Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS2
Okładka Amplitude (2003) (PS2)

Amplitude (2003) PS2

Gra muzyczno-rytmiczna stworzona przez autorów popularnej serii Rock Band. Podczas zabawy przemierzamy futurystyczne trasy będące wieloelementowym zapisem piosenek. Gracz musi odpowiednio manipulować statkiem, aby odegrać jak najwięcej partii danego utworu.

Towarzyskie | muzyczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Amplitude (2003) (PS2)

data premiery gry w wersji PS2:

24września2003

28września2003

pudełko PL

Nietypowa gra muzyczna oparta na wykonywaniu odpowiednich ruchów w rytm muzyki.

Interface gry może przypominać na pierwszy rzut oka shoot'em, w którym lecimy cały czas przed siebie, jednak po przyjrzeniu plansza, która widzi gracz okazuje się to być... Muzyka, a raczej czymś w rodzaju uproszczonego zapisu nutowego. Mamy mianowicie 8 tras, które reprezentują różne ścieżki piosenki (jak wokal, gitara, perkusja, bass itp) wraz z przesuwającymi się w stronę ekranu symbolami, które mówią nam, kiedy dana ścieżka gra. Gdy taki znaczek dojdzie do dołu ekranu, gracz musi wcisnąć odpowiedni przycisk na padzie. Jeśli zbyt wiele ich opuścimy - gra się kończy, zaś udane zaliczenie paru symboli pod rząd spowoduje, ze dana ścieżka będzie przez moment grała sama, pozwalając nam zając się w tym samym czasie inna. Im więcej ścieżek będzie grało w tym samym czasie, tym przez większy mnożnik będą się przeliczały zarabiane punkty.

Grafika jest prosta, aczkolwiek bardzo efektowna, zaś piosenki, których ścieżki będziemy odtwarzać w czasie gry są autorstwa takich znanych wykonawców jak David Bowie, Garbage, Papa Roach, Run DMC, Pink czy Blink 182.

Gra pozwala również zmierzyć się jednocześnie maksymalnie czterem graczom na jednej konsoli lub przy wykorzystaniu wsparcia systemu Network Adaptor do grania przez sieć Internet.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 71 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 229 PLN

Gry podobne do Amplitude (2003)

Klasyfikacja PEGI Amplitude (2003)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Amplitude (2003)

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: Network Adaptor