Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Castlevania: The Adventure ReBirth (Wii)
OkładkaCastlevania: The Adventure ReBirth (Wii)

Castlevania: The Adventure ReBirth Wii

Odświeżona wersja klasycznej odsłony Castlevanii, wydanej pierwotnie na konsoli GameBoy. W grze wcielamy się w Christophera Belmonta, który walczy z wampirami, zombie i innymi potworami. Rozgrywka została podzielona na sześć poziomów.

Zręcznościowe | platformówki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Castlevania: The Adventure ReBirth Premiera Wii

27października2009

producent: Konami wydawca: Konami Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Castlevania: The Adventure ReBirth

Contra ReBirth

Earthworm Jim

Sonic Wild Fire

Castlevania: The Adventure jest trzecią pozycją z wydawanej przez Konami serii ReBirth, na którą składają się klasyczne gry przedstawiane w odświeżonych wersjach na platformę Wii. Castlevania to remake 20-letniej platformówki 2D (oryginał swoją premierę miał dokładnie 27 października 1989 roku), znanej dobrze wielbicielom konsoli GameBoy.

W Castlevanii gracz wciela się w Christophera Belmonta, który za pomocą bicza walczy z potworami napotykanymi w labiryncie lochów i korytarzy zamku Draculi, czy też skacze po ruchomych platformach, starając się unikać wody. Na początku gry możemy wybrać jeden z trzech stopni trudności oraz ilość żyć bohatera (1-9). Rozgrywka składa się z sześciu, nieznacznie usprawnionych w stosunku do pierwowzoru, poziomów - zmodyfikowano niektóre ich elementy (np. używane w starszej wersji liny do wspinania się zamieniono na schody). W każdym etapie spotkamy jednego lub kilku mniej znaczących bossów oraz jednego głównego, który czeka na nas na końcu każdego poziomu.

Dodać trzeba, że w czasie gry niestety nie ma możliwości zapisu i po każdej porażce cofamy się na początek etapu. W odświeżonej wersji znajdziemy także nowe typy broni i pułapki oraz klucze do alternatywnych i dodatkowych ścieżek. Pamiętając jednak o ograniczonych możliwościach naszej postaci często musimy wybierać pomiędzy nowym rodzajem wyposażenia, a otwarciem zamkniętych drzwi. Remake dostał nową, stylizowaną na 16-bitową, kolorową grafikę, a rozgrywce towarzyszy na nowo opracowana oprawa muzyczna, w której usłyszymy stare i znane już motywy w na nowo zaaranżowanych wersjach.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Castlevania: The Adventure ReBirth

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Castlevania: The Adventure ReBirth Wymagania sprzętowe

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Wiiware