Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 29 stycznia 2004

Poradnik: Prince of Persia: Piaski Czasu

Redakcja GRYOnline.pl, 29 stycznia 2004, 18:27

Prince of Persia: Piaski Czasu to kolejna, już czwarta, część tej znanej gry platformowo-zręcznościowej. „Piaski Czasu” to gra wykonana w pełnym trójwymiarze, zorientowana na szybką akcję, na którą składa się eksploracja kolejnych poziomów jak i walka.” - W poradniku znajdziecie dokładny opis przejścia wszystkich poziomów oraz wiele rad, dzięki którym zabawa stanie się łatwiejsza i przyjemniejsza.

Top 10 gier w US (29/01/04)

ComCo, 29 stycznia 2004, 16:49

Najnowsza lista bestsellerowych gier komputerowych w Stanach Zjednoczonych po raz kolejny pokazuje, iż gusta tamtejszych graczy nie zmieniają się zbyt szybko. Na pozycji lidera wciąż znajduje się strzelanka FPS, pt. Call Of Duty, druga lokata przypadła zestawowi The Sims: Double Deluxe, zaś czołową trójkę zamyka The Sims: Makin' Magic. Warto jednak odnotować spory awans trochę starszej (ale świetnie wykonanej!) strategii czasu rzeczywistego Age Of Mythology na czwarte miejsce. Poniższą dziesiątkę zamyka popularna produkcja z półki gier role-playing - Star Wars: Knights Of The Old Republic.

Plotki na temat wydania trzech nowych gier z serii Battlefield

Krystian Smoszna, 29 stycznia 2004, 15:10

Ostatnio w internecie pojawiły się plotki, jakoby firma Electronic Arts przygotowywała się do rozpoczęcia prac nad kolejnymi grami z serii Battlefield i to od razu trzema. Tym razem nie miałyby to być tytuły nawiązujące do II Wojny Światowej, czy działań w Wietnamie, ale skupiające się na konfliktach naszych czasów (spekulacje dotyczą Bałkanów i Iraku – ta druga opcja wydaje się być jednak bardziej realna). Każda z gier wydana byłaby w ekskluzywnej wersji, ale jednocześnie nie zmieniłby się jej rdzeń – oparty na rozgrywce dla wielu graczy.

Dziesiątka mobilnych konsol, które nie "dały rady"

eLKaeR, 29 stycznia 2004, 15:05

Rynek kieszonkowych konsol nadal zdominowany jest przez produkty z rodziny Nintendo GameBoy, ale na horyzoncie coraz wyraźniej zarysowują się sylwetki nadchodzących platform o charakterze konkurencyjnym – m.in. mobilnego urządzenia z linii Sony PlayStation, oznaczonego akronimem PSP (PlayStation Portable). Pracownicy słynnego zachodniego serwisu sieciowego o nazwie GameSpy postanowili przybliżyć Internautom dziesięć przenośnych systemów elektroniczno-rozrywkowych, które nie zaznały tak spektakularnego sukcesu komercyjnego, jak wymieniona wyżej marka GB.

Najlepsza kierownica na rynku do PlayStation 2 w oficjalnej sprzedaży
Najlepsza kierownica na rynku do PlayStation 2 w oficjalnej sprzedaży

Banzaai, 29 stycznia 2004, 12:49

Umarł król, niech żyje król – ta słynna maksyma pasuje do opisywanej tu sytuacji jak ulał. Oto najlepsza dotychczasowa kierownica do PS2 – Logitech Driving Force musi ustąpić miejsca swojemu następcy. W Polsce można już oficjalnie nabyć Logitech Driving Force Pro – czyli najnowszy model, który wyposażono w funkcję obrotu koła sterowniczego w zakresie 900. stopni, czyli tyle, ile w prawdziwym samochodzie (2,5 pełnego obrotu)! To pierwsza tego typu kierownica na rynku i mimo, że wymaga włożenia sporego wysiłku w jej okiełznanie (do tego dochodzi jeszcze lepiej niż w poprzednim modelu zrealizowana funkcja Force Feedback), to wrażenia ponoć są ultra-realistyczne.

Obszerny wywiad z twórcą Championship Managera – Paulem Collyerem

Speed, 29 stycznia 2004, 10:37

Przed Wami wywiad, jakiego jeszcze nie było! Redaktorzy polskiego serwisu Cmrev.com wzięli na spytki ojca serii Championship Manager, samego Paula Collyera. Rozmowa o początkach pracy nad grą, o przyszłości serii, o rozłamie SI Games oraz Eidosu, przez co nowe CeeMy nie będą już mieć tej magicznej nazwy...

Chaos związany z rejestracją na beta-testy World of WarCraft

Krystian Smoszna, 29 stycznia 2004, 09:55

Tego można było się spodziewać. Tuż po oficjalnym rozpoczęciu przyjmowania zgłoszeń na beta-testy World of WarCraft (godz. 3:00 w nocy czasu polskiego) serwer doznał przeciążenia, przez co wielu chętnych na wypełnienie formularza, musiało sobie chwilowo ten proceder odpuścić.

Ukryte elementy w demie Far Cry

Krystian Smoszna, 29 stycznia 2004, 09:27

Cóż można zrobić z długo oczekiwanym demem Far Cry, oprócz tego co przygotowali dla nas autorzy? Okazuje się, że całkiem sporo, o czym dobitnie przekonuje nas niejaki Mocib. Ów jegomość, zebrał do kupy wszystkie sztuczki związane z podmienianiem plików prezentowane na rozmaitych forach, przez co można uzyskać zupełnie nowe rezultaty: np. zamianę niegroźnych ryb na śmiercionośne rekiny, samochodu Buggy na ośmiokołowego giganta, uruchomienie wszystkich komend konsoli, uaktywnienie widoku z trzeciej osoby i wiele, wiele innych.

Nightwalk - trailer nowej polskiej gry osadzonej w post-nuklearnym klimacie

Krystian Smoszna, 29 stycznia 2004, 08:59

Jeśli wziąć pod uwagę ilość naszych rodaków skupionych wokół sceny Fallout, można dojść do słusznego wniosku, że Polacy mają wrodzony dar do post-nuklearnych klimatów. Ogromna ilość stron poświęconych kultowej serii, prężnie działające forum dyskusyjne Shamo i co najciekawsze, kilka interesujących projektów na nowe gry, w mniejszym lub większym stopniu korzystające z wydawałoby się oklepanego już tematu. Pretekstem do poświęcenia kilku chwil programowi Nightwalk: Dream of Past – w pocie czoła przygotowany przez Rysiio Group - jest opublikowany kilkanaście dni temu trailer.

Demo gry Painkiller po Walentynkach 2004. Pełna wersja może nie dotrzeć na czas.

eLKaeR, 29 stycznia 2004, 07:14

Dedykowana sieciowa witryna nadchodzącej gry z gatunku FPS pt. Painkiller, przygotowywanej przez pracowników polskiego studia People Can Fly, uległa właśnie wydatnej przebudowie. Przy okazji dokładnie wyjaśniona została kwestia obiecywanej interaktywnej edycji pokazowej trybu jednoosobowego. Pojawiły się także nieoficjalne informacje nt. odłożenia w czasie momentu komercyjnego debiutu aplikacji.

Cała naprzód w beta-testach Söldner: Secret Wars
Cała naprzód w beta-testach Söldner: Secret Wars

eLKaeR, 29 stycznia 2004, 07:07

Od planowanego rynkowego debiutu trójwymiarowej taktycznej gry akcji o nazwie Söldner: Secret Wars dzieli nas zaledwie kilkadziesiąt dni. Zatem nikogo nie powinno dziwić, że przedpremierowe sieciowe próby rzeczonego programu bardzo dynamicznie przyspieszyły.