Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS2
Okładka Guitar Hero (PS2)
OkładkaGuitar Hero (PS2)

Guitar Hero PS2

Guitar Hero to reprezentant gatunku gier muzycznych, w których zadaniem gracza jest przyciskanie poszczególnych guzików w odpowiednim momencie.

Towarzyskie | muzyczne | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Guitar Hero Premiera PS2

7listopada2005

producent: Harmonix Music Systems wydawca: RedOctane Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Guitar Hero

Guitar Hero: Aerosmith

SingStar '80s

SingStar

Guitar Hero to reprezentant gatunku gier muzycznych, w których zadaniem gracza jest naciskanie poszczególnych przycisków w odpowiednich momentach. Grę stworzyła firma Harmonix Music, która w przeszłości poczęła dwa bardzo nowatorskie i popularne tytuły w podobnym stylu - Amplitude oraz Frequency. Omawiana gra jest o tyle specyficzna, że dołączono do niej specjalną gitarę, którą wykorzystujemy zamiast pada. Jednak nie jest to zupełnie nowatorski pomysł, gdyż wcześniej wpadli nań autorzy cyklu Guitar Freaks.

Na gitarze umieszczono pięć guzików, które przyciskamy, kiedy na ekranie pojawi się odpowiedni znaczek. Na przyciskach znajdują się rysunki, abyśmy nie mieli trudności z rozpoznaniem, jaki teraz mamy przycisnąć. Powinniśmy zaczynać od poziomu trudności "easy" (używamy tylko trzech przycisków), zaś kiedy już nauczymy się grać, czeka na nas najwyższy stopień, który wymaga nie lada zręczności i wyczucia rytmu.

W tego typu grach jednym z najważniejszych czynników jest odpowiedni dobór repertuaru piosenek. Autorzy Guitar Hero zadbali, abyśmy mieli czego słuchać w czasie zabawy. W sumie w grze zawarto około 30 popularnych utworów, a wśród nich piosenki takich wykonawców, jak Red Hot Chili Peppers (Higher Ground), Jimi Hendrix (Spanish Castle Magic) czy Megadeth (Symphony of Destruction).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 84 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.7 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Guitar Hero

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Guitar Hero Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • Gibson SG Guitar Hero Controller
  • karta pamięci 8 MB