Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 19 stycznia 2004

Diablo II: LoD v1.10 - pierwszy gracz z 99 poziomem doświadczenia

Phoenix, 19 stycznia 2004, 16:15

Dzień dzisiejszy, tj 19 stycznia 2004 roku przejdzie do historii społeczności fanów Diablo II: Pan Zniszczenia jako data uzyskania przez jednego z graczy 99 poziomu doświadczenia. Teoretycznie nie jest to nic, co nie zdarzało się już wcześniej. Praktyka jest jednak inna, otóż rzeczywiście już wiele setek a nawet tysięcy fanów osiągnęło wspomniany level, jednak zdarzenie to miało miejsce zanim światło dzienne ujrzała najnowsza łatka programowa przeznaczona do rzeczonej gry - Patcha v1.10 (pisaliśmy o tym 29 października zeszłego roku).

Granie = siłownia ?

Elrond, 19 stycznia 2004, 15:15

Zabiedzony, zagłodzony wymoczek, bez krzty mięśni - tak przedstawia się obraz typowego gracza. Przynajmniej wiele osób tak sądzi. Ale to już niedługo może się zmienić za sprawą kontrolera do gier przeznaczonego dla platform PS2, Xbox i PC. Kontroler ten nosi nazwę Kilowatt i został stworzony przez firmę Powergrid w celu pobudzania i budowy mięśni graczy podczas gry. Kilowatt został pokazany w zeszłym tygodniu w Las Vegas na targach Consumer Electronics Show i zdobył nagrodę za innowacyjność.

Najbardziej oczekiwane gry 2004 roku wg GameSpy, odc. I – miejsca 40-33

Krystian Smoszna, 19 stycznia 2004, 12:48

Minął rok 2003. Wszystkie większe serwisy przeprowadziły już rozmaite rankingi i podsumowania, biorąc za punkt oparcia niemal każdy aspekt związany z komputerową rozrywką. Nie oznacza to jednak, że na tym koniec zbiorczych artykułów. Niezmordowany serwis GameSpy, postanowił godnie zaakcentować nadejście nowego roku i uraczył nas spisem czterdziestu, najbardziej oczekiwanych gier, jakie ukażą się w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy.

Nie kupicie Homeworld 2 w Empiku

Krystian Smoszna, 19 stycznia 2004, 11:16

Mimo, że Homeworld 2 jest już od miesiąca dostępny na polskim rynku, nie można go było jak dotąd kupić w sklepach EMPIK i co ciekawsze, prawdopodobnie taki stan rzeczy nie ulegnie zmianie. Z niewiadomych względów, znana sieć nie zamierza nabyć u dystrybutora, firmy Cenega, ani jednej kopii gry, co jest o tyle dziwne, że Homeworld 2 to murowany hit, zarówno w oczach krytyków, jak i bardziej przemawiających do świadomości - wynikach sprzedaży.

Ogier - edytor poziomów do gry Enclave

Krystian Smoszna, 19 stycznia 2004, 09:07

W ramach spóźnionego prezentu świątecznego, Starbreeze postanowił opublikować narzędzia, które pozwolą wszystkim , zaprojektować swoje własne poziomy do gry Enclave.

BloodRayne 2 – pierwsze screeny, pokazujące ponętną wampirzycę w akcji
BloodRayne 2 – pierwsze screeny, pokazujące ponętną wampirzycę w akcji

ComCo, 19 stycznia 2004, 08:18

Urocza dla graczy, a zabójcza dla przeciwników, agentka BloodRayne powróci w październiku bieżącego roku w drugiej części swoich przygód. Należy jeszcze dodać, że zrobi to w wielkim stylu: w grze pojawi się szereg specjalnych ciosów, określanych mianem „fatality”, nie zabraknie również „wzmocnionego” BloodRage'a, nowych ruchów wampirzycy czy rozszerzonego arsenału dostępnych broni. Wszystkie nowości składają się oczywiście na dynamiczną grę akcji/TPP, zaś aby umilić czas oczekiwania na debiut pełnej wersji, duet developerski Terminal Reality - Majesco opublikował właśnie zestaw pierwszych screenshotów.

Bill Roper Post Scriptum

ComCo, 19 stycznia 2004, 07:52

Pomimo faktu, iż Bill Roper wraz z bliską grupą współpracowników w lipcu ubiegłego roku opuścili szeregi Blizzard Entertainment, aby założyć niezależny zespół developerski (Flagship Studios), to redaktorzy zachodniego serwisu internetowego DiabloII.net postanowili zadać mu kilka pytań, dotyczących pracy w jego pierwszej, „branżowej” firmie.

Zanim uruchomisz grę Ancient Empires na N-Gage, przetestuj ją gratis przy pomocy PeCeta!

eLKaeR, 19 stycznia 2004, 07:44

Pracownicy brytyjskiego studia Macrospace, czyli twórcy gry futbolowej o nazwie Soccer Unlimited (vide news z 11 grudnia 2003), zrealizowali następny projekt w postaci wirtualnej strategii turowej pt. Ancient Empires. Wprawdzie produkt zadedykowano rozmaitym platformom kieszonkowym (m.in. konsola N-Gage oraz telefony komórkowe Nokia 3300, 3650, 6600, 7650 i Siemens SX1), ale posiadacze komputerów klasy PC mogą wypróbować zupełnie za darmo jego internetową edycję demonstracyjną (udostępniono dwie wersje, odmienne głównie pod względem rozmiaru wyświetlanego obrazu).

GameSpot podsumowuje 2003 rok - Epizod VII: Vox populi, czyli typy Internautów
GameSpot podsumowuje 2003 rok - Epizod VII: Vox populi, czyli typy Internautów

eLKaeR, 19 stycznia 2004, 07:07

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami właśnie dobiegło końca siedmiodniowe podsumowanie minionych dwunastu miesięcy według popularnego zachodniego serwisu sieciowego o nazwie GameSpot. Opublikowano wyniki specjalnego plebiscytu internetowego - użytkownicy wybierali rozmaite programy elektroniczno-rozrywkowe dla platformy PC, a także konsol Microsoft Xbox, Sony PlayStation 2 oraz Nintendo GameCube i GameBoy Advance.