Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka XIII Century: Blood of Europe (PC)

XIII Century: Blood of Europe PC

XIII Century: Russia | Real Warfare: 1242

XIII Century: Russia to dodatek do strategii czasu rzeczywistego XIII Century: Death or Glory. Program umożliwia nam udział w ośmiu nowych misjach, obejmujących historyczny konflikt o Ruś Pskowską.

To jest dodatek do gry XIII Wiek: Śmierć lub Chwała.

Strategiczne

PC Windows
Okładka XIII Century: Blood of Europe (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17października2008

XIII Century: Russia to dodatek do strategii czasu rzeczywistego XIII Century: Death or Glory. Program oferuje osiem nowych misji, obejmujących historyczny konflikt o Ruś Pskowską. Akcja rozpoczyna się w roku 1266, kiedy władcą tego terenu zapragnął być książę Dowmont Tymoteusz. Naszym zadaniem jest poprowadzenie jego wojsk do zwycięstwa w boju z zachodnimi armiami.

Russia pozwala nam wziąć udział w 40 bitwach, podczas których prowadzimy do boju 170 typów wojowników i korzystamy z usług przedstawicieli aż 21 nacji. Za sprawą ulepszonego silnika graficznego na ekranie możemy oglądać jednocześnie nawet 32 tysiące jednostek. Postacie oddano z dbałością o detale, a w procesie tworzenia bohaterów skorzystano z techniki motion capture. Sylwetki wszystkich rycerzy składają się z co najmniej 1100 wielokątów, włączając w to charakterystyczne elementy ubioru i wyposażenia.

Wszystkie jednostki biorące udział w prowadzonych przez nas działaniach z każdą misją awansują na kolejny poziom doświadczenia. Na skutek starć z wrogami zmienia się też kondycja i morale naszych podopiecznych, bowiem odnoszą oni obrażenia i reagują na liczebność oraz taktykę przyjętą przez przeciwnika. Podrasowana inteligencja wojsk dowodzonych przez komputer pozwala im dostosować się do terenu, na którym mają stoczyć bój, a także zaskakiwać gracza niespodziewanymi uderzeniami z flanki czy też szybką odsieczą w kryzysowych sytuacjach.

XIII Century: Russia zawiera ponadto liczne opcje sieciowe. Należą do nich zarówno nowe tryby rozgrywki, jak i rankingi użytkowników oraz specjalne karty, których można użyć w potyczkach online.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 3.2 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI XIII Century: Blood of Europe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe XIII Century: Blood of Europe

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3.2 GHz
  • 1.5 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 7900 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows 2000/XP SP2/Vista