Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Cossacks II: Napoleonic Wars (PC)

Kozacy II: Wojny Napoleońskie PC

Cossacks II: Napoleonic Wars

Kontynuacja wielokrotnie nagradzanej strategii czasu rzeczywistego Kozacy: Europejskie Boje od ukraińskiego studia GSC Game World.

Strategiczne | RTS | widok izometryczny | epoka napoleońska | multiplayer

PC Windows
Okładka Cossacks II: Napoleonic Wars (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4kwietnia2005

18maja2005

pudełko PL

Cossacks II: Napoleonic Wars to sequel wielokrotnie nagradzanej w roku 2001 strategii czasu rzeczywistego Cossacks: European Wars. Akcja tej części pozwala graczowi przewodzić jedną z sześciu potęg (Francja, Wielka Brytania, Austria, Rosja, Prusy oraz Egipt) w burzliwym okresie naszej historii, jakim niewątpliwe była era Wojen Napoleońskich (XIX wiek). W sumie gra zawiera sześć dużych kampanii składających się z około 60 misji. Ponadto gracz może przejść dwanaście samodzielnych misji oraz stoczyć dziesięć historycznych bitew. Odtworzonych zostało 150 rodzajów autentycznych jednostek bojowych oraz 180 budynków z tamtych czasów.

Cossacks II: Napoleonic Wars posiada zaawansowany system dyplomatyczny i nowy system ekonomiczny, dzięki którym gracz może wpływać na stosunki z sąsiadami, zawierać pakty i sojusze, ustanawiać embarga handlowe, itp. Należy tu jednak zaznaczyć, iż gracz ma tylko globalną kontrolę nad państwem, zaś poszczególne miasta, prowincje czy wioski dysponują swoim własnym automatycznym system odpowiadającym za ich funkcjonowanie, ekonomię, handel i rozwój.

Twórcy postarali się również o to, by bitwy były jeszcze bardziej realistyczne i efektowne, oraz o to, by można było w prostszy sposób dowodzić oddziałami na polu walki. Dlatego też w Cossacks II zaimplementowano nowy interfejs i system sterowania wojskami pozwalający na stosowane różnych ówczesnych formacji bojowych i wykorzystywanie w walce ukształtowania i typu terenu (strzelcy mają niższą skuteczność w lesie, kawaleria grzęźnie w terenie podmokłym, itp.). Starannie odwzorowano również oddziały każdego z państw oraz parametry wpływające na ich skuteczność w tym: morale, stopień wyszkolenia, doświadczenie, zmęczenie, itp. Łącznie w bitwach może brać udział nawet do 64 tysięcy jednostek.

Do zalet nowych Kozaków zaliczyć należy także nową trójwymiarową grafikę, udoskonalone komputerowe A.I. odpowiedzialne za odwzorowanie zachowania się wojsk podczas walki, nowy system wytyczania ścieżki marszu do punktu docelowego oraz możliwość gry wieloosobowej w kilku trybach: Deathmatch, Historical Battle oraz European Conquest.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 2015 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Kozacy II: Wojny Napoleońskie

Klasyfikacja PEGI Kozacy II: Wojny Napoleońskie

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Kozacy II: Wojny Napoleońskie

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 768 MB RAM
  • karta grafiki 128MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
Kozacy II: Wojny Napoleońskie - recenzja gry
Kozacy II: Wojny Napoleońskie - recenzja gry

Recenzja 21 czerwca 2005, 16:19

Skąd ten nowatorski pomysł? Ponieważ żołnierze są teraz grupowani w specjalne jednostki i nie stanowią jedynie pozbieranej na szybko bandy. Aby sformować oddział zwykłej piechoty, musimy mieć na stanie 120 wojaków, w konnicy limit ten wynosi 45, natomiast w jednostkach specjalnych (np. saperzy i strzelcy wyborowi) waha się od 15 do 30 ludzi. Wprawdzie nie ma żadnych przeszkód, aby pokierować pojedynczymi żołnierzami, ale pewne jest, że w takim wypadku dużo nie zdziałamy.