Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 4 stycznia 2010

Alpha Protocol 2 w planach
Alpha Protocol 2 w planach

Hed, 4 stycznia 2010, 18:50

Gra akcji Alpha Protocol nie pojawiła się jeszcze na rynku, a wydawca myśli o kontynuacji. Tak wynika z wypowiedzi Constantina Hantzopoulosa z amerykańskiego oddziału firmy Sega, który zasugerował, że druga odsłona serii znajduje się we wczesnym stadium produkcji. Podobno twórcy ze studia Obsidian testują pierwszą część gry i zbierają pomysły na następne dzieło.

Nowe plotki o Fallout: New Vegas [news zaktualizowany]

Jiker, 4 stycznia 2010, 18:30

Naszą wiedzę na temat Fallout: New Vegas spróbował poszerzyć jeden z użytkowników serwisu GameSpot, który przedstawił na łamach forum kilka interesująco brzmiących plotek. Ich źródłem jest rzekomo artykuł o Fallout: New Vegas, mający być tematem kolejnego numeru magazynu Game Informer.

Wymagania sprzętowe pecetowego Dark Void
Wymagania sprzętowe pecetowego Dark Void

Hed, 4 stycznia 2010, 15:09

Na stronie firmy Capcom opublikowano wymagania sprzętowe gry Dark Void, w której wcielimy się w posiadacza zaawansowanego technologicznie plecaka odrzutowego. Do walki z hordami obcych będzie potrzebny solidny, chociaż niezbyt wygórowany sprzęt. Odrobinę opóźnionej gry spodziewamy się w drugiej połowie stycznia, także w wersji na konsole (Xbox 360, PS3).

E-Sport: Tajemniczy projekt z udziałem polskich Mistrzów Świata
E-Sport: Tajemniczy projekt z udziałem polskich Mistrzów Świata

Maciej Śliwiński, 4 stycznia 2010, 12:35

O ile okres noworoczny na scenie sportów elektronicznych zawsze wiał nudą, to tym razem w ostatnich dnia grudnia i pierwszych stycznia było naprawdę gorąco. Wszystko za sprawą tajemniczego projektu Guns Are Drawn, którym zainteresowały się esportowe media praktycznie z całego świata.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (27 grudnia - 2 stycznia)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (27 grudnia - 2 stycznia)

Przemysław Zamęcki, 4 stycznia 2010, 12:06

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym notowaniem najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii według organizacji Charttrack. Obejmuje ono okres między 27 grudnia a 2 stycznia.

Wieści ze świata (World of Warcraft, Yakuza 3, Epic Games) 4/1/10
Wieści ze świata (World of Warcraft, Yakuza 3, Epic Games) 4/1/10

Jiker, 4 stycznia 2010, 11:50

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: EA wyłącza serwery kilkunastu kolejnym grom, chińskie perypetie World of Warcraft, Yakuza 3 z angielskim dubbingiem, zamęt wokół debiutu Serious Sam HD: The First Encounter na X360 i inne. Zapraszamy do lektury.

Potwierdzenie trybu „New Game+” w Mass Effect 2
Potwierdzenie trybu „New Game+” w Mass Effect 2

Gambrinus, 4 stycznia 2010, 11:39

Wraz ze zbliżaniem się daty premiery otrzymujemy coraz więcej szczegółów dotyczących rozgrywki w Mass Effect 2. Po Świętach informowaliśmy o szczegółach procesu importowania stanów gry z pierwszej części Mass Effect. Dziś natomiast BioWare potwierdziło implementację trybu „New Game+” w drugiej części sagi.

Wyniki sprzedaży konsol na rynku japońskim w 2009 roku
Wyniki sprzedaży konsol na rynku japońskim w 2009 roku

Gambrinus, 4 stycznia 2010, 11:16

W starciu pomiędzy konsolami najnowszej generacji 2009 rok minął pod znakiem wyraźnego kryzysu Wii oraz rosnącej lawinowo sprzedaży PlayStation 3. Zbiorcze statystki ostatnich 12 miesięcy wskazują jednak, że Nintendo nie oddało swojej dominującej pozycji na japońskim rynku konsol.

Najlepiej oceniane pozycje z Xbox Live Indie Games
Najlepiej oceniane pozycje z Xbox Live Indie Games

Jiker, 4 stycznia 2010, 10:05

Portal IndieGames.com opracował zestawienie najlepiej ocenianych produkcji niezależnych, wydanych w ramach serwisu Xbox Live Indie Games. Z uwagi na to, że jest on regionalizowany, zdecydowano się przygotować zarówno listę amerykańską, jak i brytyjską.

Ogłoszenie finalistów The Independent Games Festival 2010
Ogłoszenie finalistów The Independent Games Festival 2010

Gambrinus, 4 stycznia 2010, 10:01

W marcu 2010 roku odbędzie się już dwunasta edycja The Independent Games Festival. Do konkursu zostało zgłoszonych aż 301 niezależnych produkcji, o ponad 30 procent więcej niż w ubiegłym roku. Dzisiaj poznaliśmy decyzję jury, która wyznaczyła finalistów w poszczególnych kategoriach. W sumie do wygrania jest pula o wielkości 50 000 dolarów.

Najczęściej wyszukiwane gry na GOL-u w grudniu 2009

Redakcja GRYOnline.pl, 4 stycznia 2010, 09:55

Ostatni miesiąc ubiegłego roku już za nami. Nowych produkcji wyszło w nim niewiele, ale chociażby z racji mikołajkowych i bożonarodzeniowych zakupów wokół gier panowała bardzo gorąca atmosfera. Ciekawi Was, jakie tytuły były w tym czasie najczęściej wyszukiwane na serwisie gry-online.pl?

Bestsellerowe gry w dystrybucji elektronicznej (27 grudnia 2009 - 2 stycznia 2010)

Przemysław Zamęcki, 4 stycznia 2010, 09:19

Zapraszamy do zapoznania się z listą najlepiej sprzedających się gier w dystrybucji elektronicznej w systemach Direct2Drive i Steam. Wyniki obejmują okres od 27 grudnia do 2 stycznia.

Zobacz screeny z drugiej odsłony Dead Space
Zobacz screeny z drugiej odsłony Dead Space

Jiker, 4 stycznia 2010, 09:13

Na łamach The Video Game Blog zamieszczone zostały pierwsze zrzuty ekranowe z drugiej odsłony cyklu Dead Space. Screeny powstały na bazie trójwymiarowego obrazu zaprezentowanego tuż przed świętami przez serwis internetowy magazynu Game Informer – prezentują one Isaaca Clarke’a walczącego z niebezpiecznymi Xenomorphami.

Nowe obrazki z gry Arcania: A Gothic Tale
Nowe obrazki z gry Arcania: A Gothic Tale

Rock Alone, 4 stycznia 2010, 08:48

Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że data wydania Arcania: A Gothic Tale została przesunięta z końca roku 2009 na rok następny. Teoretycznie więc powinniśmy się zbliżać do premiery wielkimi krokami. Tymczasem nowe informacje na temat gry dawkowane są bardzo ostrożnie. Na pocieszenie możemy radować oczy pojawiającymi się co jakiś czas obrazkami. Najnowszą serię opublikował serwis PC Games. Możecie ją obejrzeć pod tym adresrem.

Ostatni dzien promocji na serwisie Steam

Adrian Werner, 4 stycznia 2010, 07:26

Szaleństwo okazji cenowych na serwisie Steam dobiega końca. Na ostatni dzień promocji Valve Software zaoferowało nam wybór najciekawszych promocji z poprzednich dni.