Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2004, 15:10

Plotki na temat wydania trzech nowych gier z serii Battlefield

Ostatnio w internecie pojawiły się plotki, jakoby firma Electronic Arts przygotowywała się do rozpoczęcia prac nad kolejnymi grami z serii Battlefield i to od razu trzema. Tym razem nie miałyby to być tytuły nawiązujące do II Wojny Światowej, czy działań w Wietnamie, ale skupiające się na konfliktach naszych czasów (spekulacje dotyczą Bałkanów i Iraku – ta druga opcja wydaje się być jednak bardziej realna). Każda z gier wydana byłaby w ekskluzywnej wersji, ale jednocześnie nie zmieniłby się jej rdzeń – oparty na rozgrywce dla wielu graczy.

Ostatnio w internecie pojawiły się plotki, jakoby firma Electronic Arts przygotowywała się do rozpoczęcia prac nad kolejnymi grami z serii Battlefield i to od razu trzema. Tym razem nie miałyby to być tytuły nawiązujące do II Wojny Światowej, czy działań w Wietnamie, ale skupiające się na konfliktach naszych czasów (spekulacje dotyczą Bałkanów i Iraku – ta druga opcja wydaje się być jednak bardziej realna). Każda z gier wydana byłaby w ekskluzywnej wersji na jedną z trzech platform sprzętowych: PC, PlayStation2 i Xbox, ale w żadnej z nich jednocześnie nie zmieniłby się jej rdzeń – oparty na rozgrywce dla wielu graczy. W chwili gdy piszemy te słowa, Electronic Arts nie skomentował oficjalnie tych plotek, chociaż zachodnie serwisy czynią w tym celu starania.

Nie potwierdzone informacje dotyczą także planów wydania Battlefield 1942 na konsole Xbox i Xbox Live. Według nich, Microsoft i Electronic Arts pracują obecnie nad umową, która pozwoliłaby publikować gry tej ostatniej firmy z włączeniem obsługi Live.

Linki do stron powiązanych z tematem: