Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Contra ReBirth (Wii)
OkładkaContra ReBirth (Wii)

Contra ReBirth Wii

Contra ReBirth to nowa wersja "królowej" strzelanek z automatów. Idź w prawo i niszcz wszystko co się rusza - jednym słowem kawał czystej zabawy w podrasowanej warstwie graficznej.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Contra ReBirth Premiera Wii

12maja2009

producent: Konami wydawca: Konami

inny językinny język

Contra ReBirth to remake klasycznej zręcznościowej strzelanki wydanej w 1987 przez Konami w wersji na automaty, która co prawda nie powalała skomplikowanym pomysłem rozgrywki – „idź w prawo i likwiduj wszystko co się rusza” – ale dostarczała wielu godzin prawdziwej zabawy.

Fabuła gry nie uległa zmianie. Bohater budzi się na pokładzie statku kosmicznego. Okazuje się, iż na Ziemię napadli Obcy, a naszym zadaniem jest ich eksterminacja. Programiści i projektanci przyłożyli się natomiast jeśli chodzi o warstwę graficzną – oko cieszą bardzo ładnie wyglądające sprite’y oraz, podobnie jak w przypadku innego remake ze stajni Konami – Gradius Rebirth, nowe tekstury.

Sterowanie bohaterem odbywa się tak jak to miało miejsce ponad 20 lat temu, oczywiście teraz przy użyciu kontrolerów Wii. Postać strzela we wszystkich kierunkach, skacze, kuca itp., siejąc spore zamieszanie w szeregach wroga. Dodatkowo możemy „w locie” zmienić broń na inną. Skoro już o przeciwnikach mowa, to na naszej drodze stoi cały asortyment obcych istot plus strzelające wieżyczki, żołnierze w dziwnych kombinezonach, gigantyczne roboty czy wielkie wije – ogólnie rzecz biorąc starzy znajomi z Contry.

Nadmienić należy, że podobnie jak swój protoplasta, Contra ReBirth jest pozycją bardzo wymagającą lub inaczej – frustrującą, jednak istnieje możliwość zmniejszenia poziomu trudności oraz ustawienia maksymalnie 7 żyć naszego bohatera. Gra dostępna jest w usłudze WiiWare w cenie 1000 punktów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Contra ReBirth

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Contra ReBirth Wymagania sprzętowe

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • WiiWare