Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 2 lipca 2009

Battlefield 1943 już za tydzień
Battlefield 1943 już za tydzień

Vercetti, 2 lipca 2009, 15:30

Wprawdzie z lekkim opóźnieniem w stosunku do pierwotnych planów, ale wciąż w nienagannym stylu, światło dzienne ujrzy strzelanina Battlefield 1943. Za pośrednictwem oficjalnego Twittera gry studio Digital Illusions podało do wiadomości, że FPS powędruje do posiadaczy konsol już w przyszłym tygodniu.

Chronicles of Mystery: The Tree of Life - znamy pierwsze szczegóły
Chronicles of Mystery: The Tree of Life - znamy pierwsze szczegóły

Vercetti, 2 lipca 2009, 15:00

O tym, że trwają prace nad kontynuacją przygodówki Chronicles of Mystery: Rytuał Skorpiona, dowiedzieliśmy się półoficjalnie już w lutym, a potwierdzenie tego faktu otrzymaliśmy w maju, gdy rodzime City Interactive opublikowało swój plan wydawniczy na najbliższe miesiące.

Splinter Cell: Conviction zapewni co najmniej dwanaście godzin rozrywki
Splinter Cell: Conviction zapewni co najmniej dwanaście godzin rozrywki

Jiker, 2 lipca 2009, 13:53

Dyrektor kreatywny zespołu odpowiedzialnego za produkcję Splinter Cell: Conviction, Maxime Beland, oznajmił w wywiadzie zamieszczonym w najnowszym numerze magazynu Official Xbox Magazine, że ukończenie najnowszych przygód Sama Fishera zajmie graczom około dwunastu godzin. To jednak nie wszystkie informacje ujawnione podczas rozmowy.

Wieści ze świata (Dawn of War II, StarCraft II, Quake III Arena) 2/07/09
Wieści ze świata (Dawn of War II, StarCraft II, Quake III Arena) 2/07/09

Jiker, 2 lipca 2009, 13:50

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: God Eater od Namco Bandai, opóźnienie beta-testów aktualizacji Dawn of War II, premiera Kodu, nowe rozszerzenia do EVE Online, brytyjska cena DJ Hero, zapowiedź DLC do SOCOM: Confrontation i inne. Zapraszamy do lektury.

Czy Cataclysm będzie kolejnym dodatkiem do WoW-a?
Czy Cataclysm będzie kolejnym dodatkiem do WoW-a?

Vercetti, 2 lipca 2009, 13:45

Rano informowaliśmy o nowych znakach towarowych zarejestrowanych przez Blizzarda pod nazwą Cataclysm. Od tego czasu w Internecie ruszyły spekulacje co do planów, jakie mogą kryć się za posunięciem jednego z najbardziej cenionych studiów w historii elektronicznej rozrywki. Wśród teorii spiskowych pojawiła się m.in. koncepcja kolejnego dodatku do World of Warcraft.

Battlestations: Pacific bogatsze o dwa dodatki DLC
Battlestations: Pacific bogatsze o dwa dodatki DLC

Vercetti, 2 lipca 2009, 12:35

Eidos ujawnił, że jeszcze w tym miesiącu wydana przezeń gra Battlestations: Pacific wzbogaci się o dwa dodatki DLC - Mustang Pack oraz Carrier Battles Map Pack. Pierwszy z nich zasili usługi Xbox Live Marketplace i Games for Windows Live już dziś, a gracze będą mogli kupić go za równowartość 160 MS Points.

Wakacyjna obniżka także na platformie Impulse

Jiker, 2 lipca 2009, 12:00

Wakacyjne promocje to nie tylko domena naszego kraju. Na podobne ruchy decyduje się wiele firm dystrybuujących gry na całym świecie. Jedną z nich jest Stardock ze swoją platformą cyfrowej dystrybucji Impulse, na łamach której pojawiło się kilkanaście tytułów w naprawdę ciekawych cenach. Jest to propozycja szczególnie ciekawa z tego względu, iż bezproblemowych zakupów mogą tam dokonywać Polacy.

The Pirate Bay będzie... płacić użytkownikom
The Pirate Bay będzie... płacić użytkownikom

Vercetti, 2 lipca 2009, 11:30

W poniedziałek informowaliśmy, że firma Global Gaming Factory zakupiła za niemal 8 mln funtów kontrowersyjny serwis The Pirate Bay – mekkę użytkowników nielegalnego oprogramowania, której autorzy zostali niedawno skazani na rok więzienia. Wielu zastanawiało się, w jaki sposób nowy właściciel witryny zamierza odbić sobie horrendalny wydatek i uczynić ryzykowne przedsięwzięcie rentownym.

Chińczycy jednak będą handlować wirtualnym złotem
Chińczycy jednak będą handlować wirtualnym złotem

Maciej Śliwiński, 2 lipca 2009, 11:16

Wszystko wskazuje na to, że doniesienia serwisów informacyjnych i radość wielu graczy MMO z powodu zakazania farmowania złota przez chińskich rząd okazały się przedwczesne. Z dokładnej analizy nowego prawa, wynika, że taki proceder będzie dalej możliwy.

Wakacyjna promocja CD Projekt
Wakacyjna promocja CD Projekt

Jiker, 2 lipca 2009, 11:00

Firma CD Projekt uruchomiła kolejną, po zeszłotygodniowym Giermaszu, promocję na gry. Obejmuje ona tym razem kilkanaście pecetowych tytułów. Niektóre z nich można kupić nawet za kilkadziesiąt złotych taniej w stosunku do ceny sugerowanej. Poszczególne tytuły można znaleźć w ofertach największych sieci handlowych i sklepów, w tym także Sklepu Gry-OnLine.pl. Promocja potrwa do 31 sierpnia.

Zobacz w akcji konkurencję OnLive!
Zobacz w akcji konkurencję OnLive!

Vercetti, 2 lipca 2009, 10:45

Gdy podczas tegorocznego Game Developers Conference ujawniono projekt OnLive, David Perry z Acclaimu starał się odciągnąć uwagę dziennikarzy bardzo podobną aplikacją o nazwie Gaikai. W gruncie rzeczy chodziło o to samo – aby można było uruchamiać gry na każdym komputerze, bez potrzeby wyposażania go w coraz to lepsze podzespoły. Wczoraj Perry pokazał, jak jego pomysł działa w praktyce.

Co w Blizzardzie piszczy? - część 6
Co w Blizzardzie piszczy? - część 6

Phoenix, 2 lipca 2009, 10:40

O tym, że na gry Blizzarda czeka się „wieki”, wie chyba każdy. Powiedzmy sobie jednak szczerze jedną rzecz: może i czeka się niewyobrażalnie długo na premierę produkcji studia, ale kto tak naprawdę później pamięta, ile to trwało, kiedy „dorwie się” już do cieplutkiego jeszcze pudełka z grą? Czemu właściwie jednak o tym piszę? Sprawa jest chyba dość oczywista: przesunięcie w czasie beta testów StarCrafta II oraz fakt, że nad Diablo III prace również prędko się nie zakończą...

Nowe Final Fantasy tajemniczą grą od Square Enix
Nowe Final Fantasy tajemniczą grą od Square Enix

Jiker, 2 lipca 2009, 10:00

Oczekiwanie na ujawnienie nowej gry japońskiej firmy Square Enix, którą zapowiadała specjalna strona internetowa z licznikiem, miało zostać zakończone 6 lipca. Dzięki najnowszemu numerowi magazynu Weekly Jump czas ten został jednak skrócony o kilka dni. Dowiedzieliśmy się tym samym, że chodzi tu o Four Warriors of Light: Final Fantasy Gaiden.

Podwójne doświadczenie w Call of Duty: World at War i Gears of War 2
Podwójne doświadczenie w Call of Duty: World at War i Gears of War 2

Crash, 2 lipca 2009, 09:55

Zbliżający się weekend, pozwoli wszystkim użytkownikom Xboksa 360 otrzymać podwójną porcję punktów doświadczenia w rozgrywkach sieciowych Call of Duty: World at War i Gears of War 2.

Cataclysm tytułem nowej gry Blizzarda?
Cataclysm tytułem nowej gry Blizzarda?

Jiker, 2 lipca 2009, 08:40

Firma Blizzard Entertainment, znana m.in. z takich produkcji, jak World of Warcraft, serii Diablo i StarCraft, złożyła w amerykańskim Urzędzie Patentowym wniosek rejestracyjny nowego znaku towarowego – marki Cataclysm. Ujęto ją w trzech odrębnych kategoriach.