Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 16 stycznia 2004

138,5 metra Adama Małysza!
138,5 metra Adama Małysza!

Solnica, 16 stycznia 2004, 21:10

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej z polskimi skoczkami oraz szkoleniowcami, Adam Małysz postanowił spróbować swoich sił w grze Skoki narciarskie 2004 z serii Dobra GRA. Mistrz był w doskonałej formie...

"Ojcowie" Tomb Raidera i nowe studio developerskie

Elrond, 16 stycznia 2004, 17:37

Chyba wszyscy gracze przynajmniej raz w życiu słyszeli nazwę Tomb Raider. I chyba wszyscy natychmiast po jej usłyszeniu kojarzą sobie ponętną panią archeolog, Larę Croft. Zresztą, historia Tomb Raider mówi sama za siebie. 6 gier z tej serii wydanych od października 1996 do lipca 2003 dostało się na pierwsze miejsca list najlepiej sprzedających się gier, druga i trzecia część przygód Lary w Wielkiej Brytanii została odpowiednio drugim i trzecim najlepiej sprzedającym się tytułem w historii, twarz Lary pojawiała się nawet na okładkach popularnych magazynów takich jak The Face, Newsweek, Rolling Stone czy The Sunday Times, a w jej postać na filmowym ekranie wcieliła się Angelina Jolie. A dlaczego o tym wszystkim piszę ? A dlatego, że to właśnie "ojcowie" Lary poinformowali o utworzeniu nowego studia developerskiego.

GOL ASY - Plebiscyt na najlepsze gry roku 2003 dobiega końca

Fajek, 16 stycznia 2004, 17:02

Dziś o północy kończy się plebiscyt na „Najlepsze gry roku 2003”. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału – tych, którzy jeszcze tego nie zrobili zapraszamy do głosowania!

Premiera Pandora Tomorrow na ... festiwalu filmowym

Elrond, 16 stycznia 2004, 15:23

Słuszny gniew i wzburzenie u redaktorów serwisu GameSpot wzbudziła informacja firmy Ubisoft. Otóż prezentacja ich najnowszego dziecka, Tom Clancy's Splinter Cell: Pandora Tomorrow odbędzie się nie na targach E3 ale na niezależnym festiwalu filmowym Sundance Film Festival. Nie dość, że sławy Hollywood mają za darmo ciuchy, ogromne portfele i posiadłości to jeszcze może okazać się, że będą jako pierwsi widzieć potencjalne hity. W pełni podzielam niezadowolenie GameSpotowców.

Kilka faktów dotyczących bety World of WarCraft

Phoenix, 16 stycznia 2004, 14:55

Przedwczoraj tj. dnia 14 stycznia na łamach oficjalnego forum firmy Blizzard Entertainment pojawiło się kilka dość interesujących odpowiedzi związanych ze zbliżającymi się beta-testem gry World of WarCraft. W zdarzeniu tym spory udział miała zatrudniona niedawno we wspomnianej powyżej firmie pani Donna „Katricia” Anthony. Pomimo krótkiego stażu w szeregach studia już znalazła sporo uznania wśród fanów tej nadchodzącej coraz większymi krokami produkcji z gatunku MMOcRPG. Powód takiego stanu rzeczy jest bardzo prosty – już kilkakrotnie przekazywała społeczności fanów bardzo ciekawe wiadomości dotyczące rzeczonego tytułu.

Saddam Hussain pojmany w Kuma War
Saddam Hussain pojmany w Kuma War

Krystian Smoszna, 16 stycznia 2004, 10:06

Kuma Reality Games coraz dobitniej chce nas przekonać o tym, że ich najnowszy FPS, zatytułowany Kuma War, będzie grą jedyną w swoim rodzaju. A stało się tak za sprawą pierwszego filmu promującego, który wczoraj pojawił się w sieci. Możemy w nim zobaczyć pojmanie Saddama Hussaina, jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń w trwającej obecnie amerykańskiej okupacji Iraku.

Marvel Enterprises tworzy oddział ds. gier video

Krystian Smoszna, 16 stycznia 2004, 09:40

Marvel Enterprises, jeden z czołowych wydawców komiksów na rynku amerykańskim, poinformował wczoraj, że utworzył stanowisko Menadżera Rozwoju Gier, które objął Ames Kirshen. Tym samym, został on szefem małej grupy, której głównym zadaniem będzie nadzorowanie produkcji wszystkich gier, wykorzystujących licencje Marvel.

Silent Hunter III w produkcji
Silent Hunter III w produkcji

Łosiu, 16 stycznia 2004, 09:10

Ubi Soft, francuska korporacja zajmująca się produkcją i wydawaniem gier, ukończyła niedawno swój ambitny projekt, symulator lotniczy Lock On: Modern Air Combat, z drugim zaś, po ponad pięcioletnim okresie developingu po prostu dała sobie spokój, mowa o Larry Bond's Harpoon 4, i wydawało się, że tym samym zakończyła na jakiś czas swą „przygodę” z ambitnymi symulacyjnymi grami, przy których narobić się „trza jak pierun”, a defacto pieniędzy z tego mniej niż z jakiejś efektownej strzelaniny. Ubi Soft jednak nie zrezygnował z symulatorów i dziś, ku zaskoczeniu niektórych, w tym i moim, zaanonsował trzecią część serii Silent Hunter!

Shadowbane wystartowało w Europie

ComCo, 16 stycznia 2004, 08:44

Długo oczekiwany, komercyjny debiut pełnej wersji Shadowbane na obszarze Starego Kontynentu stał się faktem. Serwery tego interesującego MMOcRPG tylko czekają na odwiedziny graczy, którzy zaopatrzą się w specjalną, złotą edycję programu (oryginalny Shadowbane + rozszerzenie, noszące podtytuł The Rise of Chaos).

VU Games i Syberia II – pewne „przekłamania” w planie wydawniczym

ComCo, 16 stycznia 2004, 07:54

Przed paroma dniami, informowaliśmy Was na łamach vortalu GRY-OnLine o tegorocznych planach wydawniczych korporacji Vivendi Universal Games. Z opublikowanej wówczas listy wynikało, iż to właśnie ta firma zajmie się amerykańską dystrybucją pełnej wersji gry przygodowej Syberia II (całość ma się ukazać w lutym 2004), jednak producent programu (francusko-kanadyjskie studio Microïds) podał, iż żadna umowa w tej sprawie w ogóle nie została zawarta!

Blitzkrieg Add-on #1 – więcej informacji

ComCo, 16 stycznia 2004, 07:52

Fani rozbudowanej strategii czasu rzeczywistego, pt. Blitzkrieg, z pewnością oczekują momentu rynkowego debiutu jej sequela (początek 2005). Zanim jednak druga część trafi do rąk graczy, korporacja CDV Software wyda dwa rozszerzenia do oryginalnej produkcji (patrz news: „Plan wydawniczy CDV Software na 2004 rok”). Szczegóły na temat pierwszego dodatków znajdziecie poniżej.

Zafunduj sobie zbroję z Halo
Zafunduj sobie zbroję z Halo

Wojak, 16 stycznia 2004, 06:41

Ci z Was, którzy znają first person shooter o nazwie Halo, z pewnością wiedzą, że główny bohater gry, Master Chief, ochraniany jest przez efektowną, zieloną zbroję. Pancerz ten jest jednak nie tylko ładny, ale również praktyczny, bowiem regeneruje się i tym samym może nieraz uratować Chiefowi życie. Teraz, dzięki małej firmie Nightmare Armor, taką zbroję może mieć każdy.