory

Mariusz Klamra, 14 stycznia 2004, 16:44

W plebiscycie GRY-OnLine na Najlepsze Gry Roku 2003 kategoria Symulatory jest reprezentowana najskromniej, bo jedynie przez trzy pozycje. Nie oznacza to jednak, że są to gry mało znaczące czy nieznane. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że jest wręcz odwrotnie ;-).

Anno 1503: Treasures, Monsters and Pirates wynikiem porozumienia Electronic Arts i Sunflowers

Phoenix, 14 stycznia 2004, 15:50

Mieliśmy już Anno 1602: Tworzenie Nowego Świata oraz Anno 1503: The New World dzisiaj zaś do informacji publicznej trafiła ciekawa wiadomość pochodząca od developera obu tych tytułów. Otóż w wyniku porozumienia, które firma Sunflowers podpisała z włodarzami korporacji Electronic Arts wynika, iż ta druga firma wyda rozszerzenie gry Anno 1503. Rzeczony add-on nosić będzie podtytuł Treasures, Monsters and Pirates. Poważnym bodźcem, który zadecydował o rozpoczęciu prac nad rozszerzeniem jest fakt, iż gra Anno 1503 osiągnęła w roku 2003 spory sukces na rynku elektroniczno-rozrywkowym. Sprzedaż sięgnęła rzędu 700 tysięcy kopii.

Extreme Force do kosza

Elrond, 14 stycznia 2004, 15:25

Czytelnicy naszego serwisu zapewne pamiętają zeszłoroczne kłopoty z grywalnością dema gry Dead to Rights. Wydaje się, że kolejne czarne chmury nie omijają tego tytułu, a konkretnie jego następcy, Extreme Force: Grant City Anti-Crime. Otóż firma Namco Hometek po prawie rocznym procesie tworzenia Extreme Force a niespełna miesiąc przed jego wydaniem zdecydowała się zamknąć projekt.

Pierwszy trailer do DRIV3R, stworzony przez wytwórnię Ridley’a Scotta już w sieci!
Pierwszy trailer do DRIV3R, stworzony przez wytwórnię Ridley’a Scotta już w sieci!

Krystian Smoszna, 14 stycznia 2004, 14:38

Zgodnie z obietnicą złożoną w ubiegłym roku przez firmę Atari (patrz news z 29 grudnia), wczoraj na oficjalnej stronie DRIV3R, pojawiła się pierwsza zapowiedź krótkometrażowego filmu „Run the Gauntlet”, którego producentem jest studio Ridley Scott Associates.

GOL ASY, czyli najlepsze gry roku 2003 - kategoria cRPG
GOL ASY, czyli najlepsze gry roku 2003 - kategoria cRPG

Soulcatcher, 14 stycznia 2004, 14:10

Plebiscyt kończy się na dniach więc czas powiedzieć parę słów na temat gier z ważnej dla wielu graczy kategorii cRPG. W tym roku w plebiscycie pojawiło się pięć tytułów: Gothic II, Grandia II, Lionheart: Legacy of the Crusader, Piraci z Karaibów oraz Star Wars: Knights of the Old Republic

Enigma: Rising Tide - szczegóły konwentu

Elrond, 14 stycznia 2004, 13:59

Enigma: Rising Tide to ogólnie rzecz mówiąc symulator zmagań morskich, który w Polsce powinien ukazać się jeszcze w tym miesiącu (świat zagrywa się w ten tytuł już od września 2002). Fabuła gry jest nieco zbliżona do morskich wydarzeń począwszy od I Wojny Światowej aczkolwiek twórcy postanowili przedstawić nam alternatywne spojrzenie na tamte czasy. Jedynym, poważniejszym mankamentem Enigma: Rising Tide był brak zapowiadanej wcześniej możliwości rozgrywki MMO. Jednak gra w ciągu swojego dotychczasowego, singleplayerowego "życia" dorobiła się tylu fanów, iż firma Tesseraction Games postanowiła zorganizować konwent dla graczy, na którym zostanie przedstawiona wersja wieloosobowa tej gry.

Tryb multiplayer w Homeplanet, wchodzi w fazę testów
Tryb multiplayer w Homeplanet, wchodzi w fazę testów

Krystian Smoszna, 14 stycznia 2004, 09:10

Prace Revolt Games nad ukończeniem dodatku Playing with Fire do gry Homeplanet, zbliżają się powoli ku szczęśliwemu finałowi. Projektanci kończą tworzyć nowe misje, wszystkie zabiegi związane z efektami wizualnymi także są praktycznie zrobione. Profesjonalni aktorzy nagrywają swoje partie mówione, a jeden z autorów muzyki do oryginalnego Homeplanet kończy pracę nad premierowymi utworami. Tryb multiplayer, który stał się niegdyś główną przyczyną rozpoczęcia prac nad dodatkiem, jest już gotowy i jak najbardziej funkcjonalny. Programiści z Revolt Games planują przeprowadzić teraz jego kolejne testy, co ma pomóc w wyłapaniu i usunięciu wszystkich błędów.

Liga Unreal Tournament po przerwie świątecznej

Kony, 14 stycznia 2004, 09:01

W przerwie świątecznej, która miała miejsce między 24 grudnia a 2 stycznia nastąpiło kilka zmian w lidze UT. Kilkunastu graczy zmieniło swoje dotychczasowe klany na inne. Została też uzgodniona (prawie do końca) forma rozgrywania po zakończeniu ligi baraży do finałów, które odbędą się w wakacje w Warszawie na LAN-ie.

FirePower – garść danych nt. rozszerzenia do Combat Flight Simulator 3
FirePower – garść danych nt. rozszerzenia do Combat Flight Simulator 3

ComCo, 14 stycznia 2004, 08:35

Microsoft Combat Flight Simulator 3: Battle for Europe - popularny symulator samolotów bojowych z czasów II wojny światowej - już niedługo doczeka się kolejnego rozszerzenia. Za developing FirePower (nazwa add-onu) odpowiada duet wydawniczy Shockwave Productions - GMX Media, zaś całość zaoferuje miłośnikom podniebnych zmagań szereg interesujących nowości.

Publiczne beta-testy Ashen Empires
Publiczne beta-testy Ashen Empires

ComCo, 14 stycznia 2004, 08:17

Wielbiciele produkcji spod znaku MMOcRPG mogą wziąć udział w procesie beta-testów pełnej wersji Ashen Empires (do tej pory znanej jako Dransik). Standardowo, wszystkich śmiałków czeka w grze wybór postaci bohatera, podróżowanie po rozległej, wirtualnej krainie, wykonywanie szeregu questów, awans na kolejne poziomy doświadczenia, a także kolekcjonowanie coraz silniejszych artefaktów.

Hity grudnia 2003 wg IGN.com

eLKaeR, 14 stycznia 2004, 07:55

Ekipa autorska, pracująca dla internetowego serwisu o nazwie IGN.com, opublikowała swoją listę najlepszych gier wirtualnych, które zostały wypuszczone na rynek w ubiegłym miesiącu. Podczas przygotowywania nowego zestawienia (o poprzedniej edycji pisaliśmy 29 listopada 2003) brano pod uwagę zarówno pozycje PeCetowe, jak i tytuły dedykowane konsolom Microsoft Xbox, Sony PlayStation 2 oraz Nintendo GameCube.

Dodatek do Call of Duty w trakcie przygotowań?

ComCo, 14 stycznia 2004, 07:52

Od momentu rynkowego debiutu wojennej strzelanki pierwszoosobowej, pt. Call of Duty, minęło ponad dwa miesiące, jednak zdecydowana większość graczy dalej stawia ową pozycję na piedestale we wspomnianym gatunku. Tymczasem, w Sieci pojawiły się nieoficjalne pogłoski o rzekomym rozszerzeniu pełnej wersji CoD, które miałoby ukazać się pierwszego października bieżącego roku...

Thief: Deadly Shadows zastąpi Thief III?

eLKaeR, 14 stycznia 2004, 07:44

Prawdopodobnie trzecia część słynnej gry Thief podzieli los sequela Deus Ex - jednakże niekoniecznie w materii ogromnej ilości błędów edycji północnoamerykańskiej (vide news z 12 grudnia 2003), lecz w kontekście nomenklatury. Należy przypomnieć, iż firma Ion Storm zrezygnowała z używania w kwestii rzeczonej kontynuacji cyfry dwa i wprowadziła podtytuł Invisible War.

Top 20 gier w UK (14/01/04)

eLKaeR, 14 stycznia 2004, 07:07

Poza niezagrożoną pozycją lidera (od kilku tygodni Need for Speed: Underground) trwa walka o dwa inne stopnie podium (pakiet Grand Theft Auto: Double Pack zrzucił na trzecie miejsce The Simpsons: Hit & Run) w zestawieniu brytyjskich bestsellerów elektroniczno-rozrywkowych, przygotowywanym wspólnym wysiłkiem organizacji ChartTrack i ELSPA (Entertainment and Leisure Software Publishers Association). Najnowszą wersję listy hitów (o poprzedniej odsłonie pisaliśmy 6 stycznia 2004) opracowano w oparciu o dane, zebrane w okresie od 3 do 10 stycznia 2004.