Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 8 stycznia 2004

GOL ASY, czyli Najlepsze Gry Roku 2003 – kategoria Gry Strategiczne

Krystian Smoszna, 8 stycznia 2004, 18:03

Plebiscyt na Najlepsze Gry Roku 2003, organizowany przez nasz serwis, wkracza w decydującą fazę. Do 16 stycznia, czyli dnia w którym zamykamy głosowanie pozostało już naprawdę niewiele czasu, więc jeśli do tej pory nie wziąłeś w nim udziału, zrób to jak najszybciej. Pamiętaj, że wszyscy uczestnicy konkursu wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród rzeczowych. Być może, to właśnie do Ciebie uśmiechnie się los.

Przebłyski w sprawie Half-Life 2

Elrond, 8 stycznia 2004, 15:32

Wszyscy fani niecierpliwie oczekujący pojawienia się Half-Life 2 na pewno na pamięć znają już wszystkie szczegóły dotyczące niechlubnego wycieku/kradzieży kodu tejże gry oraz przesunięcia jej premiery. I wydawać by się mogło, że nie pozostaje nam już nic innego tylko oczekiwanie do kwietnia kiedy to Half-Life 2 teoretycznie ma się pojawić na półkach a tymczasem na forum dotyczącym tej produkcji ukazał się dość ciekawy post.

World Racing 2 oficjalnie potwierdzony
World Racing 2 oficjalnie potwierdzony

Fajek, 8 stycznia 2004, 15:07

Kilka tygodni temu pisaliśmy o planach firmy TDK Mediactive, która ma zamiar wydać kolejną grę z serii World Racing, tym razem z numerem „2” w tytule. Przypomnę, że pierwsza gra zatytułowana była Mercedes Benz World Racing, a jej bohaterami były pojazdy znanej niemieckiej firmy Mercedes. Gra, mimo, że niezbyt reklamowana okazała się świetnym produktem zarówno pod względem grywalności jak i oprawy audio-wizualnej. Nie dziwi więc fakt, że TDK chce wydać kolejną grę...

Studio Moonbyte przesuwa premierę gry Crashday
Studio Moonbyte przesuwa premierę gry Crashday

Phoenix, 8 stycznia 2004, 14:25

Pierwsze informacje związane z grą Crashday pojawiły się na łamach naszego serwisu jeszcze w październiku 2002 roku (odpowiedni news). Wtedy to właśnie studio developerskie Moonbyte zapowiedziało rozpoczęcie prac nad grą, która miała stać się unowocześnioną wersją hitu sprzed kilku lat, tj. gry Stunts. Zresztą firma mówiła o tym bardzo otwarcie. Dzisiaj mamy styczeń roku pańskiego 2004 i jak się okazuje z wczorajszej informacji prasowej rzeczonego studia wynika, że na pojawienie się pełnej wersji Crashday będziemy musieli poczekać dłużej niż to wcześniej planowano.

Figurki ze StarCrafta są już na rynku
Figurki ze StarCrafta są już na rynku

Krystian Smoszna, 8 stycznia 2004, 11:29

Toycom, znany producent zabawek, zaprezentował pierwszą serię plastikowych figurek, wzorowanych na postaciach z gry StarCraft. Fani mogą wybrać jednego przedstawiciela każdej ze stron konfliktu: Firebata Ziemian, Hydraliska Zergów i Tassadara Protossów. Figurki mają od 14 do 21 centymetrów i wykonane są z plastiku. Niezwykłą dbałość o szczegóły postaci można podziwiać na zamieszczonych poniżej obrazkach.

Gra na podstawie FightBox już niedługo w sklepach

Elrond, 8 stycznia 2004, 10:00

FightBox to telewizyjny show prezentowany przez stację BBC, w którym możemy oglądać zmagania wirtualnych wojowników. Do programu zapraszani są ich twórcy, którzy w szeregu turniejów rywalizują ze sobą oraz z programami stworzonymi przez autorów FightBox. I właśnie już w przyszłym miesiącu na półki sklepowe trafi gra oferująca FightBoxowe zmagania w wersji dla PC, PS2 oraz GBA.

Komórkowy chip Imageon, czyli kolejne dziecko ojców rodziny Radeon

eLKaeR, 8 stycznia 2004, 09:44

Znacie PeCetową wersję wirtualnych wyścigów motocyklowych pt. Moto GP 2? Dzieło studia Climax cechuje doskonałej próby oprawa wizualna – jej generowaniu bezproblemowo podoła także nowy układ graficzny marki ATI Technologies o nazwie Imageon 2300, projektowany z myślą o multimedialnych telefonach komórkowych (inżynierowie przygotowują również wzbogaconą edycję, oznaczoną symbolem 2320). Pierwsze urządzenia, wyposażone w rzeczony procesor, mają zadebiutować komercyjnie już w bieżącym kwartale 2004 roku.

Dual Shock 3 - jaki będzie?

ComCo, 8 stycznia 2004, 08:48

Wielbiciele konsol na całym świecie gorąco wypatrują jakichkolwiek informacji odnośnie przygotowywanej konsoli Sony PlayStation 3, a tymczasem na łamach zachodniego serwisu informacyjnego Computer & Video Games pojawiła się notka w sprawie pada Dual Shock trzeciej generacji. Ów kontroler „zasłynął” dzięki rynkowemu debiutowi platformy PlayStation One, zaś przystosowanie go do standardów następcy rzeczonej „maszynki”, tj. PlayStation 2, wymagało jedynie zabiegów czystko kosmetycznych. Jak będzie tym razem?

Joanna d’Arc nadejdzie później, niż pierwotnie zapowiadano

ComCo, 8 stycznia 2004, 08:45

Zespół developerski Enlight Software, który w przeszłości stworzył takie uznane serie jak Capitalism oraz Seven Kingdoms, aktualnie pracuje nad ukończeniem pełnej wersji Joan of Arc: Wars & Warriors. Będzie to ciekawa mieszanka dynamicznej akcji, elementów role-playing oraz strategii (w założeniach), której fabuła przeniesie graczy do czasów wojny stuletniej pomiędzy wojskami francuskimi (Joanna d’Arc jest w końcu główną bohaterką) a siłami angielskimi. Docelowo, rynkowy debiut rzeczonej pozycji miał nastąpić jeszcze w czwartym kwartale poprzedniego roku, jednak pudełko z grą wciąż nie trafiło na sklepowe półki.

John Deiley opowiada o tym, jak wyglądał Fallout 3 w chwili zamknięcia Black Isle Studios

Krystian Smoszna, 8 stycznia 2004, 08:18

Chyba nigdy nie będzie dane umrzeć w spokoju trzeciej odsłonie Fallouta. Tym razem za potrząsanie trupem wziął się serwis GameBanshee, który wpierw namierzył, a potem zaprosił do rozmowy postać znaną wszystkim fanom post-nuklearnej rzeczywistości, Johna Deiley’ego. Wywiad jest o tyle interesujący, że jego bohater szczegółowo opowiada o tym, w jakim stanie zostawiono projekt w chwili zwolnienia pracowników Black Isle Studios.

Pół miliona użytkowników Final Fantasy XI

Krystian Smoszna, 8 stycznia 2004, 08:17

Amerykański oddział firmy Square Enix poinformował wczoraj, że na skutek wyjątkowo dobrej sprzedaży w okresie Świąt Bożego Narodzenia, łączna (wraz z rynkiem japońskim) liczba użytkowników Final Fantasy XI, przekroczyła pięćset tysięcy osób, co daje około miliona aktywnych postaci w wirtualnym świecie.

Oficjalnie potwierdzone materiały tekstowe nt. Halo 2

ComCo, 8 stycznia 2004, 07:50

Pełna wersja Halo 2, czyli sequel jednej z najlepszych strzelanek pierwszoosobowych ostatnich lat (można nawet pokusić się o stwierdzenie, iż oryginał wciąż dyktuje warunki na konsoli Microsoft Xbox), była do tej pory sporą niewiadomą. Była, gdyż serwis UGO.com zdobył szereg oficjalnych informacji odnośnie opracowywanej pozycji - poniżej znajdziecie najważniejsze z nich. Zapowiada się naprawdę wartościowy tytuł!

Nowe informacje o grze Hitman: Contracts
Nowe informacje o grze Hitman: Contracts

Wojak, 8 stycznia 2004, 07:13

Wiadomość o tym, że zabójca o kryptonimie 47 powróci, obiegła sieć już jakiś czas temu. W połowie grudnia 2003 roku zapowiedziano oficjalnie Hitman: Contracts i podano kilka dość ogólnych informacji na jego temat. Teraz autorzy zdecydowali się ujawnić kolejnych kilka szczegółów i rozjaśnić nieco mrok, który okrywa tę nadchodzącą wielkimi krokami produkcję.