Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 18 stycznia 2004

Tajemniczy FPS od EA

Elrond, 18 stycznia 2004, 17:16

Na stronach serwisu Gamasutra pojawiła się bardzo ciekawa oferta pracy. Otóż firmą, która poszukuje tam pracowników jest Electronic Arts a konkretnie jej studio umiejscowione w Los Angeles. Potencjalni kandydaci powinni wykazać się m.in. znajomością programowania w C++ oraz pisania algorytmów sztucznej inteligencji. Oferta jak oferta, ale ...

Nowa strategia od Magitech

Elrond, 18 stycznia 2004, 15:53

Firma Magitech poinformowała, iż prace nad jej najnowszym dziełem, grą strategiczną Strength & Honour są już na ukończeniu i rozpoczęto poszukiwania wydawcy wspomnianego tytułu. Pierwszym niezależnym tytułem stworzonym przez firmę Magitech była wydana w listopadzie 2001 Takeda. Akcja gry koncentrowała się wokół epickich bitew szesnastowiecznej Japonii i bazowała na życiu japońskiego samuraja, Takeda Shingen. Strength & Honour jest rozwinięciem pomysłów zaprezentowanych w Takeda, tym razem akcję umieszczono jednak w okresie helleńskim.

Czas łatania Battlefield 1942

Elrond, 18 stycznia 2004, 14:56

Już niedługo wszyscy fani bardzo popularnej gry sieciowej Battlefield 1942 otrzymają patch o numerze 1.6, który wprowadzi wiele poprawek oraz trochę nowości. Łatkę tę można śmiało nazwać megapatchem - "waży" ponad 250 MB i jest najobszerniejszym (nie tylko ze względu na objętość) patchem jaki do tej pory otrzymała Battlefield 1942. Poniżej znajdziecie kilka informacji na temat jego zawartości.

Microids ogłasza amerykańskiego dystrybutora Syberii II, przy okazji ujawniając tytuły dwóch nowych gier

Krystian Smoszna, 18 stycznia 2004, 13:18

Ostatnio mieliśmy trochę zamieszania z grą Syberia II i jej amerykańskim dystrybutorem, którym samowolnie ogłosił się potentat w dziedzinie komputerowej rozrywki – Vivendi Universal (patrz news z piątku). Microids, producent programu najpierw zdementował te rewelacje, a później ogłosił, że jego wydaniem zajmie się firma XS Games, która poprowadzi dystrybucję poprzez kompanię Jack of All Games, należącą do Take-Two Interactive. Przy okazji tego oświadczenia, Microids, ujawnił tytuły dwóch kolejnych programów, nad którymi prowadzone są obecnie zaawansowane prace.

Nowe gry strategiczne dla N-Gage, inspirowane m.in. seriami Battleground i Panzer General

eLKaeR, 18 stycznia 2004, 12:12

Napoleońskie bitwy z początku XIX wieku i zimowe walki radziecko-niemieckie z 1941 roku zainspirowały pracowników studia HandyGames do stworzenia dwóch turowych gier strategicznych, przypominających PeCetowe produkty firm TalonSoft i SSI (operowanie w ramach heksagonalnych plansz etc.). Obie rzeczone pozycje zrealizowano w technologii J2ME i zadedykowano szeregowi rozmaitych kieszonkowych platform elektroniczno-rozrywkowych (m.in. konsola N-Gage oraz telefony komórkowe Nokia 3650 i 7650).

Specjalny MMORPG dla amerykańskiej armii

Krystian Smoszna, 18 stycznia 2004, 11:11

Na łamach jednego z internetowych serwisów poświęconych technice wojskowej – Military Training Technology – pojawił się artykuł, w którym opisano grę MMORPG, stworzoną przez firmę There Inc., mającą pomóc w gruntownym wyszkoleniu amerykańskich żołnierzy. Projekt noszący nazwę “Massively Multiplayer Simulation for Asymmetric Warfare” pozwoli im wykonywać niezwykle realistyczne zadania, oczywiście po uprzednim połączeniu „graczy” przez sieć.