Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lipca 2009, 12:30

Wieści ze świata (Tekken 6, NBA 2K9, Mafia Wars) 3/07/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: specjalne edycje Tekken 6, darmowy Rogue Trooper, dwa miliony egzemplarzy NBA 2K9, rynek konsol w Wielkiej Brytanii, cztery miliony graczy Mafia Wars, prędkość działania PSP Go i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: specjalne edycje Tekken 6, darmowy Rogue Trooper, dwa miliony egzemplarzy NBA 2K9, rynek konsol w Wielkiej Brytanii, cztery miliony graczy Mafia Wars, prędkość działania PSP Go i inne. Zapraszamy do lektury.

Tekken 6

Europejski oddział firmy Namco Bandai poinformował, że w dniu premiery Tekken 6 na Starym Kontynencie do sklepów trafią dwie specjalne edycje najpopularniejszej bijatyki na świecie. W skład Tekken 6 Arcade Stick Edition (149,99 funtów, czyli około 760 złotych) wejdzie gra, 100-stronicowy album z grafikami oraz bezprzewodowy arcade stick, upstrzony obrazkami z Tekken 6. W pudełku z Tekken 6 Collectors Edition (69,99 funtów, czyli około 350 złotych) znajdziemy natomiast grę, wspomniany album, plakat oraz koszulkę z logo Tekken 6. Premiera gry już w październiku 2009 roku, jednocześnie na PlayStation 3, Xboksa 360 i PSP.

Wieści ze świata (Tekken 6, NBA 2K9, Mafia Wars) 3/07/09 - ilustracja #1

Rogue Trooper

W ofercie serwisu GameTap udostępniona została za darmo gra Rogue Trooper, będąca futurystyczną strzelaniną stworzoną przez firmę Rebellion. Aby ją pobrać, trzeba oczywiście być posiadaczem aktywnego konta.

Midway

Zakup firmy Midway przez koncern Warner Bros. został zatwierdzony przez amerykański sąd. W ciągu dziesięciu najbliższych dni wszystkie dobra należące dotąd do producenta gier z serii Mortal Kombat i nie tylko przejdą w posiadanie potężnej korporacji działającej na wielu rynkach. Transakcja opiewa na sumę 33 milionów dolarów.

NBA 2K9

NBA 2K9 – gra koszykarska wydana w październiku przez firmę 2K Games – została nabyta na całym świecie przez ponad dwa miliony osób. W produkcję mogą zagrać posiadacze Xboksa 360, PlayStation 3, PlayStation 2 oraz PC.

Wielka Brytania

Z informacji organizacji GfK ChartTrack wynika, że najnowsze konsole – Xbox 360, PlayStation 3, Wii, Nintendo DS, PSP oraz DSi – sprzedały się w sumie na rynku brytyjskim już w 24 milionach egzemplarzy. Najlepszym rezultatem może się pochwalić DS (9,1 milionów), za nim uplasowały się: Wii (5,4 milionów), Xbox 360 (3,9 miliona), PSP (3,3 miliona), PlayStation 3 (2,2 miliona), a na końcu DSi (0,3 miliona sprzedanych egzemplarzy).

Mafia Wars

W Mafia Wars, darmową grę przeglądarkową, gra już cztery miliony osób z całego świata. W ciągu ostatnich trzech miesięcy liczba graczy została podwojona.

PSP Go

Nowy model PSP – PSP Go – jest nie tylko mniejszy oraz posiada rozsuwany ekran, ale również szybszy. Z informacji zamieszczonych w Internecie wynika, że zainstalowany w nim procesor działa z prędkością 480 MHz, a więc o 40% lepszą od tej, którą mogła się pochwalić dotychczasowa jednostka. Z pewnością wpłynie to zbawiennie na płynność animacji w niektórych produkcjach.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

SingStar Polskie Hity

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Recenzja Call of Juarez: Więzy Krwi vide recenzja

Gramy w Transformers: Zemsta Upadłych Gramy!

Treasure World

Battlefield 1943

East India Company

gry