Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2010, 13:59

Wieści ze świata (Dragon Age: Origins, Battlefield: Bad Company 2, FIFA 10) 12/1/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: europejska beta ModNation Racers, aktualizacja bazy zawodników FIFA 10, nowe gry Lionhead Studios i Realtime Worlds, falstart nowej witryny studia Irrational Games i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: europejska beta ModNation Racers, aktualizacja bazy zawodników FIFA 10, nowe gry Lionhead Studios i Realtime Worlds, falstart nowej witryny studia Irrational Games i inne. Zapraszamy do lektury.

ModNation Racers

Firma Sony Computer Entertainment Europe poinformowała, że europejskie beta testy gry wyścigowej ModNation Racers na PlayStation 3 rozpoczną się 22 stycznia. Przystąpi do nich pierwszych 100 tysięcy posiadaczy konsoli Sony, którzy odwiedzą 21 stycznia PlayStation Network i zdecydują się na pobranie bety. Testy potrwają do 14 lutego. W ich ramach gracze otrzymają szansę przetestowania czterech tras, a także edytora Creation Station, umożliwiającego stworzenie własnej postaci, gokarta, a także toru utrzymanego w stylu alpejskim.

Wieści ze świata (Dragon Age: Origins, Battlefield: Bad Company 2, FIFA 10) 12/1/10 - ilustracja #1

Dragon Age: Origins

Na łamach serwisu Fileplanet opublikowany został imponujący zestaw ponad pięćdziesięciu modyfikacji do pecetowej wersji gry cRPG Dragon Age: Origins. Pamiętajcie, że aby móc pobrać kompilacje musicie być zarejestrowanymi użytkownikami Fileplanet.

Metal Gear Solid

Mike De Luca, producent i scenarzysta zajmujący się oficjalną adaptacją filmową serii Metal Gear Solid, poinformował w rozmowie z serwisem Collider, że prace nad obrazem zostały wstrzymane. Podobno przyczyną takiego obrotu sprawy jest brak konkretnego wsparcia ze strony firmy Konami (mają za tym stać obawy o odpowiednie potraktowanie tematu). W chwili obecnej nie wiadomo jak potoczą się dalsze losy przedsięwzięcia.

Battlefield: Bad Company 2

Studio EA DICE opublikowało listę kilkuset zmian, będących efektem zeszłorocznych beta-testów gry Battlefield: Bad Company 2 w jakich brali udział posiadacze konsoli PlayStation 3. Kolejne testy, tym razem wersji pecetowej, rozpoczną się 28 stycznia i potrwają do 25 lutego. Pełna wersja produkcji zadebiutuje z kolei na początku marca.

Serious Sam HD: The First Encounter

Jutro do oferty Xbox Live Arcade trafi strzelanina Serious Sam HD: The First Encounter. Produkcja studia Devolver Digital będzie dostępna w cenie 1200 punktów MS i zaoferuje znany już system rozgrywki, zaserwowany tym razem w nowych szatach (zapewnia ją silnik Serious Engine 3). W kolejną środę, czyli 20 stycznia, w sprzedaży znajdzie się strzelanina Death By Cube, autorstwa firm Premium Agency i Square Enix (800 punktów MS).

Halo: Legends

19 lutego do sprzedaży w naszym kraju wejdzie dwupłytowy zestaw Halo: Legends – składający się przede wszystkim z siedmioodcinkowej animowanej sagi w reżyserii Shinji Aramakiego, którego wspierali najbardziej znani animatorzy japońscy. Wydawnictwo będzie oferować możliwość seansu z polskim lektorem lub napisami.

Panzer General: Allied Assault

Do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych wprowadzono grę karciano-planszową Panzer General: Allied Assault, wzorowaną na strategicznej produkcji studia Petroglyph Games, wydanej w październiku zeszłego roku w ramach Xbox Live Arcade. Zestaw kosztuje 59,99 dolarów.

Xbox Live

W tym tygodniu promocją Xbox Live Deal of the Week objęta została gra karciana Magic the Gathering: Duels of the Planeswalkers. Posiadacze konsoli Xbox 360 posiadający opłacony złoty abonament XBL mogą zaopatrzyć się w dzieło studia Stainless Games za równowartość 400 punktów MS, czyli około 5 euro (standardowo 800 punktów MS).

FIFA 10

EA Sports poinformowało za pośrednictwem Facebooka, że kolejna aktualizacja bazy zawodników w grze FIFA 10 zostanie przeprowadzona po zamknięciu zimowego okienka transferowego (czyli po 31 stycznia).

Lionhead Studios

Firma Lionhead Studios poszukuje programisty mogącego dołączyć do zespołu pracującego nad nieujawnioną produkcją – trzecią obok Milo & Kate oraz Fable III. Nowy nabytek będzie się zajmować sieciowym kodem gry. Szczegóły znajdziecie w tym miejscu.

Realtime Worlds

Profil LinkedIn Tahira Rashida ze studia Realtime Worlds zdradza, że producent m.in. Crackdowna pracuje nad nową grą (i nie jest to All Points Bulletin). Z danych serwisu superannuation wynika, że zanim najnowszy wpis Tahira został poddany edycji, ujawniał, że gra zapoczątkuje zupełnie nową markę i zostanie wydana w 2011 roku.

World of Warcraft: Cataclysm

Serwis WoW.com donosi, że jeszcze w tym tygodniu rozpocznie się kolejna faza testów rozszerzenia Cataclysm do World of Warcraft – chodzi tu o etap Friends and Family Alpha. Dodatek, który wprowadzi sporą liczbę zmian do uniwersum WoW-a powinien zadebiutować w pełnej wersji w przeciągu kilkunastu najbliższych miesięcy.

Wieści ze świata (Dragon Age: Origins, Battlefield: Bad Company 2, FIFA 10) 12/1/10 - ilustracja #2

GRIN

Studio GRIN, zanim zostało zamknięte pracowało nad kilkoma ciekawie zapowiadającymi się pozycjami. Oprócz nowego Final Fantasy była wśród nich także gra akcji z wojownikami ninja w rolach głównych. Wstępne projekty koncepcyjne opublikował na swych łamach serwis All Games Beta.

Microsoft

Robbie Bach z Microsoftu oznajmił w czasie targów CES 2010, że intergrowaniem Project Natal ze swoimi produkcjami zajmuje się obecnie od 70 do 80% spośród wszystkich deweloperów trudniących się produkcją gier na konsolę Xbox 360. Są wśród nich m.in. wewnętrzne zespoły deweloperskie koncernu. Przypominamy, że Project Natal zadebiutuje pod koniec 2010 roku.

Irrational Games

Nowa witryna studia Irrational Games (seria BioShock), która miała wystartować po zakończeniu odliczania, niestety nie działa. Za falstart przeprosił sam założyciel firmy, Ken Levine. Przy okazji ujawnił, że z zawartością serwisu zostaniemy zapoznani po uporaniu się z problemami. W przyszłości poznamy również tytuł nowego dzieła studia.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Clever Kids: Pet Store Wii

Clever Kids: Pet Store NDS

Castlevania: The Adventure ReBirth

Dynasty Warriors: Strikeforce X360

Dynasty Warriors: Strikeforce PS3

Gran Turismo 5

Sonic & Sega All-Stars Racing

Borderlands: Mad Moxxi's Underdome Riot

BioShock 2

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Kronika Gier: Subiektywnie o 2009 video felieton

Gramy w LostWinds Gramy!

gry