Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS2
Okładka Guitar Hero (PS2)

Guitar Hero PS2

Guitar Hero to reprezentant gatunku gier muzycznych, w których zadaniem gracza jest przyciskanie poszczególnych guzików w odpowiednim momencie.

Towarzyskie | muzyczne | kooperacja | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Guitar Hero (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

7listopada2005

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Guitar Hero to reprezentant gatunku gier muzycznych, w których zadaniem gracza jest naciskanie poszczególnych przycisków w odpowiednich momentach. Grę stworzyła firma Harmonix Music, która w przeszłości poczęła dwa bardzo nowatorskie i popularne tytuły w podobnym stylu - Amplitude oraz Frequency. Omawiana gra jest o tyle specyficzna, że dołączono do niej specjalną gitarę, którą wykorzystujemy zamiast pada. Jednak nie jest to zupełnie nowatorski pomysł, gdyż wcześniej wpadli nań autorzy cyklu Guitar Freaks.

Na gitarze umieszczono pięć guzików, które przyciskamy, kiedy na ekranie pojawi się odpowiedni znaczek. Na przyciskach znajdują się rysunki, abyśmy nie mieli trudności z rozpoznaniem, jaki teraz mamy przycisnąć. Powinniśmy zaczynać od poziomu trudności "easy" (używamy tylko trzech przycisków), zaś kiedy już nauczymy się grać, czeka na nas najwyższy stopień, który wymaga nie lada zręczności i wyczucia rytmu.

W tego typu grach jednym z najważniejszych czynników jest odpowiedni dobór repertuaru piosenek. Autorzy Guitar Hero zadbali, abyśmy mieli czego słuchać w czasie zabawy. W sumie w grze zawarto około 30 popularnych utworów, a wśród nich piosenki takich wykonawców, jak Red Hot Chili Peppers (Higher Ground), Jimi Hendrix (Spanish Castle Magic) czy Megadeth (Symphony of Destruction).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 84 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.7 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Guitar Hero

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Guitar Hero

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • Gibson SG Guitar Hero Controller
  • karta pamięci 8 MB
Nadciąga Guitar Hero: Warriors Of Rock
Nadciąga Guitar Hero: Warriors Of Rock

wiadomość26 maja 2010

Najnowsza produkcja z serii Guitar Hero została oznaczona podtytułem Warriors of Rock. W takiej postaci gra trafiła do sklepu amazon.com. W tej chwili pozostaje jednak pytanie czy mówimy tutaj o Guitar Hero 6, o którym było już wiadomo od jakiegoś czasu, czy też jest to może zupełnie nowy tytuł.

Prace nad Guitar Hero 7 i Band Hero 3 już w toku?
Prace nad Guitar Hero 7 i Band Hero 3 już w toku?

wiadomość17 maja 2010

Ostatnimi czasy o wielu tytułach dowiadujemy się od deweloperów, którzy w swoich CV załączają bardzo ciekawe informacje. W ten właśnie sposób w nasze ręce trafiła wiadomość o Guitar Hero 7 i Band Hero 3.

Pierwsze konkrety na temat Guitar Hero 6
Pierwsze konkrety na temat Guitar Hero 6

wiadomość15 maja 2010

Pomimo silnego eksploatowania marki Guitar Hero wciąż cieszy się ona wielką popularnością. Activision ani myśli zwalniać tempa produkcji i na końcówkę roku szykuje szóstą część cyklu. Najnowszy numer The Official Xbox Magazine przyniósł trochę konkretów na temat tej produkcji.

Guitar Hero: Red Hot Chili Peppers w planach Activision?
Guitar Hero: Red Hot Chili Peppers w planach Activision?

wiadomość2 maja 2010

Firma Activision najwyraźniej rozważa możliwość stworzenia kolejnej „tematycznej” odsłony Guitar Hero, tym razem poświęconej zespołowi rockowemu Red Hot Chili Peppers. Tak przynajmniej wynika z doniesień serwisu Kotaku, powołującego się na sondaż, w którym wydawca bada zainteresowanie odbiorców właśnie produkcją o kalifornijskiej kapeli.

Trochę mniej gier muzycznych od Activision w przyszłym roku
Trochę mniej gier muzycznych od Activision w przyszłym roku

wiadomość14 listopada 2009

Dan Rosensweig z Activision powiedział w wywiadzie udzielonym serwisowy MCV, że w przyszłym roku zobaczymy mniej gier muzycznych od wydawcy, ale mimo tego powinniśmy się spodziewać kolejnych odsłon Guitar Hero oraz pobocznych serii Band Hero i DJ Hero. Firma zamierza też postawić w większym stopniu na rozbudowanie sieciowych aspektów powyższych produkcji.