Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 12 stycznia 2010

Pierwsze screeny z Prince of Persia: The Forgotten Sands
Pierwsze screeny z Prince of Persia: The Forgotten Sands

Jiker, 12 stycznia 2010, 17:47

Facebookowy, oficjalny profil poświęcony marce Prince of Persia okazał się źródłem pierwszych zrzutów ekranowych z najnowszej odsłony cyklu – Prince of Persia: The Forgotten Sands (w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3). Najprawdopodobniej prezentują one ujęcia z właściwej rozgrywki, bądź też z przerywników stworzonych na silniku gry.

Kontrowersyjnej promocji Dante’s Inferno ciąg dalszy
Kontrowersyjnej promocji Dante’s Inferno ciąg dalszy

fsm, 12 stycznia 2010, 16:25

Premiera silnie promowanego od kilku miesięcy nowego, piekielnego tytułu z logo Electronic Arts odbędzie się za miesiąc. Najwyższy zatem czas, by jeszcze raz, mocno i wyraźnie, przypomnieć wszystkim o Dante’s Inferno (tak jakby dano nam o nim zapomnieć).

Koniec twórców Tomb Raidera [news zaktualizowany]
Koniec twórców Tomb Raidera [news zaktualizowany]

Jiker, 12 stycznia 2010, 14:43

Serwis VG247.com dotarł do niepotwierdzonych informacji sugerujących zamknięcie studia deweloperskiego Rebellion Derby – znanego wcześniej pod nazwą Core Design. Póki co nie wiemy, co może być przyczyną takiej decyzji, aczkolwiek wydaje się, że najbardziej prawdopodobnym powodem jest znikoma popularność ostatnich gier producenta.

Wieści ze świata (Dragon Age: Origins, Battlefield: Bad Company 2, FIFA 10) 12/1/10
Wieści ze świata (Dragon Age: Origins, Battlefield: Bad Company 2, FIFA 10) 12/1/10

Jiker, 12 stycznia 2010, 13:59

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: europejska beta ModNation Racers, aktualizacja bazy zawodników FIFA 10, nowe gry Lionhead Studios i Realtime Worlds, falstart nowej witryny studia Irrational Games i inne. Zapraszamy do lektury.

Seria Ace Combat powróci na PSP
Seria Ace Combat powróci na PSP

Hed, 12 stycznia 2010, 13:55

Firma Namco Bandai zapowiedziała drugą odsłonę serii Ace Combat na PSP (po wydanym w 2006 roku Ace Combat X). W grze zatytułowanej Ace Combat: Joint Assault znajdziemy podobno wciągającą rozgrywkę w postaci kampanii solowej, wspartej sieciowym trybem kooperacji. Całość zostanie okraszona widowiskową oprawą wizualną, przedstawiającą prawdziwe lokacje.

Problemów Rockstar San Diego ciąg dalszy. Przyszłość serii Midnight Club zagrożona?!

omadaha, 12 stycznia 2010, 11:25

Dopiero co informowaliśmy was o kłopotach jakie wyniknęły w oddziale Rockstara zlokalizowanym w San Diego (w związku z listem opublikowanym przez żony jego pracowników, w którym oskarżyły one firmę Rockstar o złe traktowanie ich mężów), a już docierają do nas kolejne informacje o problemach, z jakimi od dłuższego czasu musi borykać się to studio.

Mobilny Xbox Live potwierdzony
Mobilny Xbox Live potwierdzony

Jiker, 12 stycznia 2010, 10:50

Ostatnich kilkanaście miesięcy upłynęło nam nie tylko pod znakiem premier wielu świetnych produkcji, ale i zwolnień w branży elektronicznej rozrywki. Z badań analitycznej grupy M2 Research wynika, że od końca 2008 roku na całym świecie pracę utraciło co najmniej 11,5 tysiąca osób zajmujących się profesjonalnie produkcją oraz promocją gier.

Branża gier zwolnieniami stoi

Jiker, 12 stycznia 2010, 10:35

Ostatnich kilkanaście miesięcy upłynęło nam nie tylko pod znakiem premier wielu świetnych produkcji, ale i zwolnień w branży elektronicznej rozrywki. Z badań analitycznej grupy M2 Research wynika, że od końca 2008 roku na całym świecie pracę straciło co najmniej 11,5 tysiąca osób zajmujących się profesjonalnie produkcją oraz promocją gier.

Alan Wake na filmach i obrazkach
Alan Wake na filmach i obrazkach

Hed, 12 stycznia 2010, 10:29

Firma Remedy Entertainment opublikowała kilka filmów i obrazków z nadchodzącej gry Alan Wake, która zostanie wydana w pierwszej kolejności na Xboksa 360. Większość materiałów przedstawionych na stronie Facebook dewelopera jest nam znana, ale wśród nich pojawia się mała perełka, czyli nowy fragment rozgrywki, prezentujący wykorzystanie światła.

Dziś rusza otwarta beta Star Trek Online
Dziś rusza otwarta beta Star Trek Online

Rock Alone, 12 stycznia 2010, 10:23

Dzisiaj tj. 12 stycznia rusza otwarta beta gry Star Trek Online studia deweloperskiego Cryptic. Oficjalna premiera została zapowiedziana na 2 lutego 2010 roku, pozostał więc niecały miesiąc by wypróbować i przetestować grę.

Napoleon zostanie ozłocony jeszcze w tym tygodniu
Napoleon zostanie ozłocony jeszcze w tym tygodniu

Gambrinus, 12 stycznia 2010, 10:17

Dużymi krokami zbliża się premiera najnowszej odsłony kultowej strategicznej serii Total War. Już w lutym Creative Assembly umożliwi wcielenie się w Napoleona, jednego z najwybitniejszych dowódców w historii, i podjęcie się próby powtórzenia jego niezwykłych sukcesów militarnych.

Risk: Factions na Xbox Live jeszcze w 2010 roku
Risk: Factions na Xbox Live jeszcze w 2010 roku

Gambrinus, 12 stycznia 2010, 10:08

Electronic Arts zapowiedziało wydanie gry Risk: Factions na Xbox Live. Za produkcję adaptacji tej niezwykle miodnej planszówki odpowiada Stainless Games.

Electronic Arts o premierach swoich nowych gier
Electronic Arts o premierach swoich nowych gier

Hed, 12 stycznia 2010, 09:49

Podczas prezentacji planów Electronic Arts na przyszły rok finansowy, John Riccitiello, szef firmy, przedstawił szacunkowe daty premier kilku bardzo ważnych tytułów. Okazuje się więc, że w okresie od 1 kwietnia 2010 roku do 31 marca 2011 roku zobaczymy takie produkcje jak: nowy Medal of Honor, kolejny Crysis, odświeżony Need for Speed i przerażający Dead Space 2.

EA potwierdza remake klasycznego NBA Jam
EA potwierdza remake klasycznego NBA Jam

omadaha, 12 stycznia 2010, 09:19

Korporacja Electronic Arts oficjalnie ogłosiła, że nabyła prawa do produkcji nowej pozycji z klasycznej serii NBA Jam. Tym samym potwierdziła pogłoski, które pojawiły się w sieci na początku stycznia, jakoby pracowała nad wskrzeszeniem tej arcade'owej koszykówki.

Informacje o Halo: Reach z Game Informera
Informacje o Halo: Reach z Game Informera

Hed, 12 stycznia 2010, 08:55

Znamy informacje na temat gry Halo: Reach pochodzące z najnowszego numeru Game Informera. Okazuje się, że twórcy ze studia Bungie pracują nad wieloma znaczącymi zmianami, także w zakresie technologicznym. Usprawniony silnik graficzny pozwoli operować znacznie większą liczbą obiektów i jednostek, dzięki czemu walki będą zakrojone na dużą skalę.

20 najpoopularniejszych gier wśród użytkowników Games For Windows Live
20 najpoopularniejszych gier wśród użytkowników Games For Windows Live

Jiker, 12 stycznia 2010, 08:45

Koncern Microsoft opublikował listę 20 najpopularniejszych tytułów, w które użytkownicy usługi Games For Windows Live grali najczęściej w 2009 roku. Na jej czele uplasowały się trzy spore hity – gra akcji Grand Theft Auto IV, strategia Warhammer 40,000: Dawn of War II oraz Fallout 3. Notowanie zrealizowano w oparciu o liczbę połączeń gier z sieciowym systemem GFWL.

Trion World Network zapowiada grę MMO i telewizyjne show w jednym

Jiker, 12 stycznia 2010, 07:59

Stacja telewizyjna Syfy, znana dawniej pod nazwą Sci-Fi Channel, oraz kalifornijska firma deweloperska Trion World Network ujawniły swój nowy, wspólny projekt. Jest nim produkcja MMO o roboczym tytule One Earth, która trafi na rynek wraz ze specjalnym telewizyjnym show, funkcjonującym w oparciu o wydarzenia mające miejsce w wirtualnym uniwersum gry.

Singularity dopiero na wiosnę 2010 roku?
Singularity dopiero na wiosnę 2010 roku?

Hed, 12 stycznia 2010, 07:25

Wygląda na to, że najnowsza produkcja studia Raven Software, czyli autorska strzelanka FPP Singularity, została ponownie opóźniona. Na taką sytuację wskazuje między innymi sklep GameStop, który zmienił szacunkową datę wydania tytułu na 1 czerwca 2010 roku. Podobny termin, czyli „wiosna 2010”, pojawia się również na oficjalnej stronie produkcji.