Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2009, 13:50

Wieści ze świata (Dawn of War II, StarCraft II, Quake III Arena) 2/07/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: God Eater od Namco Bandai, opóźnienie beta-testów aktualizacji Dawn of War II, premiera Kodu, nowe rozszerzenia do EVE Online, brytyjska cena DJ Hero, zapowiedź DLC do SOCOM: Confrontation i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: God Eater od Namco Bandai, opóźnienie beta testów aktualizacji Dawn of War II, premiera Kodu, nowe rozszerzenia do EVE Online, brytyjska cena DJ Hero, zapowiedź DLC do SOCOM: Confrontation i inne. Zapraszamy do lektury.

God Eater

God Eater to nowa, sieciowa gra RPG firmy Namco Bandai przygotowywana z myślą o przenośnym PSP. W produkcji wcielimy się w tytułowego God Eatera i wspólnie z innymi bohaterami weźmiemy udział w walce z potężnymi bestiami określanymi mianem aragami. Wraz z pokonywaniem kolejnych kreatur będziemy otrzymywać specjalne przedmioty i artefakty, które wykorzystamy w budowie m.in. nowych rodzajów broni. Japońska premiera gry już tej jesieni.

Quake III Arena

W sieci zadebiutował pierwszy zrzut ekranu z Quake III Arena w wersji opracowywanej dla serwisu Xbox Live Arcade (Xbox 360). Zawiera on ujęcia z kilku nowych map, które zagoszczą w porcie przygotowywanym przez studio Pi. Produkcja umożliwi zmagania szesnastu posiadaczom Xboksa 360 jednocześnie na czterdziestu mapach. Wśród dostępnych trybów znajdą się: deathmatch, team deathmatch, capture the flag, tournament, harvester oraz overload. Póki co nie znamy daty premiery gry.

Wieści ze świata (Dawn of War II, StarCraft II, Quake III Arena) 2/07/09 - ilustracja #1

Warhammer 40,000: Dawn of War II

Start beta testów pokaźnej aktualizacji There is Only War do Warhammer 40,000: Dawn of War II odbędzie się dopiero dzisiaj, w godzinach wieczornych. Zapowiadane na wczoraj uruchomienie bety nie doszło do skutku z uwagi na problemy techniczne, jakie firma Relic Entertainment napotkała w momencie publikacji. Szczegóły na temat update’u znajdziecie w naszej wczorajszej informacji.

Kodu

W ramach Xbox Live Marketplace zadebiutował program Kodu Game Lab – będący tak naprawdę środowiskiem umożliwiającym tworzenie prostych gier komputerowych, w tym cRPG, strzelanin i wyścigów. Jego pełną wersją można zakupić za równowartość 400 punktów MS.

Wieści ze świata (Dawn of War II, StarCraft II, Quake III Arena) 2/07/09 - ilustracja #2

Brutal Legend

Czy Brutal Legend powstawało na Wii? Wszystko wskazuje na to, że tak. Wynika to z wypowiedzi informatorów serwisu Destructoid. Podobno edycja na najnowszą stacjonarną platformę Nintendo powstawała w jednym z wewnętrznych studiów Electronic Arts, a Double Fine nie miało z nią zbyt wiele wspólnego. Zaprzestanie prac miałoby wynikać z trudności technicznych. Przypominamy, że nowe dzieło Tima Schafera zadebiutuje w październiku bieżącego roku na PS3 i Xboksa 360.

StarCraft II

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów uniwersum StarCrafta. Dubbingowaniem postaci Jima Raynora w StarCraft II zajmie się jednak Robert Clotworthy, aktor, który robił to już w części pierwszej. Stanie się tak mimo wcześniejszych zapowiedzi sugerujących, że zostanie on zastąpiony przez kogoś innego.

EVE Online

W połowie sierpnia firma CCP udostępni nowe rozszerzenie do MMO EVE Online, określane mianem Apocrypha 1.5. Ma ono pomóc wszystkim fanom produkcji przetrwać najbliższych kilka miesięcy dzielących nas od debiutu zdecydowanie większej aktualizacji, której premiera powinna nastąpić zimą.

PlayStation 3

Redakcja tajwańskiego serwisu UDN twierdzi, że koncern Sony podpisał już kontrakty na rozpoczęcie produkcji PS3 Slim – mniejszego modelu swojej najnowszej stacjonarnej konsoli. Zgadza się to z wcześniejszymi plotkami, jakoby japońska firma miała wprowadzić PS3 Slim do sklepów jeszcze tej jesieni.

DJ Hero

Brytyjskie sieci handlowe twierdzą, że sugerowana cena DJ Hero dla Wielkiej Brytanii została ustalona przez Activision Blizzard na poziomie 107,99 funtów, czyli około 550 złotych. W skład zestawu wchodzi oczywiście gra wraz ze specjalnym kontrolerem wzorowanym na didżejskim gramofonie. Produkcja zostanie wydana w grudniu 2009 roku w wersjach na Xboksa 360, PlayStation 3, Wii i PlayStation 2.

VPT Technologies

Firma VPT Technologies zarejestrowała w amerykańskim Urzędzie Patentowym dwie nazwy – Fitness Hero oraz Workout Hero. Możemy się spodziewać, że już niedługo ogłoszono zostaną zapowiedzi nowych gier obdarzonych tymi właśnie tytułami.

SOCOM: Confrontation

Na łamach oficjalnego serwisu gry SOCOM: Confrontation (PS3) zamieszczona została informacja, że jeszcze tego lata opublikowane zostanie DLC do tej ciekawej, sieciowej strzelaniny przygotowanej przez studio Slant Six. Do dyspozycji graczy oddany zostanie nowy obszar, tryb rozgrywki, mapy, bohaterowie oraz dodatkowa broń. Melomani zasłuchają się natomiast w nowych utworach muzycznych. Twórcy nie podjęli tematu ewentualnej ceny dodatku.

Capcom

Dzisiaj w ofercie PlayStation Network zadebiutował zestaw Capcom Classics Collection: Remixed w wersji dla PSP. W jego skład wchodzą klasyczne tytuły: 1941: Counter Attack, Avengers, Bionic Commando, Black Tiger, Block Block, Captain Commando, Final Fight, Forgotten Worlds, Last Duel, Legendary Wings, Magic Sword, Mega Twins, Quiz and Dragons, Section Z, Side Arms: Hyper Dyne, The Speed Rumbler, Street Fighter, Strider, Three Wonders oraz Varth. W przyszłości opublikowane zostaną z kolei takie pozycje, jak: Mega Man Powered Up, Dino Crisis, Power Stone Collection, Mega Man Maverick Hunter X, Resident Evil 2, Darkstalkers, Street Fighter Alpha 3 Max, Resident Evil 3: Nemesis oraz Capcom Classics Collection Reloaded.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Ghostbusters: The Video Game

XIII Century: Blood of Europe

Treasure World

Age of Pirates: Captain Blood

IL-2 Sturmovik: Birds of Prey

NCAA Football 10

Tiger Woods PGA Tour 10

Death to Spies: Moment of Truth

King's Bounty: Wojownicza księżniczka

Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim

Tiger Woods PGA Tour 10

Rig'n'Roll

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Tydzień kowbojski - Gramy w Outlaws Gramy!

Anno 1404

FIFA 10

Tales of Monkey Island

Men of War: Red Tide

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry