Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 30 stycznia 2004

Pierwsze uaktualnienie Wielkiej Encyklopedii Gier 2004 już dostępne!

Redakcja GRYOnline.pl, 30 stycznia 2004, 21:15

W dniu dzisiejszym udostępniliśmy pierwsze, zawierające bardzo obszerną porcję nowych i zaktualizowanych materiałów, uaktualnienie do wydanej pod koniec ubiegłego roku Wielkiej Encyklopedii GIER 2004. Ze względu na dużą popularność, jaką cieszy się to wydanie encyklopedii, już wkrótce, w połowie lutego, do punktów z prasą rozmieszczonych na terenie naszego kraju trafi jej kolejna partia - ponownie w bardzo atrakcyjnej cenie 19,90 PLN za trzy płytki CD. Dzięki temu ci z Was, którzy nie zdążyli jeszcze nabyć swojego egzemplarza będą mieli ku temu kolejną okazję.

Championship Manager po raz 5 !

Elrond, 30 stycznia 2004, 14:10

Wszyscy fani znakomitych gier z serii Championship Manager na pewno mają w pamięci fakt zakończenia współpracy pomiędzy twórcami CM, Sports Interactive a wydawcą tych tytułów, Eidos (patrz). Przypomnę tylko, że Sports Interactive zatrzymało kod źródłowy gry oraz bazę danych piłkarzy a Eidos ma w posiadaniu prawa do tytułu Championship Manager. I wszystko wskazuje na to, że z praw tych chce jak najszybciej skorzystać. Otóż w wywiadzie przeprowadzonym przez brytyjski magazyn MCV, pan Ric Williams z Eidos ujawnił fakt tworzenia najnowszej odsłony z serii Championship Manager.

Demo UT2004 już niedługo

Elrond, 30 stycznia 2004, 11:51

Co by nie mówić seria Unreal Tournament wielka jest. No może poza pewnymi drobnymi potknięciami, ale powiedzmy szczerze, która gra ich nie ma ? Tak więc fani UT wszystko lub prawie wszystko wybaczą, pozostali gracze jeśli nie są fanami UT to pewnie nimi nie zostaną. A przed nami, wielkimi krokami, zbliża się premiera Unreal Tournament 2004, który nie dość, że wyeliminuje błędy zauważone w poprzedniku, tak przynajmniej twierdzą jego twórcy, ma przynieść szereg nowości oraz zauroczyć nas ulepszoną oprawą audio wizualną. A już całkiem niedługo będziemy mogli posmakować dania, które szykuje dla nas Epic Games.

True Crime: Streets of L.A. oficjalnie potwierdzony na PC

Krystian Smoszna, 30 stycznia 2004, 08:28

Po kilku miesiącach spekulacji, firma Activision podała oficjalnie do wiadomości, że uważana za następcę kultowej serii Grand Theft Auto, gra True Crime: Streets of L.A., ukaże się wiosną w wersji na PC. Jakby tego było mało, program zostanie odpowiednio podrasowany, pojawią się nie tylko premierowe postacie i bronie, ale także całkowicie nowy tryb Multiplayer, pozwalający toczyć boje na ulicach Los Angeles, zarówno po sieci lokalnej, jak i w Internecie.

Nowe informacje o Operation North - kolejnym oficjalnym dodatku do Blitzkrieg
Nowe informacje o Operation North - kolejnym oficjalnym dodatku do Blitzkrieg

Krystian Smoszna, 30 stycznia 2004, 08:05

Firma Dark Fox udzieliła pierwszych, pewnych informacji na temat tworzonego właśnie przez nią, rozszerzenia do gry Blitzkrieg. Dodatek nosi nazwę Operation North i nie będzie związany z podobnymi programami, które niedawno ogłosił w swoich zapowiedziach CDV Software (patrz news z 16 stycznia). Akcja zostanie podzielona na dwie kampanie, po dziesięć misji każda, które swoim działaniem obejmować będą okres od lata 1941 roku do wiosny 1943.

Bohaterów ze świata Final Fantasy XI jest już znacznie więcej, niż mieszkańców Łodzi

eLKaeR, 30 stycznia 2004, 07:44

Odkąd jedenasta część kultowej sagi Final Fantasy oficjalnie wydostała się około trzy miesiące wstecz poza granice Japonii nastąpił gwałtowny wzrost ilości klientów, zaangażowanych w to ogromne internetowe przedsięwzięcie. Przedstawiciele elektroniczno-rozrywkowej korporacji Square Enix ogłosili właśnie, że sieciowa edycja „Ostatniej Fantazji” ustanowiła kolejny rekord w dziedzinie szeroko pojętej popularności.

Internetowa ofensywa polskiej gry Xpand Rally
Internetowa ofensywa polskiej gry Xpand Rally

eLKaeR, 30 stycznia 2004, 07:23

Do końca pierwszej połowy bieżącego roku powinny pojawić się w sklepach PeCetowe wersje trzech wirtualnych gier, traktujących o rajdach samochodowych. Stawkę otworzy czwarta odsłona serii Colin McRae Rally, a po niej przybędzie Richard Burns Rally i Xpand Rally (w planach figuruje także edycja, przeznaczona dla konsoli Microsoft Xbox). Ten ostatni produkt powstaje w siedzibie krajowej firmy Techland – jej pracownicy postanowili właśnie uruchomić nową sieciową witrynę swojego dzieła.

Telefony komórkowe coraz mocniejsze w dziedzinie grafiki trójwymiarowej

eLKaeR, 30 stycznia 2004, 07:07

Technologia PowerVR, służąca do generowania realistycznej trójwymiarowej oprawy wizualnej, znana jest posiadaczom komputerów osobistych klasy PC od 1996 roku. Wtedy zadebiutowały pierwsze karty graficzne z wbudowanymi procesorami, wykorzystującymi rzeczony system. Z kolei druga linia chipów stała się m.in. jednym z hardware’owych fundamentów słynnej stacjonarnej konsoli Dreamcast ze stajni japońskiej korporacji Sega. Natomiast następnym etapem mają być kieszonkowe platformy elektroniczno-rozrywkowe.

Klasyczna strategia Ascension to the Throne zapowiedziana
Klasyczna strategia Ascension to the Throne zapowiedziana

Krystian Smoszna, 30 stycznia 2004, 07:00

Rosyjska firma DVS poinformowała wczoraj, że od dłuższego czasu przygotowuje nową grę strategiczną z podziałem na tury, zatytułowaną Ascension to the Throne, która oprócz czynnika czysto taktycznego, zawierać będzie także elementy charakterystyczne dla gatunku RPG. Program zadebiutuje na rynku w czwartym kwartale tego roku.