Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2010, 15:05

autor: Adrian Werner

Najciekawsze modyfikacje (11/01/10)

„Najciekawsze modyfikacje” to wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie

„Najciekawsze modyfikacje” to publikowany dwa razy w miesiącu wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jeśli uważacie, że coś pominięto nie krępujcie się i dajcie znać w komentarzach.

Poprzednie artykuły z cyklu:

Seria Half-Life

Najciekawsze modyfikacje (11/01/10) - ilustracja #1

Sven Co-op Community Project

 

Pierwsza część Half-Life ma już prawie 12 lat, a mimo to od czasu do czasu fani wypuszczają coś nowego do tego klasyka. Tym razem możemy pobawić się zestawem 7 kooperacyjnych misji wykorzystujących mod Sven Co-op.

Warto również zerknąć na przygotowane przez fanów odświeżenie starego dobrego Half-Life 2. Dzięki wykorzystaniu silnika Orange Box (przez co wymagane jest posiadanie zarówno podstawowej gry, jak i dodatku Episode 2) poprawiono wyraźnie grafikę, wprowadzając lepsze tekstury, modele i oświetlenie HDR. Dodatkowo zabawę wzbogacono o 32 osiągnięcia Steamowe.

Seria Left 4 Dead

Najciekawsze modyfikacje (11/01/10) - ilustracja #2

City 17

 

Do pierwszego Left 4 Dead wydana została kampania City 17, która przenosi nas w realia znanego z Half-Life 2 miasta. Z kolei posiadacze Left 4 Dead 2 powinni się zainteresować dwoma mapami:

  • Le village – sympatyczna mieścina, z małymi domkami, polami zbóż, stacją benzynową itp.
  • The Island – pomysłowo zaprojektowana tropikalna wysepka.

Operation Flashpoint: Dragon Rising

Najciekawsze modyfikacje (11/01/10) - ilustracja #3

Operation Absolution Intel I7

 

Ogłoszono zwycięzców konkursu na najlepszą mapę do Operation Flashpoint: Dragon Rising. Pierwsza trójka to:

  • Holding out with Intel - nasz oddział zostaje osaczony przez siły wroga. Musimy przebić się do Fortu Famin oraz wezwać pomoc używając tamtejszej radiostacji.
  • Operation Absolution Intel I7 - Szturm na plażę, jej późniejsza obrona, atak na obwarowaną pozycję wroga i wreszcie na koniec wycofywanie się pod nieprzyjacielskim ostrzałem.
  • Lack of INTEL- Misja rozbita na trzy części: atak na wyrzutnię rakiet SAM, szturm na wioskę opanowaną przez siły PLA, a na końcu jej obrona przed kontrofensywą wroga.

Pełną listę zwycięzców można zobaczyć na oficjalnej stronie.

Inne strzelaniny

Najciekawsze modyfikacje (11/01/10) - ilustracja #4

Aldura Campaign

 

Stworzona na potrzeby Star Wars: Battlefront II modyfikacja Aldura Campaign opowiada o próbie odbicia przez siły Republiki tytułowej planety z rąk wojsk Konfederacji Niezależnych Systemów. Mod zawiera nowe kampanie, mapy oraz jednostki.

Ukazała się również długo oczekiwana wersja 2.0 Eve of Destruction Classic. Projekt ten w realistyczny sposób przenosi Battlefield 1942 w czasy I Wojny Indochińskiej oraz Wojny Wietnamskiej. Na oficjalnej stronie znajdziecie również wersje tej modyfikacje wykorzystujące Battlefield: Vietnam oraz Battlefield 2.

Dark Mod

Wydaje się, że twórczy fani tego przeznaczonego do Doom 3 i zainspirowanego serią Thief moda rozkręcili się na dobre. W ostatnich dwóch tygodniach wyszła cała masa smakowitych misji dodatkowych, w których do woli możemy skradać się, kraść i ogólnie wieść radosny żywot złodzieja:

Seria Neverwinter Nights

Najciekawsze modyfikacje (11/01/10) - ilustracja #5

The Ten Towers

 

Społeczność moderska dla posiadaczy pierwszego Neverwinter Nights przygotowała:

  • The Ten Towers – humorystyczny mod, w którym niecni piraci porywają księżniczkę i nam nieszczęsnym przychodzi posprzątać cały ten bałagan. Wymaga dodatku Hordes of the Underdark.
  • Heartstone Saga Chapter 1 – akcja przygody toczy się w osadzie Heartridge, która została odcięta od świata przez watahę goblinów.

 

Najciekawsze modyfikacje (11/01/10) - ilustracja #6

Trinity

 

Jeśli chodzi o drugą część to warto zerknąć na:

  • Storm of Zehir Expansion Project – sporych rozmiarów modyfikacja, która rozbudowuje drugi oficjalny dodatek o 12 nowych lokacji, wypełnionych masą zadań pobocznych
  • Zombie Fest! - lądujemy w niewielkiej mieścinie, gdzie naszym zadaniem jest przy wykorzystaniu skąpych zasobów wytrwanie do końca inwazji umarlaków.
  • Trinity - Bazujący na odgrywaniu postaci moduł, w którym spróbujemy powstrzymać złego tyrana przez wyrządzeniem światu nieodwracalnych szkód.

Inne gry roleplaying

Jeśli kiedykolwiek chcieliście zagrać w The Temple of Elemental Evil to jedyny sposób, w jaki powinniście to zrobić to z użyciem moda Circle of Eight (a okazja jest dobra, bo właśnie ukazała się jego nowa wersja), który usuwa masę błędów, poprawia jakość rozgrywki i przywraca sporo elementów, które zostały przed premierą wycięte z oficjalnego wydania.

Gry strategiczne

Najciekawsze modyfikacje (11/01/10) - ilustracja #7

Blood & Iron

 

Przeznaczony do Men of War potężny mod Blood & Iron wzbogaca tę grę wojenną m.in. o dodatkowych 38 map, 47 jednostek piechoty, 11 samolotów oraz nowe tekstury.

Nie próżnowali również fani Company of Heroes i do gry tej ukazały się nowe wersje modów:

Wszystkie trzy poza wersją podstawową wymagają też dodatku Opposing Fronts.

Gry wyścigowe

Najciekawsze modyfikacje (11/01/10) - ilustracja #8

F1 1999

 

Fani rFactor mogą już cieszyć się nowymi torami do tej gry - Shannonville Motorsport Park oraz Silverstone (w wersji z lat 1987-90), jak również modem Formula One 1993, odtwarzającym tytułowy sezon wyścigów. W przypadku tego ostatniego jest to jednak dopiero wczesna wersja i nie wykorzystuje historycznych danych fizycznych, więc wszystkie bolidy zachowują się praktycznie tak samo.

Warto jeszcze wspomnieć o modzie, który dodaje sezon 2009 Indycar Series do starusieńkiego Nascar Heat.

Pozostałe

Najciekawsze modyfikacje (11/01/10) - ilustracja #9

 

Artykuł zakończymy Ancient-Shivan War, czyli kampanią opowiadającą o wojnie między rasą pradawnych (po stronie których staje gracz) a potężnym imperium Shivan. Oczywiście, mod przeznaczony jest do wykorzystania z najnowszą wersją darmowego silnika Freespace Open (więc nie musicie posiadać samego Freespace 2), dzięki czemu nie tylko wygląda wspaniale, ale równie doskonale się w niego pogrywa.