Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 5 stycznia 2010, 11:16

autor: Cairine

Kolejny pomysł Microsoftu na sterowanie w grach

Po zachwycie jaki ogarnął graczy po prezentacji systemu Natal na targach E3 , Microsoft nie próżnuje. Amerykańscy programiści oraz pracownicy uniwersytetów w Waszyngtonie i Toronto pracują obecnie nad interfejsem obsługującym czujniki ruchu mięśni.

Po zachwycie jaki ogarnął graczy po prezentacji systemu Natal na targach E3, Microsoft nie próżnuje. Amerykańscy programiści oraz pracownicy uniwersytetów w Waszyngtonie i Toronto pracują obecnie nad interfejsem obsługującym czujniki ruchu mięśni.

Kolejny pomysł Microsoftu na sterowanie w grach - ilustracja #1

Na stronach serwisu Engadget oraz youtube.com zamieszczony został filmik, przedstawiający możliwości prototypu. Z wymienionych tam pomysłów znalazły się: obsługa odtwarzaczy mp3 za pomocą gestu dłoni, czy też otwieranie zamka centralnego samochodu, nawet gdy nasze ręce są zajęte. Oczywiście nie pominięto tematu gier i zaprezentowano pomysł gry w Guitar Hero. Czujniki połączone z mięśniami przedramienia reagują na każdy ich ruch i potrafią wykryć gesty palców.

Świat idzie do przodu, a programiści Microsoftu chcą mu trochę pomóc. Jednak póki co przed pomysłem jeszcze długa droga do upowszechnienia i dopiero okaże się czy projekt będzie rewolucyjny oraz jak wpłynie na świat gier. Tymczasem najprawdopodobniej jesienią tego roku możemy spodziewać się wprowadzenia na rynek kamery Natal oraz nowych gier ją wykorzystujących – zainteresowanych projektem jest aż 12 dużych firm wydawniczych.