Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 stycznia 2010

Sprzedaż gier i konsol Nintendo w Europie
Sprzedaż gier i konsol Nintendo w Europie

Jiker, 5 stycznia 2010, 18:13

Konsole i gry koncernu Nintendo biją rekordy popularności nie tylko w Japonii oraz Stanach Zjednoczonych, ale i w innych rejonach świata. Japończycy ujawnili właśnie rezultaty sprzedaży swoich najistotniejszych produktów w krajach Starego Kontynentu, potwierdzając tezę, że Europa to coraz silniejszy bastion zagorzałych miłośników marki Nintendo.

Przebudzenie Dragon Age już w marcu
Przebudzenie Dragon Age już w marcu

omadaha, 5 stycznia 2010, 13:51

Bioware oficjalnie potwierdziło wydanie pierwszego rozbudowanego dodatku (nie DLC) do Dragon Age: Początek, zatytułowanego Awakening (Przebudzenie), który trafi do sprzedaży już 16 marca 2010.

Wieści ze świata (Modern Warfare 2, Darksiders, ARMA 2) 5/1/10
Wieści ze świata (Modern Warfare 2, Darksiders, ARMA 2) 5/1/10

Jiker, 5 stycznia 2010, 13:19

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nowa edycja Księgi Rekordów Guinessa, SEGA o produkcji gier dla dorosłych na Wii, specjalne buty Adidasa, ścieżka dźwiękowa z Modern Warfare 2, nowa gra PlatinumGames i inne. Zapraszamy do lektury.

Gry wideo w Polsce – raport z badań [cz.1]
Gry wideo w Polsce – raport z badań [cz.1]

Soter_Jealan, 5 stycznia 2010, 12:52

Niektórzy z was pewnie pamiętają z zeszłego roku projekt „Badania Graczy”. Aktualnie jest on skierowany na pomoc studentom w prowadzeniu badań nad grami i graczami, natomiast miejsce głównego źródła danych o rynku zajął program GameAnalytic, nowopowstałej firmy Premonition (poznaliśmy ją przy okazji targów PGA 2009).

Multimedialny tablet od Apple już niedługo?
Multimedialny tablet od Apple już niedługo?

Maciej Śliwiński, 5 stycznia 2010, 11:35

Od jakiegoś czasu Internet huczy od plotek związanych z nowym produktem Apple. Pod koniec tego miesiąca firma odpowiedzialna do tej pory za tak kultowe gadżety jak iPhone czy MacBook, powinna zaprezentować światu multimedialny tablet.

Kolejny pomysł Microsoftu na sterowanie w grach
Kolejny pomysł Microsoftu na sterowanie w grach

Cairine, 5 stycznia 2010, 11:16

Po zachwycie jaki ogarnął graczy po prezentacji systemu Natal na targach E3 , Microsoft nie próżnuje. Amerykańscy programiści oraz pracownicy uniwersytetów w Waszyngtonie i Toronto pracują obecnie nad interfejsem obsługującym czujniki ruchu mięśni.

EMPiK - Top Lista - tydzień 53

Przemysław Zamęcki, 5 stycznia 2010, 11:08

Zapraszamy do kolejnego notowania najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK. Na liście znajdują się tytuły wydane na komputery osobiste oraz konsole PS2, PSP, PS3 i Xbox 360. Dane pochodzą z okresu pomiędzy 28 grudnia 2009 a 3 stycznia 2010 i zostały zebrane w 145 salonach sieci.

Przegląd gier MMO (05/01/2010)
Przegląd gier MMO (05/01/2010)

Rock Alone, 5 stycznia 2010, 10:48

Dzisiejszy artykuł rozpoczyna regularny cykl o grach Massive Multiplayer Online. Mimo, że gier MMO nie pojawia się zbyt wiele, przynajmniej w porównaniu do gier innych gatunków, to jednak materiałów na ich temat mamy coraz więcej.

Dodatek do Dragon Age: Początek opóźniony
Dodatek do Dragon Age: Początek opóźniony

Maciej Śliwiński, 5 stycznia 2010, 10:45

Premiera zapowiedzianego na dziś dodatku DLC do Dragon Age: Początek, zatytułowanego Powrót do Ostagaru, opóźni się. Rozczarowujące fanów wieści przekazał dziś w nocy na forum BioWare Chris Priestley, zajmujący się kontaktami ze społecznością graczy.

Zmiana strategii wydawniczej Capcomu
Zmiana strategii wydawniczej Capcomu

Adrian Werner, 5 stycznia 2010, 09:58

Jak donosi serwis Kotaku, podczas niedawnej konferencji z inwestorami, Haruhiro Tsujimoto (prezes Capcom) poinformował o planach zmniejszenia skali współpracy japońskiego wydawcy z zachodnimi studiami deweloperskimi.

Kolejne szczegóły o nowym Medal of Honor
Kolejne szczegóły o nowym Medal of Honor

Jiker, 5 stycznia 2010, 09:50

Serwis Computer and Video Games poinformował, że w najnowszym numerze magazynu Official Xbox Magazine, który trafi do salonów prasowych w czwartek, zawarty zostanie obszerny artykuł poświęcony nowej odsłonie cyklu Medal of Honor. Kilka faktów z tekstu zdołano jednak przemycić już teraz.

EA Sports pracuje nad nowym NBA Jam?
EA Sports pracuje nad nowym NBA Jam?

Maciej Śliwiński, 5 stycznia 2010, 09:36

Wszystko wskazuje na to, że EA Sports pracuje nad kolejnym sportowym tytułem. Tym razem koncern planuje reanimować klasyk – zagraniczne media raportują, że pod koniec stycznia firma oficjalnie ogłosi NBA Jam w wersji na konsolę Nintendo Wii.

Nowe rozszerzenie do BattleForge

omadaha, 5 stycznia 2010, 09:12

Fani BattleForge mogą rozpocząć odliczanie bowiem już 28 stycznia światło dzienne ujrzy najnowszy dodatek do tej sieciowej karcianki.

Status Tiger Woods PGA Tour Online
Status Tiger Woods PGA Tour Online

Rock Alone, 5 stycznia 2010, 08:48

Tiger Woods dostarczył ostatnio masy niezapomnianych wrażeń czytelnikom plotkarskich pism. Pisanie o szczegółach nie należy, na szczęście do naszych obowiązków. Interesuje nas natomiast, jak cały zamęt wokół znanego golfisty wpłynął na jego współpracę z EA Sports, a co za tym idzie na zapowiadaną w tym miesiącu premierę gry Tiger Woods PGA Tour Online.

Start otwartych beta-testów MAG
Start otwartych beta-testów MAG

Jiker, 5 stycznia 2010, 08:35

Firma Sony Computer Entertainment Europe poinformowała o starcie otwartej bety sieciowej strzelaniny MAG. W testach najnowszego dzieła studia Zipper Interactive mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani posiadacze konsoli PlayStation 3.