Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 6 lipca 2009

Klasyczne produkcje LucasArts powrócą w tę środę; remake Monkey Island za tydzień
Klasyczne produkcje LucasArts powrócą w tę środę; remake Monkey Island za tydzień

Hed, 6 lipca 2009, 22:19

Firma LucasArts ogłosiła, że wyda na Steamie kilka swoich starszych produktów. Wśród nich pojawią się takie hity sprzed lat, jak: Loom, The Dig, Indiana Jones and the Fate of Atlantis oraz chociażby Star Wars: Battlefront II. Pierwsze trzy tytuły to kultowe przygodówki, które na pewno trafią do wielu fanów. Te i kilka innych produkcji będzie dostępnych na Steamie 8 lipca tego roku, czyli w środę.

Pecetowy DiRT 2 dopiero w grudniu, ale za to z obsługą DirectX 11
Pecetowy DiRT 2 dopiero w grudniu, ale za to z obsługą DirectX 11

Jiker, 6 lipca 2009, 18:40

DiRT 2 w wersji na komputery osobiste zostanie wydany dopiero w grudniu bieżącego roku. W zamian za to produkcja Codemasters otrzyma wsparcie dla bibliotek DirectX 11, które automatycznie wpłyną na zwiększenie efektowności oprawy wizualnej gry.

Poradnik: Ceville

Redakcja GRYOnline.pl, 6 lipca 2009, 17:32

„Poradnik do gry Ceville – klasycznej przygodówki point & click – przeprowadzi Cię od początku do końca przez zawiłą historię, która dotknęła mieszkańców baśniowej krainy Faeryanis."

Brain Training na DS najlepiej sprzedającą się grą w historii Wielkiej Brytanii
Brain Training na DS najlepiej sprzedającą się grą w historii Wielkiej Brytanii

Jiker, 6 lipca 2009, 14:30

Z danych organizacji GfK Charttrack wynika, że najlepiej sprzedającą się produkcją w historii brytyjskiego rynku gier jest Dr Kawashima’s Brain Training – zestaw ciekawych łamigłówek i zagadek wydany na przenośne Nintendo DS w pierwszej połowie 2006 roku. Do dzisiaj dzieło firmy Nintendo przekonało do siebie ponad 3 miliony mieszkańców Wysp Brytyjskich.

Alan Wake najpierw na Xboksa 360?
Alan Wake najpierw na Xboksa 360?

Hed, 6 lipca 2009, 13:47

Fiński magazyn o grach Pelaaja miał okazję odwiedzić studio Remedy po raz pierwszy od czterech długich lat. Z wywiadu przeprowadzonego z twórcami dowiedzieliśmy się kilku informacji o najnowszej produkcji dewelopera, którą jest oczywiście Alan Wake. Zaskoczeniem może być to, że podobno Remedy prowadzi rozmowy z Microsoftem jedynie w kwestii wydania gry na Xboksa 360. A co z pecetami?

Dante’s Inferno, Alpha Protocol i Batman: Arkham Asylum – filmy z polskimi napisami
Dante’s Inferno, Alpha Protocol i Batman: Arkham Asylum – filmy z polskimi napisami

Filip „fsm” Grabski, 6 lipca 2009, 12:32

Dzisiaj uraczymy Was filmowym koktajlem. Ponownie opatrzyliśmy polskimi napisami materiały filmowe, w których twórcy gier opowiadają o procesie twórczym. Różnica jest taka, że dzisiaj bohaterami są trzy różne tytuły.

Wieści ze świata (Uncharted 2: Among Thieves, Shadow of Memories, Contra ReBirth) 6/07/09

Jiker, 6 lipca 2009, 11:40

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Shadow of Memories na PSP, Uncharted 2: Among Thieves z 90 minutami przerywników filmowych, sierpień i wrzesień w europejskim WiiWare pod znakiem gier Konami i inne. Zapraszamy do lektury.

Nowe materiały z Test Drive Unlimited 2?
Nowe materiały z Test Drive Unlimited 2?

Hed, 6 lipca 2009, 10:58

Na forum poświęconym grze Test Drive Unlimited regularnie pojawiają się ciekawostki dotyczące podobno produkowanej drugiej odsłony serii. Nie inaczej jest i tym razem, bo opublikowano tam grafiki koncepcyjne dające pewien obraz tego, jak prawdopodobnie miałaby wyglądać kontynuacja. Autor wpisu zaznacza, że tytuł zostanie ogłoszony zapewne w tym roku, chociaż teraz może on udostępnić kilka materiałów.

Czy czwarta odsłona cyklu SOCOM już powstaje?
Czy czwarta odsłona cyklu SOCOM już powstaje?

Jiker, 6 lipca 2009, 10:31

Cykl SOCOM ma swoich wiernych fanów. Siła serii leży przede wszystkim w umiejętnym określeniu środka pomiędzy taktyczną a typowo rozrywkową strzelaniną. Chwalona jest także intuicyjność rozgrywki i przyjazny interfejs użytkownika. Czy podobnie będzie w przypadku SOCOM 4: U.S. Navy Seals na PlayStation 3, której rozpoczęcie produkcji sugeruje serwis internetowy firmy PCB Productions?

Premiery gier w Polsce (29 czerwca - 5 lipca)
Premiery gier w Polsce (29 czerwca - 5 lipca)

Vercetti, 6 lipca 2009, 10:30

Ubiegły tydzień nieoczekiwanie okazał się bardzo obfity w premiery. Na polskim rynku ukazały się m.in. Anno 1404, Fight Night Round 4 oraz Fuel. Ich debiut przygasiło jednak pojawienie się rodzimego, eksportowego hitu, Call of Juarez: Więzy Krwi. Pełny wykaz produktów, które zadebiutowały w sklepach na przełomie czerwca i lipca, zamieszczamy poniżej.

ArmA II przetestowana - potrzebny mocny procesor
ArmA II przetestowana - potrzebny mocny procesor

Hed, 6 lipca 2009, 10:16

Fani realistycznych strzelanek otrzymali niedawno drugą odsłonę gry ArmA, tworzoną przez studio Bohemia, znane z kultowej w tych kręgach Operation Flashpoint: Cold War Crisis (kontynuację tworzy oczywiście Codemasters). Niestety część miłośników przeżyje na pewno niemały szok – okazuje się, że ArmA II jest niezwykle wymagającym produktem. Serwis FiringSquad postanowił sprawdzić jak bardzo.

E-Sport: eliminacje WCG w Polsce, Niemcy odwołują turniej „zabójczych gier”
E-Sport: eliminacje WCG w Polsce, Niemcy odwołują turniej „zabójczych gier”

Maciej Śliwiński, 6 lipca 2009, 10:01

Zapowiedź kolejnych polskich eliminacji do World Cyber Games, kolejna impreza dla graczy odwołana w Niemczech, poważne przetasowania w niemieckim zespole SK Gaming – to najważniejsze informacje ostatniego tygodnia w świecie sportów elektronicznych.

Mod NeoTokyo do Half-Life 2 już dostępny
Mod NeoTokyo do Half-Life 2 już dostępny

Jiker, 6 lipca 2009, 09:45

Po długim procesie dewelopingu doszło do premiery oczekiwanej modyfikacji do Half-Life 2 o tytule NeoTokyo (produkcję rozpoczęto jeszcze w październiku 2004 roku!). Dzieło dziewięcioosobowego zespołu neotokyo team, będące oczywiście strzelaniną FPP, przenosi nas do futurystycznego Tokio zainspirowanego twórczością Masamune Shirow (Ghost in the Shell) oraz Katsuhiro Otomo (niezapomniany Akira).

Bestsellerowe gry w dystrybucji elektronicznej (28 czerwca - 4 lipca 2009)

Przemysław Zamęcki, 6 lipca 2009, 07:41

Zapraszamy do zapoznania się z listą najlepiej sprzedających się gier w dystrybucji elektronicznej w systemach Direct2Drive i Steam. Wyniki obejmują okres od 28 czerwca do 4 lipca.