Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Battlefield 1942: The Road to Rome (PC)

Battlefield 1942: The Road to Rome PC

Dodatek do jednej z ciekawszych gier akcji, jakie trafiły na nasze komputery w roku 2002.

To jest dodatek do gry Battlefield 1942.

Akcji | FPP | II wojna światowa | Battlefield | strzelanki

PC Windows
Okładka Battlefield 1942: The Road to Rome (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4lutego2003

29kwietnia2003

pudełko PL

Dodatek do jednej z ciekawszych gier akcji, jakie trafiły na nasze komputery w roku 2002. Battlefield 1942: The Road to Rome podobnie jak podstawowa wersja, nastawiony jest głównie na rozgrywkę multiplayer, a jako jego tło historyczne wykorzystana została włoska i sycylijska kampania z okresu II Wojny Światowej. Do naszej dyspozycji oddanych zostało sześć nowych map, których akcja toczy się między innymi podczas operacji Husky na Sycylii czy też w trakcie bitw o Anzio i Monte Cassino. Pojawiają się dwie dodatkowe strony konfliktu: wojska włoskie i francuskie. Nie zabrakło oczywiście nowych pojazdów (jest ich osiem, a wśród nich niemiecki BF-110 oraz brytyjski Mosquito) czy też broni ręcznych (brytyjski Sten SMG, ręczny wyrzutnik granatów, itd.).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 64  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 8.2 / 10 na podstawie 181 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Gry podobne do Battlefield 1942: The Road to Rome

Klasyfikacja PEGI Battlefield 1942: The Road to Rome

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Battlefield 1942: The Road to Rome

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 600MHz, 256MB RAM, 32MB akcelerator 3D

Najciekawsze modyfikacje (11/01/10)
Najciekawsze modyfikacje (11/01/10)

wiadomość11 stycznia 2010

„Najciekawsze modyfikacje” to wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie

Battlefield 3 oficjalnie w produkcji

wiadomość11 czerwca 2009

Wygląda na to, iż firma Electronic Arts postanowiła się zlitować nad fanami serii Battlefield, czekającymi z niecierpliwością na kolejną część gry. Mimo, iż o istnieniu Battlefield 3 wiadomo już od jakiegoś czasu, to informacje te nie były oficjalne. Do tej pory.

Pierwsze informacje na temat gry Battlefield 3

wiadomość7 stycznia 2008

Redaktorzy magazynu PC Gamer przygotowali krótki artykuł, który w całości poświęcono kolejnej odsłonie cyklu Battlefield, opatrzonej cyfrą „3”. Opublikowany w ostatnim numerze czasopisma tekst zawiera kilka cennych informacji na temat nowej, niezapowiedzianej jak dotąd przez koncern Electronic Arts gry.

Battlefield 2142 na horyzoncie

wiadomość21 marca 2006

17 lutego bieżącego roku opublikowaliśmy wiadomość, w której poruszyliśmy temat nowej gry szwedzkiego studia Digital Illusions CE z cyklu Battlefield. To, co wówczas było jedynie plotką, dziś znalazło potwierdzenie w postaci artykułu w majowej edycji renomowanego czasopisma PC Gamer. Panie i Panowie, nową grą z popularnej serii taktycznych strzelanin będzie Battlefield 2142.

DICE wewnętrznym studiem Electronic Arts

wiadomość17 marca 2006

Developera DICE nie trzeba nikomu przedstawiać. Wystarczy, że wymienimy jego jeden produkt: serię Battlefield. Rok temu pisaliśmy, że potentat Electronic Arts rozpoczął bardzo agresywnie kupować akcje tej firmy, celem objęcia nad nią pełnej kontroli. Oczywistym było, że przejęcie szwedzkiego producenta pozostało jedynie kwestią czasu. I właśnie ono nastąpiło…