Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2009, 11:40

Wieści ze świata (Uncharted 2: Among Thieves, Shadow of Memories, Contra ReBirth) 6/07/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Shadow of Memories na PSP, Uncharted 2: Among Thieves z 90 minutami przerywników filmowych, sierpień i wrzesień w europejskim WiiWare pod znakiem gier Konami i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Shadow of Memories na PSP, Uncharted 2: Among Thieves z 90 minutami przerywników filmowych, sierpień i wrzesień w europejskim WiiWare pod znakiem gier Konami i inne. Zapraszamy do lektury.

Shadow of Memories

20 października do sklepów w Japonii trafi konwersja gry Shadow of Memories na PSP, wydanej oryginalnie w 2001 roku na PlayStation 2 (przeniesionej rok później na pierwszego Xboksa i PC). Jest to produkcja przygodowa z elementami logicznymi, w której wcielamy się w postać Eike – młodzieńca starającego się poznać przyczyny swojej śmierci. By tego dokonać, odbywamy podróże w czasie.

Nancy Drew Dossier: Resorting to Danger

Firma Her Interactive poinformowała, że w sierpniu do amerykańskich sklepów trafi kolejna odsłona pecetowej serii o przygodach Nancy Drew. Nancy Drew Dossier: Resorting to Danger będzie utrzymana w podobnym stylu co poprzedniczki – produkcja ma być miksem przygodówki (rozwiązywanie zagadek i łamigłówek, prowadzenie rozmów), gry logicznej (puzzle) oraz zręcznościówki (zestaw arcade’owych mini gier). Gra będzie kosztować 19,99 dolarów. Nabędziemy ją także za pośrednictwem oficjalnego serwisu Her Interactive.

PlayStation 3

W sieci sklepów Best Buy wystartuje niedługo ciekawa oferta związana z PlayStation 3. W skład zestawu kosztującego 399,99 dolarów wejdzie zarówno konsola (model z 80 GB dyskiem twardym), jak i dwie gry – Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots oraz Killzone 2. Interesujące jest to, że aktualnie za taką właśnie cenę można dostać „gołą” PS3. Liczba zestawów będzie z pewnością mocno ograniczona.

Ubisoft

Francuski koncern Ubisoft złożył w amerykańskim Urzędzie Patentowym wniosek o rejestrację nowego znaku towarowego – tytułu Just Dance. Niestety nie podano żadnych szczegółów.

Konami

Do oferty europejskiego WiiWare trafią w sierpniu i wrześniu dwie nowe produkcje firmy KonamiContra ReBirth (remake klasycznej „jedynki” wydanej oryginalnie w 1987 roku na automaty arcade) oraz DRiiFT MANIA, będąca nieco usprawnioną wersją ciekawego Driift (gry wyścigowej, w której akcję obserwujemy z lotu ptaka).

Uncharted 2: Among Thieves

Evan Wells, główny producent przygodowej gry akcji Uncharted 2: Among Thieves, oznajmił w rozmowie z redakcją oficjalnego, amerykańskiego bloga PlayStation, że druga część przygód Nathana Drake’a będzie zdecydowanie dłuższa od pierwszej. Ma to być zasługą m.in. umieszczenia w niej ponad 90 minut przerywników filmowych. Premiera gry nastąpi w listopadzie bieżącego roku.

PSP Go

Firma Sony zweryfikowała zeszłotygodniowe informacje dotyczące rzekomej większej prędkości działania procesora konsoli PSP Go w stosunku do tego, który stanowi serce dotychczasowych modeli PSP. Okazuje się, że podane 480 MHz związane jest tylko i wyłącznie z urządzeniami USB. Tak więc konsola posiadać będzie standardową wersję procesora, działającą z częstotliwością 333 MHz.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Ghostbusters: The Video Game

FIFA Manager 10

Guilty Gear 2: Overture

Roogoo Twisted Towers

Roogoo Attack

Grand Slam Tennis

Ashes Cricket 2009

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Recenzja Fight Night Round 4 video recenzja

Tydzień kowbojski - Gramy w Call of Juarez Gramy!

Przegląd tygodnia - Fight Night: Więzy Krwi video magazyn

Section 8

gry